..: Výběr šotoklubu – 2. až 15. října 2017 :..

Výběr šotoklubu Volba podělit se o můj výběr toho „nej“ za uplynulou dobu čtrnácti dnů od 2. do 15. října padla tentokrát a prvně na mě. Už jednou jsem byl osloven s prosbou o příspěvek do šotoklubu, ale z nedostatku času jsem musel odmítnout. Času není nikdy více, ale znáte to. Nejsem žádný velký spisovatel, ale ve zdejší galerii jsem již nějaký ten pátek (možná těch pátků bude i více) a i když nejsem v současnosti tolik aktivním autorem, jak tomu bývávalo v dřívějších dobách, pořád si rád prohlédnu krásné snímky.

Kdo mě zná tak ví, že Hydry a Rakušanky u mě vyhrají, ale není tomu tak vždy. V poslední době, či letech je pro mě železnice více nežli stát u trati s fotoaparátem a čekat na vlak, už se z toho stal koníček, který dospěl… Ale dnes je to o výběru snímků, takže – v uplynulém období bylo zveřejněno celkem 44 snímků a já jsem si předem říkal, to bude bomba vybírat snímky zrovna nyní, přeci jen prosluněný víkend předešel mému čtrnáctidennímu výběru snímků a říkám si: „To většinu lidí vyžene ke kolejím!“ A přeci jsem se několika záběrů dočkal…

754.060, autor: Malard

754.060-2, Staré Jesenčany - Pardubice závodiště, foto: malard Dalo by se říci nikterak zajímavý snímek, kde počasí a sluníčko příliš nespolupracuje. Avšak tomuto snímku to vůbec nevadí, doplňuje ho vše ostatní. Nasazení hnacího vozidla pro tuto trať ne zrovna typické, souprava elektrické jednotky, která zde nemá vůbec co pohledávat a zlatým hřebem nebude jen startující podzim, ale i pozdrav obou fírů, kteří si bezpochyby jízdu užívají.

Detail fotografie

534.0323, autor: David Hanousek

534.0323, Přílepy - Kolešovice, foto: David Hanousek Podzim, Kremák, rozorané pole a dalo by se pokračovat ve výpisu klíčových slov, z toho co na snímku vidíme až po dramaticky zataženou oblohu, která napovídá, že svit sluníčka byl malý zázrak. To vše tento snímek představuje – a když se to vše sečte, je to krásná podívaná.

Detail fotografie

751.192 + 751.033 + 751.047, autor: Tomáš Krajcar

751.192-6 + 751.033-2 + 751.047-2, Sklené pri Handlovej - Remäta, foto: Tomáš Krajcar Podvečerní snímek trojice bardotek kde si ve středu Slovenska nedaleko od Horné Štubně a NP Velká Fatra, snad nepotřebuje velký komentář. Na Slovensku je prostě krásně, i když jsem Slovensko navštívil mnohokrát, tak jen jedinkrát s cílem focení vlaků. A právě takovéto snímky, jako je trojice zamračených, mě neustále přemlouvají, že bych to měl v budoucnu napravit.

Detail fotografie

Možná by byl Váš výběr jiný.


Pavel Šturm Poslat mail autorovi | 17.10.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá) Slovensko (celé)


registrovaný uživatel stoupa  mail  
17.10.2017 (6:17)  
.. a ten Kremák se mi prevelice líbil!

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Logowanie
 
 
  
 
   Zarejestruj się

© 2001 - 2021 ŽelPage - administratorzy


Info
informacni okenko