..: Na trať mezi Opavou a Jakartovicemi se na léto vrátí vlaky :..

Jakartovice, foto: Jindřich Březina Jakartovice – Jsou tomu přibližně tři měsíce od doby, kdy Moravskoslezský kraj zastavil provoz osobních vlaků na trati 314 mezi nádražím Opava východ a Jakartovicemi. Důvody byly v podobných situacích obvyklé – malé vytížení spojů, dlouhé docházkové vzdálenosti od sídel, vysoká ekonomická náročnost provozu. Tématu jsme se ostatně věnovali i zde na ŽelPage. Nyní místní obce ve spolupráci s krajem vyšly vstříc alespoň občanům volajícím po víkendovém prázdninovém turistickém provozu a jeho zajištění finančně podpoří.

Dopravcem nově objednaných vlaků bude společnost Railway Capital, a.s., která byla pro letní provoz z několika dopravců vybrána a která je spojená s osobou bývalého ředitele jindřichohradeckých úzkokolejek Jana Šatavy. Oproti dalším dopravcům podle informací ŽelPage nabídla především přijatelnou cenu odpovídající nasazovanému vozidlu řady 810, které bylo objednateli preferováno. Vlaky budou odjíždět z Opavy vždy v 8.40, 10.40 a 16.40, zpět se budou vracet v 9.40, 15.40 a 17.40. Původně bylo uvažováno zajíždění vlaků až do konečné stanice Svobodné Heřmanice, kde byla osobní doprava již dříve zastavena. Nakonec se však do jízdního řádu tato změna nedostala a je o ní dále jednáno.

Na trati bude platit tarif dopravce, jednotlivá jízdenka z Opavy do Jakartovic vyjde na 30 korun. Další informace včetně jízdního řádu a kompletního ceníku naleznou zájemci na stránkách Opavského železničního klubu.

Zdroje: Railway Capital, ŽelPage


Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 2.7.2014 (16:50)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Dopravci Jízdní řád

Další z regionu ČR Moravskoslezský


  1 2      Zpráv na stránku:   
04.07.2014 (16:06)  
Radek Papež: železniční přeběhlík...tak bych ho nenazýval.
Já osobně mám k němu úctu za to, co dokázal. Třeba právě na JHMD. Pokud vím, dobrovolně odtamtud neodešel. A je dobře, že možná právě díky němu se vrátí provoz na další trať, kterou nějací ... klidně odprásknou v půli grafikonu...smlouva nesmlouva.
registrovaný uživatel Keprt 
03.07.2014 (9:40)  
Ať pátrám jak pátrám, tak nikde ani písmenko o trati, kde taky přes prázdniny začal jezdit vlak.

Tak něco napiš.
02.07.2014 (20:07)  
A co taková trať 096 v úseku Račiněves - Libochovice? Ať pátrám jak pátrám, tak nikde ani písmenko o trati, kde taky přes prázdniny začal jezdit vlak. I když v režií KŽC...
registrovaný uživatel Petr budvar  mail  
02.07.2014 (19:33)  
Důvody byly v podobných situacích obvyklé – malé vytížení spojů, dlouhé docházkové vzdálenosti od sídel, vysoká ekonomická náročnost provozu.
Na které přišel tamní objednatel tak náhle, že to zastavení osobní dopravy musel provést při tzv. mimořádné změně jízdního řádu... :-)

Jen doplním, "šikulové" objednatelé na to přišli v momentě, kdy zjistili, resp. získali právníkem potvrzenou "legálnost",že poplatky za dop. cestu "100000 x dražší, nevyužívané a pomalé železniční dopravy" lze použít tzv. na něco jiného. Vzhledem k jejich statusu a existenci mimo struktury KÚ si pod tím lze představit i krádež, přímo se taková možnost nabízí v souvislostech se zastavováním provozů/rušením vlaků mimo pravidelné změny JŘ - pochopitelně v době kdy již byly prostředky z účtů KÚ převedeny, uvolněny na účty "organizátorů". To je ta správná motivace, která především vyniká v momentě kdy se zobou drobty (likvidace dopravní obslužnosti) v porovnání s veletoky prachů do kupř. fotovoltaiky. Mistry jsou na to v JIKORDU, že....
dopisovatel nebo člen ŽP topič  mail  
25.06.2014 (14:46)  
stoupa: Pete Seeger byl vůbec radikální muž. Když v roce 1965 vystoupil na folkovém festivalu v Newportu Bob Dylan s elektrickou kapelou, považoval to za svatokrádež, vytrhl opodál stojícímu hasiči sekeru a chtěl přeseknout přívod proudu do zesilovačů na jevišti. Nepodařilo se mu to.
25.06.2014 (12:39)  
wen, Radek Papež: Těch jmen je tam zajímavých víc, i v dozorčí radě. :)
registrovaný uživatel stoupa  mail  
25.06.2014 (12:26)  
jó, a kdo neví, muzikant se jmenoval Pete Seeger. Byl velmi levicový, ale tak jsme to nebrali.

Nechť to těm Opavákům vyjde, nejen v létě. Je to přece Zemské město ...
editor nebo admin ŽP Radek Papež  mail  
25.06.2014 (11:59)  
Railway Capital, a.s. - v představenstvu Jan Šatava?!
On je to takový „železniční přeběhlík“ :)
registrovaný uživatel wen 
25.06.2014 (11:55)  
Railway Capital, a.s. - v představenstvu Jan Šatava?!
registrovaný uživatel stoupa  mail  
25.06.2014 (11:49)  
ČD si jistě přidala. Ale ať žije kraj a jeho volení. "0ur leaders are the finest men, and we will vote the AGAIN and AGAIN", zpíval nebožtík v 60. letech
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko