..: 14. výročí ŽelPage aneb s ŽelPage do sklípku :..

Motorový vůz M 240.0113 na vlečce ČKD Blansko, foto: MilošŠatov — Rok se s rokem sešel a našemu magazínu je opět o rok více. Čtrnácté výročí oslavíme již tradičně vypravením zvláštního vlaku. Kromě obvyklého projíždění tratí a focení bude věnován velký prostor vzájemnému setkání a kulturně společenským potřebám. Speciální výroční vlak vyjede v sobotu 25. 4. 2015 a zamíří vstříc krásám jižní Moravy. Dvoudenní akci zakončíme v neděli po sedmnácté hodině v Telči. Pro celou trasu je nachystáno nemalé množství fotozastávek. Pro naši jízdu bude připraven motorový vůz M 240.0113 spolku Klub přátel kolejových vozidel z Brna. Akce je určena nejen pro členy a spolupracovníky našeho spolku, ale také pro pravidelné návštěvníky našich akcí a v neposlední řadě pro všechny čtenáře, kteří se s námi chtějí setkat a oslavit naše výročí.

M 240.0113 ve Svatobořicích, foto: MilošV sobotu odjedeme v 10 hodin z brněnského dolního nádraží. Náš vlak nejdříve navštíví trať z Ivančic do Oslavan, na které v současné době není provozována osobní doprava. Největším sobotním lákadlem však zcela jistě bude projetí vlečky patřící Jaderné elektrárně Dukovany. Dále zamíříme na trať do Hevlína, kterou potkal stejný osud, jako trať do Oslavan. Poté dojedeme do cíle našeho sobotního putování - do Šatova, kde se večer oddáme radovánkám zcela neželezničním. Nejdříve povečeříme v restauraci “U Fandy” a následně navštívíme sklep a ochutnáme víno místního vinaře Romana Halkociho. Využít rezervovaného ubytování můžete podle vašeho uvážení, především podle toho, zda pravdu ve víně objevíte v noci, nebo až k ránu.

M 240.0113 jede z Koryčan do Nemotic, foto: doktorNedělní program odstartuje v 9:36 odjezdem ze Šatova vstříc malebné Vysočině. Po vystoupání do Šumné a Grešlového Mýta navštívíme známou stanici s dvouramennými mechanickými vjezdovými návěstidly, Moravské Budějovice. Odtud vede národní kulturní památka - železniční trať bez osobní dopravy do nedaleké Jemnice, kterou při naší krasojízdě nemůžeme opomenout. Odtud už zamíříme do Jihlavy, kam po čtrnácté hodině dojedeme tak, aby naši cestující pohodlně stihli přípojný osobní vlak do Havlíčkova Brodu. Celá akce zde však nekončí. Dále se po uvolnění tratě odebereme do Kostelce a Třeště, kde navštívíme expozici výrobků n.p. Tesla Historického klubu československého, která se nachází ve staré sýpce vedle nádražní budovy. Konec nedělního programu a celé akce bude v Telči, kam dorazíme po sedmnácté hodině.

Motorový vůz M 240.0113 na trati Břeclav - Lednice, foto: Petr MartinekCena za účast na celé akci je rozdělena na jízdné a doprovodný program. Jízdné za oba dny je stanoveno na 1599 Kč potažmo 1399 Kč pro členy spolku ŽelPage. Balíček obsahující večeři, ochutnávku vín, celovečerní konzumaci vína a občerstvení a ubytování v Šatově je k dispozici za 800 Kč. Jednodenní jízdné nabízíme za 1299 / 1099 Kč (sobota) a 599 / 499 (neděle). Žádné jiné slevy na jízdné nejsou poskytovány. V rezervačním formuláři si lze objednat jednotlivé položky doprovodného programu oddělené, podle osobních preferencí. Samozřejmostí je bufet na palubě vlaku s obvyklým sortimentem.


Jan Máca Poslat mail autorovi , Michal Šimek Poslat mail autorovi | 21.4.2015 (11:30)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky ŽelPage

More from ČR Jihomoravský ČR Vysočina Česká republika (celá)


04.05.2015 (15:13)  
Byl jsem na akci s Zelpage poprvé a jsem nadšen. Oba dny se mi moc líbili a přijel jsem domů plný dojmů.Pořízení zajímavých fotografií a videa vlastními prostředky se mi líbilo též. Organizátoři to zvládli na výbornou.
26.04.2015 (21:36)  
Zúčastnil som sa síce len sobotného programu, ale aj tak veľké poďakovanie organizátorom, počas celej akcie som sa cítil veľmi príjemne! Všetko klapalo bezchybne a hlavne výber fotozastávok na vlečke JE Dukovany naozaj perfektný :) A nemôžem zabudnúť ani na prácu personálu vo vlaku, účastníci totiž šrotovali klobásy a párky jedna radosť, takže sa chudáci takmer nezastavili! :D
21.04.2015 (7:45)  
Dobrý den, existuje už nějaký jízdní řád pro tuto akci? Sice se této jízdy nezúčastním, ale rád bych si pořídil pár fotografií tak bych rád věděl kdy se zhruba budete nacházet v okolí mého bydliště. Díky za případnou odvěď
20.04.2015 (9:50)  
Zdravím.
Jak se nejlépe dostat na Brno dolní? Roky jsem v těch končinách nebyl. Karel Kundrata.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko