..: Výběr šotoklubu – 5. března až 19. března 2017 :..

Výběr šotoklubu Vážení fotografové a návštěvníci ŽelPage,
je mi velkou ctí, že i já, „šotoklubák“ v podstatě pouze z technických důvodů, můžu vybrat tři fotografie z velmi pestré škály, které byly publikované od neděle 5. do neděle 19. března 2017. Divíte-li se, proč je období mého výběru netypicky od neděle do neděle, tedy dva týdny a den, je to z důvodu časové vytíženosti mého předřečníka Miloše, který svůj výběr ukončil již sobotou, a editor nechtěl, aby zrovna tematický den 5. března byl opomenut. Doufám, že z následujících odstavců pochopíte, proč jsem vybral zrovna tyto fotografie.

477.013, autor: Petr Holub

477.013, Telgárt penzión - Vernár, foto: Petr HolubAčkoliv nejsem vyznavačem parní nostalgie – mám radši současný provoz a pokud nostalgii, tak spíše motoráčkovou – fotografie Petra Holuba mne upoutala z celého tematického dne nejvíce. Přestože jde o „telgártskou klasiku“, motiv zalesněných kopců zasněžených vrcholků v pozadí a efektním dýmem v kombinaci se zbytky sněhu, zdá se mi tento pohled neokoukaný, ba uchvacující. Navíc barevně sladěná souprava s kontrastní lokomotivou skvěle zapadá do krajiny a dotváří tak atmosféru dob dávno minulých. Pokud má někdo ze čtenářů kontakt, na kterém se objednává takové počasí, budu velice rád, pokud mi jej předá, a nabídnu mu za něj snad i půl království a princeznu k tomu!

Detail fotografie

810.055-4 + 735.125-7 + 820.057-8, autor: BBvK

810.055-4 + 735.125-7 + 820.057-8, foto: BBvK Když byla tato fotografie na úvodní straně, minimálně dvakrát jsem ji rozkliknul v domnění, že jde o další z úžasných Trainmaniakových modelů. Po zjištění, že jde o 22 let starou fotku z karlovarského depa, užasle jsem zkoumal důkladně vyleštěné stroje s precizně dotvořenými detaily. Zkrátka jsem se na fotografii nemohl vynadívat. Ačkoliv jsem měl v užším výběru i Charyho nočního „žabáka“ v Nymburce, tahle fotka jednoznačně vyhrála svou atmosférou!

Detail fotografie

751.316-1, autor: Baguvix

751.316-1, Mezipotočí - Hořice na Šumavě, foto: Baguvix Tři bardotky na jednom vlaku, dříve denní chleba, dnes už jen výjimka nebo náhoda. Snímek armádní přepravy z Moravy do vojenského újezda v Polné na Šumavě se stroji 751.316-1, 749.019-6 a 749.018-8 u mne z celého výběru vyhrál na plné čáře! A říkám to, aniž bych chtěl oživit věčnou hádku mezi příznivci statných prsou a „kulatých okýnek“. Jediné co i tak pěknou fotografii kazí, je počasí. Příště by armáda před podobnou přepravou měla objednat alespoň takové, jaké má Petr Holub na svém snímku výše!

Detail fotografie

Nebyly to pouze tyto tři fotografie, které se mi za posledních čtrnáct dní zde ve fotogalerii líbily. V prvním výběru jich bylo bezmála deset, ale pravidla hovoří jasně. Vyřazování jednotlivých snímků pro mne nebylo jednoduché a rozhodně nebylo rychlé. Hlavně po zveřejnění armádní přepravy s bardotkami se mi předvýběr rozpadl a musel jsem vybírat znovu od začátku. Během psaní tohoto článku jsem také zjistil, že psaní mi už nejde tak od ruky, jako dřív, takže se za kratší povídání k jednotlivým fotografiím omlouvám a doufám, že jsem autory stručnými texty příliš neurazil. Děkuji za projevenou důvěru a těším se na další zveřejněné fotografie v galerii a další určitě lépe otextované Výběry šotoklubu.


Jan Máca Poslat mail autorovi | 21.3.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá) Slovensko (celé)


22.03.2017 (18:06)  
Moc děkuji za to, že se zde moje fotka objevila, nesmírně si toho vážím. :-)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko