..: Výběr šotoklubu - týdny 27 a 28 :..

Výběr šotoklubu Člověk si takhle přijede z dovolené, mrkne na ŽP, v pohodě, jen dva nové články… Pak se to během dne ještě párkrát zopakuje, protože mi tu něco nesedí. 49 nepřečtených zpráv? Bylo jich jen 48 a žádnou fotku jsem „na stole“ neměl. Aha, vidím adresáta a předmět, teď je to jasné. Došlo i na můj výběr šotoklubu. Za poslední dva týdny vyšlo mnoho hezkých fotek párovek, bardotek nebo brejlovců, já jsem ale doma pod stejnosměrným napětím, kde kralují peršingy a ústecké 122 nebo 123. Proto se už odedávna kloním především k elektrické trakci.

362.168-7

362.168-7,Měrovice nad Hanou - Němčice nad Hanou, foto: Novák David Z první fotky na mě dýchla taková letní klidná pohodová podvečerní atmosféra, pro někoho možná ideální na posezení u vody nebo k procházce na „jedno“. Pěkné krémové eso s ucelenou soupravou na jednokolejné trati je mezi Přerovem a Brnem čím dál větší vzácností, protože za nedlouho už nebude co unifikovat. A ještě zmíním, že to je fotka z nikdy nevypsané a nezmiňované kategorie „autor fotí u domácí trati“.

Detail fotografie

363.146-2

363.146-2, Považany - Nové Mesto nad Váhom, foto: Martin Mačanga Poslední záblesky světla před bouří jsou vždy atraktivním námětem pro focení, šotouši to ale mají těžší, když potřebují ještě ten vlak, který ne vždy jede v tu správnou chvíli. Červený lak slovenských železnic navíc v těchto okamžicích (a asi ani jindy) nepřehlédnete. Stejně jako Pavel Vlček o měsíc dříve bych tuto fotografii přiřadil k těm, kde autor musí mít buď štěstí, nebo ji „vychodit“.

Detail fotografie

T 478.1010 + T 478.1215

T 478.1010 + T 478.1215, Praha-Sedlec - Roztoky u Prahy, foto: Chary Krásná krajina s vlakem, mezi řekou, keři a skálou. Někdo by neřekl, že se může nacházet na okraji Prahy. Do toho dunění dvou bardotek s dlouhou soupravou, které může sloužit jako budíček pro okolní obyvatele. Podobné to mohlo být ještě za Lovosicemi, kde trať na Děčín také vede mezi řekou a prudce se zdvihajícím reliéfem krajiny.

Detail fotografie


55p (Pavel Dvořák) | 12.7.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


Registered user Novák David  mail  
12.07.2016 (16:58)  
Potěšilo :-) Děkuji

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko