..: Hledá se Nejkrásnější nádraží roku 2017 :..

Nádraží v Mimoni – Nejkrásnější nádraží roku 2016, foto: Nejkrásnější nádraží ČR Praha — Rok se s rokem sešel a soutěž o Nejkrásnější nádraží České republiky je tu již po jedenácté. Tradičně probíhá ve čtyřech fázích – až do 9. září 2017 můžete navrhovat svá oblíbená nádraží, která by podle vás měla být oceněna. Odborná porota následně vybere 10 finalistů, kteří se utkají v hlasování široké veřejnosti od 19. září do 10. října. Sladkou tečkou pak bude slavnostní vyhlášení letošního Nejkrásnějšího nádraží České republiky v historické budově Senátu Parlamentu ČR v předvečer svátku sv. Martina, v pátek 10. listopadu.

V nominačním formuláři kromě tradičního odůvodnění návrhu nezapomeňte zvolit, co přesně se vám na nádraží líbí. Ať už je to květinová výzdoba, péče sloužících zaměstnanců, vlídná obsluha, zdařilá rekonstrukce budovy či kolejiště, návaznost na další druhy dopravy nebo angažovanost obce či zajímavé využití již nepotřebných prostor.

Už víte, kdo by měl na pomyslném trůnu vystřídat loňského vítěze, nádraží v Mimoni?

>> Nominace do soutěže o Nejkrásnější nádraží ČR 2017 <<

Soutěž o Nejkrásnější nádraží České republiky vznikla roku 2007, kdy se historicky prvním vítězem stalo nádraží v Ostroměři. Velice nás těší, že i po deseti letech je krásné a jeho květinová výzdoba cestujícím zpříjemňuje čekání na vlak. Jménem všech organizátorů děkujeme!

Ostroměř, vítěz 1. ročníku soutěže (2007), v roce 2017, foto: Michal Habich Ostroměř, vítěz 1. ročníku soutěže (2007), v roce 2017, foto: Michal Habich Ostroměř, vítěz 1. ročníku soutěže (2007), v roce 2017, foto: Michal Habich 

Radek Papež Poslat mail autorovi | 30.8.2017 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
12.09.2017 (17:25)  
Myslím, že takhle to absolutně nefunguje. Zobrazování hnusných nádraží (jichž mimochodem v poslední době rychle ubývá a podle mého názoru už jich zdaleka není většina) leda odradí lidi od cesty vlakem a zodpovědné osoby přitom těžko dojme. Kdyžto podobná soutěž funguje jako pozitivní motivace. Lidé uvidí, že nádraží může být i hezké, a začnou opravu toho svého po příslušných subjektech vyžadovat.
07.09.2017 (22:51)  
Zdeněk Michl: No já tohle beru jako Potěmkinovu vesnici. Pár nádraží je "krásných". Spousta jich je OK. Ale obrovské množství jich je na blití. Absolutně nedůstojných. Přijde mi, že tahle soutěž mimo jiné napomáhá tomu, aby se od těch hrůz odkláněla pozornost. Pár těch lidí ve vedení se spokojeně poplácá po zádech, v jak dobrém stavu ty nádraží jsou, a hrůzy dál chátrají. Kdyby se každý rok díky medializaci podařilo zachránit jednu hrůzu, tak by to mělo mnohem větší efekt než když někomu poděkujete za to, že někde zalejvá kytky.
04.09.2017 (13:07)  
Lepší by byla soutěž o nejhnusnější nádraží :D Třeba by pak někdo s těmi hrůzami začal něco dělat.
04.09.2017 (17:28)  


Opravdu nevidíte smysl pozitivního přístup ke stejnému výsledku?
Zkuste se podívat do historie 10 ročníků. Každý rok se nějaký všeuměl, nejčastěji "novinář", s anticenou našel. Nedosáhl povětšinou žádného hmatatelného výsledku a druhý rok už nepřišel. Smyslem této soutěže je ocenit snahu drobných místních lidí, kteří se nezištně snaží nad rámec svých běžných povinností. Měl byste vidět jejich výraz, když jim za to jménem cestujících poděkujeme.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko