..: Předvánoční výměnná setkání :..

burzy, foto: Lukáš Verner Praha — V prosinci zpravidla vrcholí sezóna výměnných setkání, tzv. burz modelářů, fotografů a sběratelů všech možných tematických předmětů z oboru dopravy. Tato setkání tradičně znamenají obchodní příležitost v podobě blízkého setkání poptávky s nabídkou. Představují tak dobrý tip na předvánoční nákupy předmětů s železniční tématikou. Samotná akce ale pro účastníky představuje také společenské setkání, výměnu PF či diskusi plánů na příští rok. Jedno právě takové setkání se uskuteční například tuto sobotu.

burzy, foto: Lukáš VernerSetkání Klubu železničních cestovatelů, který výměnná setkání pořádá nepřetržitě od roku 1989, proběhne již tuto sobotu 6. prosince 2014 od 7 do 11 hodin v prostorách kulturního sálu železniční stanice Praha hlavní nádraží (přístup do kulturního sálu ve 2. patře Fantovy budovy je z 1. nástupiště naproti čekárně ČD Lounge). Tato setkání jsou zaměřena zejména na sběratele jízdenek, jízdních řádů, fotografií a dalších artefaktů. Dále zde budou v prodeji nové zahraniční knižní jízdní řády 2015 i různé další předměty, jako jsou třeba železniční a dopravní publikace, jízdenky, starší jízdní řády, dopravní předpisy, odznaky, mapy, fotografie, železniční DVD, modely a modelářské potřeby značek MERKUR, ROCO, PIKO, TILLIG, BRAWA a podobně. K mání budou i další věci, jak železniční povahy, tak i z oboru MHD, tuzemského původu i z ciziny. Předměty je samozřejmě možné nejen nakupovat, ale i prodat nebo vyměnit. Svůj stánek zde bude mít i ŽelPage. Budete zde moci zakoupit zejména nový nástěnný kalendář ŽelPage 2015, ale i další předměty z e-shopu ŽelPage. Informace k akci a rezervaci stolu získáte na telefonním čísle 606 366 199 a na webu KŽC.

Druhým pořadatelem pražských výměnných setkání je skupina kolem pražské firmy Pragomodel. Jejich setkání zaměřená především na modely a literaturu se koná těsně před Vánoci, v sobotu 20. prosince 2014, a to v prostorách Menzy Jednota, která se nachází na adrese Opletalova 38, což je na křižovatce ulic Hybernská a Opletalova (mezi Masarykovým a hlavním nádražím). Tato setkání se konají vždy od 8 hodin. Bližší informace najdete na webu firmy Pragomodel. Rezervace stolu je možná na telefonu č. 777 819 628, prosincové setkání bude již ale nejspíš kompletně rezervované.

Pokud se vám ani jeden termín nehodí a přesto sháníte dárek z oboru, neměla by vás zklamat nabídka prodejen knihkupectví Corona v pasáži proti pokladnám Masarykova nádraží nebo prodejny společnosti Pragomodel v Klimentské ulici a u pokladen Masarykova nádraží. Železniční modelářství pak v Praze pořídíte např. v prodejně Ben-Zerba Na Knížecí nebo modely.biz v Řepích.

Pokud byste chtěli kromě pořízení dárku zároveň podpořit provoz našeho serveru, uvidíme vás rádi v našem e-shopu, kde je k dispozici například kalendář 2015. I přes prakticky denní odesílání vás prosíme o včasnou objednávku. Zatím máme k dispozici několik desítek kusů.

Máte-li další tipy na vánoce, prosíme laskavě o komentář!


Pantograf Poslat mail autorovi , Zdeněk Michl Poslat mail autorovi | 5.12.2014 (7:09)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Pozvánky

Další z regionu ČR Praha


registrovaný uživatel Pantograf  mail  
05.12.2014 (19:48)  
Občas se na výměnných setkání objeví i vlakový průvodci, ale je to vždy individuální.
05.12.2014 (16:06)  
Lze na výměnném setkání směňovat i vlakové průvodce?

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Bejelentkezés
 
 
  
 
   Regisztráció

© 2001 - 2020 ŽelPage - Felelősök


Info
informacni okenko