..: Národní den železnice v Hradci Králové nabídne i noční show :..

Schéma expozice Národního dne železnice 2015 v Hradci Králové, foto: České dráhy Hradec Králové — Poslední zářijový víkend se stal již tradičním datem konání Dne železnice. Zatímco menší regionální akce již většinou proběhly, Národní den železnice vypukne v sobotu 26. září. České dráhy slibují bohatý program: ráno z Prahy přijede protokolární railjet, během dne vyrazí na trať celkem 12 zvláštních vlaků. V jejich čele stanou nejen parní lokomotivy, ale též historické motorové vozy či dieselové lokomotivy. Velkým lákadlem pro fotografy pak bude jízda dvou nákladních fotovlaků z Hradce Králové do Elektrárny Opatovice – štokr se čmelákem na postrku nebo dvojička sergejů potáhnou 25 ložených vozů. Přímo ve stanici a přilehlém depu, kam návštěvníky zaveze motorová jednotka RegioShark, je expozice tradičně rozdělena na Svět zábavy, Svět historie a Svět změny.

Vlaková noční show

Letošní Národní den železnice slibuje též velkolepou podívanou – na točně Světa historie se od 20 hodin uskuteční světelná show plná historických lokomotiv. Představí se pětasedma, ušatá, štokr, bejček, zamračená, brejlovec či karkulka. Přehlídkou vás provede Václav Žmolík, který v minulosti moderoval například pořad Svět na kolejích. Pozor, návstěvnická kapacita tohoto závěrečného programu je omezena, vstupenky je možno zakoupit na serveru ticketportal. Po skončení vlakové show je pro diváky připraven zvláštní vlak přes Pardubice, Kolín a Nymburk do Prahy s odjezdem po 23. hodině.

Veškeré informace o Národním dni železnice včetně podrobného proramu lze nalézt na webu a Facebooku. Pokud se sobotního programu nezúčastníte osobně, můžete přímo do místa dění nahlédnout prostřednictvím webové kamery umístěné na hotelu Černigov.

Zdroj: Den železnice


Radek Papež Poslat mail autorovi | 25.9.2015 (12:30)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Královéhradecký


Registered user Pavel Vlček  mail  
27.09.2015 (17:44)  
Třídenní záznam z letošního dne železnice v Hradci Králové skrze webkameru.

https://www.youtube.com/watch?v=0VzmOWm4RiE
Registered user Pavel Vlček  mail  
25.09.2015 (15:37)  
Národní den železnice můžete sledovat skrz webkameru která je v HK umístěná na hotelu Černigov. Nyní už jsou v depu parní lokomotivy a další exponáty. Můžete sledovat jak aktuální dění tak si pustit ze záznamu video z večerního návozu lokomotiv a jejich zatahování do depa.

Webkameru najdete zde http://webcam.hkfree.org
25.09.2015 (13:51)  
Rozumim tomu dobře, že z Prahy se pošle raději zvláštní RailJet, aby pražská honorace nepoznala bídu a děs toho, co jezdí běžně na R z HK do Prahy? :-)

Možná by si ale myslela, že jde o součást expozice ...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko