..: Výběr šotoklubu - týdny 39 a 40 :..

Výběr šotoklubu Upřímně nevím, jestli jsem sám, který doslova hltá výběry šotoklubu. Vždy se mi na tom líbí, jak můžu vidět, co si ostatní o fotce myslí a jak danou fotku hodnotí, protože hodnocení fotografie se bude u každého lišit a v tom je to kouzlo. Když jsem tedy taky dostal tu nabídku tento výběr napsat, neváhal jsem ani chvilku. V tomto krátkém článku Vám ukážu můj výběr tří, podle mě, nejhezčích, nebo nejzajímavějších fotek ze dvou předchozích týdnů podle mého oka.

753.767-3 + 753.780-6

753.767-3 + 753.780-6, Krásné Loučky, foto: Tomáš Burik První a pro mě asi nejlepší fotka Tomáše Burika a jeho kůrovcové kalamity. Nejen, že tato fotka je opravdu pěkně kompozičně i editačně zvládnutá, ale hlavně, úplně perfektně vypovídá o místní situaci. Samozřejmě se tu publikovaly i fotky s velmi ojedinělou lokomotivou a soupravou na hezkém, ničím nerušícím místě, ale toto je naprosto perfektní a skvělý opak, který je pro mě ještě cenější. Já jako Pražák, který se k Jeseníkům dostane jen zřídka, se hned dozvím, co tam pravidělně jezdí a co tam vlastně teď je za problém. Všechno co jsem tu zmínil se ještě krásně zabarvuje v příjemném večerním zlatém sluníčku, které tomu dá ještě takový šmrnc.

Detail fotografie

BNSF 5107 + 7283

BNSF 5107 + 7283, Trout Creek, Montana, USA, foto: topič Další pro mne úplně jasnou fotkou byla od, zde už velmi známého fotografa, topiče. Jeho fotografie, která je poměrně blízko hranic USA s Kanadou, je opravdu nádherná. Už jen to, že je to lokomotiva, kterou jsem naživo nikdy neviděl, mě očaruje než bys řekl švec… Západní čast Montany, kde je fotka focena, má nádhernou kopcovitou krajinu, která zde byla hezky vystižena a vypadá zde nádherně. Na fotce mě vůbec nic neruší. Je to jen soupravou velmi zajímavý vlak v nádherné krajině. Ve vlaku jsou řazeny tři vozy s trupem letadla 737 firmy Boeing.

Detail fotografie

749.250-7

749.250-7, Hrubá Voda, foto: Šepli No a do třetice tu mám fotku od Šepliho. Tady se mi hlavně líbí myšlenka fotky. Zde to není jenom o tom poukázat na to, jaká mašinka tam jela, ale vyfotit i ten „život“ okolo. Hezká je i kompozice, kdy je vidět jen oprýskaná budova v Hrubé Vodě a v ní posazená nádherná bardotka. Hezké je, že stíny od koukajícího páru míří do fotky a z fotky neutíkají, což je kompozičně jedině správně. Ve výsledku to beru jako hezkou odbočku od klasických fotek, která je zde vždy určitě přijímána.

Detail fotografie: 


Ušoplesk Poslat mail autorovi | 4.10.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky ŽelPage

Další z regionu Česká republika (celá) USA


registrovaný uživatel (gp) 
04.10.2016 (14:40)  
Tři vozy s trusem letadla 737?
registrovaný uživatel stoupa  mail  
04.10.2016 (6:20)  
Dekuji za dalsí výber fotosotoklubu!. S vyjímkou opravdu krásné fotky "Dash 9", jsem se tentokrát velice nestrefil... :-)

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko