..: Fakulta dopravní ČVUT v Praze se opět otevře zájemcům o studium :..

Dopravní sál, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT FD Praha — V pátek 10. února 2017 od 10 hodin se otevřou brány ČVUT v Praze Fakulty dopravní, a to v Konviktské ulici č. 20 na Starém Městě pražském. Ve třech učebnách budou probíhat přednášky o studiu na FD všeobecně, o vybraných studijních oborech i o možnostech studia na pobočce FD v Děčíně. Současně budou až do 12 hodin otevřeny v 5. patře laboratoře řízení a modelování dopravy, odbavovacích a informačních systémů a Ústav bezpečnostních technologií a inženýrství v suterénu.

Odpoledne, mezi 13. a 15. hodinou pak den otevřených dveří pokračuje v Horské ulici č. 3, kam se lze rovněž snadno dostat. V posluchárně B005 v přízemí (hned za vchodem doprava) je opět možnost dozvědět se něco o studiu na FD. O patro výše můžete navštívit Laboratoř bezpečnosti dopravních systémů, Společnou laboratoř elektronové mikroskopie či Mobilní měřící laboratoř.

Druhé patro bude patřit železnici. Hlavním lákadlem bude jistě Dopravní sál FD na Ústavu dopravní telematiky, kde si mohou zájemci vyzkoušet obsluhu různých druhů zabezpečovacího zařízení v rolích výpravčího či signalisty. Z nástrojů pro koncepční plánování veřejné dopravy budou před dopravním sálem prezentovány softwarové nástroje pro modelování poptávky po dopravě VISUM, konstrukci jízdních řádů FBS-iPLAN a software určený k mikrosimulaci železničního provozu OpenTrack. Dále uvidíte, co je to síťová grafika a k čemu je dobrý taktový jízdní řád. Bude představena i další, „neželezniční“ činnost Ústavu logistiky a managementu dopravy. Můžete být také zasvěceni do tajů projektování železničních tratí a stanic na Ústavu dopravních systémů. Zájemcům budou představeny bakalářské a semestrální práce studentů z těchto oborů.

Interaktivní vozidlový simulátor, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Dopravní sál, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Tvorba jízdního řádu v programu FBS, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Letecký simulátor, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Znázornění jízdního řádu ve formě síťové grafiky, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Modelování přepravních vztahů v programu VISUM, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze

Pokud ve 2. patře přejdete most a odvážíte se do staré budovy (A), vyjdete po schodech nahoru o půl patra výše a poté doleva až k leteckému simulátoru. A o patro výše čeká na návštěvníky Laboratoř interaktivních vozidlových simulátorů.

Všichni zájemci nejen z řad středoškoláků a nadcházejících maturantů jsou srdečně zváni!

Vzdělání nejen pro mladé

Slavnostní ukončení kurzu Železnční doprava v rámci univerzity třetího věku (ČVUT FD), foto: Josef Holek (České dráhy) Fakulta dopravní nevzdělává jen čerstvé maturanty, ale obdobně jako jiné školy pořádá i kurzy v rámci univerzity třetího věku. Zatím poslední kurz na téma železniční doprava probíhal ve spolupráci s Českými drahami od října do poloviny ledna a zahrnoval celkem 13 přednášek a exkurzí. Zakončen byl slavnostním předáním certifikátů o jeho absolvování ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží. Účastníci se během kurzu dozvěděli mnohá fakta o historii železniční dopravy, její organizaci a plánování, konstrukci železničních tratí a řízení železničního provozu. Exkurze je zavedly na Odstavné nádraží jih a do fakultního Dopravního sálu, který můžete navštívit v rámci dne otevřených dveří. Na kurzu se podílely Ústav dopravních systémů a Ústav logistiky a managementu dopravy.

Zdroj: Den otevřených dveří ČVUT FD, České dráhy


Michal Drábek , RaPa Poslat mail autorovi | 2.2.2017 (10:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from Česká republika (celá)


Registered user stoupa  mail  
02.02.2017 (21:57)  
pro Láda Mlynarík:

Zdaka jsem nejmenoval jen prazskou CVUT. Ale i ty, s jejichz absolventy nebyly z hlediska znalostí a dovedností problémy ani v praxi.

A dokonce jsou tyto "historické skoly" uznávány i mimo území C(S)SR.
02.02.2017 (20:24)  
Proč se elektrotechnika nestuduje jen v Praze? Proč nemáme medicínu jen v Praze? A zrovna tak máme více i dopravních fakult...
Možná to občas někomu nedochází, ale většina lidí v téhle zemi se bez Prahy celý život docela dobře obejde.
Tím nereaguji na DOD Dopravní fakulty v Praze, ale na některé zdejší příspěvky!
Registered user stoupa  mail  
02.02.2017 (17:10)  
A "vo to go"! Neco se "ztratilo" v Pardubicích, neco odeslo dokonce do C. Budejic a CVUT? - tadle VS má nejen v Evrope, ale i ve svete dobrý zvuk.
02.02.2017 (16:21)  
Mám dojem, že stěhování ze Žiliny proběhlo spíše do Pardubic. České Budějovice vznikly odchodem nějakých profesorů na jih Čech...
Registered user stoupa  mail  
02.02.2017 (14:13)  
Bijte mne, nebo mne nemejte rádi, ale:

CVUT ano. Nekam se fakulta dopravní musela ze Ziliny presunout.
Ale dríve se v Praze stavely studentské koleje (pro mimoprazské). Tak proc dopravní VS jeste v jiných mestech? Todle mi hlava nikdy nebrala.
Nemluve o tom, ze z pohledu zamestnavatele byla vzdy i uroven absolventu takových skol nizsí, nez CVUT, VUT Brno a VUT Plzen.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko