..: JHMD ruší parní vlaky na obrataňce :..

Parní lokomotiva řady U46.101 (Px48-1916), foto: topič Jindřichův Hradec — aktualizováno 30. 6. 20:15 — Nepříliš dobrá finanční situace přiměla Jindřichohradecké místní dráhy k nepopulárnímu kroku. Připravované jízdy parních vlaků z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a Černovic u Tábora jsou zrušeny. Úspory budou použity na provoz osobních vlaků vedených v objednávce Kraje Vysočina a Jihočeského kraje. Dle tiskové zprávy JHMD kraj kompenzuje dopravci ztrátu ve výši asi 60 korun za vlakový kilometr, ačkoliv v současnosti požadovaná částka je o 30 korun vyšší. Kraje navíc s dopravcem vedou spor ohledně modernizace motorových vozů, kdy krajské úřady nechtějí uznat požadavek na hrazení odpisů; problematickým je i poplatek za dopravní cestu, který prý dopravci nenáleží, neboť je sám o sobě provozovatelem dráhy. Ani společné jednání JHMD se zástupci krajů a obcí nepřineslo nové výsledky – Vysočina i Jihočeský kraj tvrdí, že svoje závazky řádně plní, dopravce má však jiný názor. Pro srovnání uvádí, že úhrada prokazatelné ztráty Českým drahám činí přibližně 110–120 korun za vlakový kilometr.

Aktualizace: JHMD a Jihočeský kraj ve středu 29. června uzavřely Dodatek smlouvy o závazku veřejné služby na rok 2016, který navyšuje platby za dopravní výkony objednané Jihočeským krajem. Toto navýšení reflektuje i odpisy za modernizaci motorových vozů řady M27. Nová výše úhrady za jeden vlakový kilometr v Jihočeském kraji tak činí 72,69 Kč, pro rok 2015 byla o 11,66 Kč nižší. Zastupitelstvo Jihočeského kraje rovněž schválilo možnost přímého zadání dopravních výkonů na jindřichohradeckých úzkokolejkách po roce 2019 na dalších 5 let.

Za parními vlaky se můžete vydat na novobystřickou úzkokolejku, jejich provoz nebude omezen. Aktualizované termíny jízd najdete v kalendáři akcí.

Zdroj: JHMD


Radek Papež Poslat mail autorovi | 29.6.2016 (17:13)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Dopravci Jízdní řád

Další z regionu ČR Jihočeský ČR Vysočina


  1 2      Zpráv na stránku:   
30.06.2016 (9:51)  
Do zabahněného zákulisí naší dopravní obslužnosti samozřejmě nevidím, ale co když je to tak, že p. Šatava měl přátelské vztahy s JČ krajem a současný majitel/vedení JHMD je nemá?
registrovaný uživatel Jiří Hurt  mail  
30.06.2016 (7:11)  
výmluvné foto...vypadá to jako soumrak...
dopisovatel nebo člen ŽP Zlámalík  mail  
29.06.2016 (21:31)  
stoupa: doporučuji příslušnou sekci na K-repu. Po odfiltrování balastu ti zbude dost neradostný obraz dnešních "podnikatelů v dopravě". Nebo popravě?
registrovaný uživatel Šepli  mail  
29.06.2016 (17:46)  
Jak píše Honza, i dle mého to vypadá na problémy ve vedení JHMD. Soudím tak podle toho, že v minulosti jsem o takovém sporu v těchto věcech neslyšel. Aby nakonec nemuseli p. Šatavu prosit o pomoc...
registrovaný uživatel Raven  mail  
29.06.2016 (15:09)  
stoupa: Nechci nijak obhajovat zmiňované kraje, ba ani do politiky financování veřejné dopravy nejsem zasvěcen nikterak detailně, ale jestli on tady nebude ten pravý pes zakopaný trochu jinde. Viz srovnání fungování JHMD za Šatavy a po něm, v obou případech se stejnými kraji v zádech.
registrovaný uživatel stoupa  mail  
29.06.2016 (14:40)  
Drahy Radku, i ekonomika je mrcha; jaksi se JHMD nedivim. Zvlaste kdyz znam Jizni Cechy spoustu let. Heslo: "Chcipla mi koza, Pane Boze dej, at sousedovi chcipne taky" - vzniklo pravdepodobne prave tam. (Tim myslim zejmena krajské i obecni organy statni spravy..)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko