..: Novým vlastníkem GW Train Regio je ČSAD Jihotrans :..

Motorová jednotka 813.1, foto: GW Train Regio, a.s. České Budějovice — Soukromý železniční dopravce GW Train Regio provozuje drážní dopravu na Karlovarsku, Trutnovsku, Bruntálsku a Tanvaldsku. Dosud jej vlastnila společnost IDS, nyní získal nového majitele. Tím se 22. května stal jihočeský autobusový dopravce ČSAD Jihotrans, který kromě regionální dopravy v okolí Českých Budějovic provozuje dálkové spoje do Prahy či Brna a též podniká v nákladní dopravě. Vlastní přibližně 150 autobusů, jejichž roční přepravní výkon ve veřejné linkové dopravě činí 5,1 milionu km. Podle Roberta Krigara, člena představenstva ČSAD Jihotrans, je železnice pro jejich společnost logickým doplňkem autobusové dopravy, jak uvedl pro iDNES.cz.

V souvislosti s touto významnou akvizicí se rovněž hovoří o soutěži na dopravce šumavských tratí, která tak nyní získává nového hráče. „Chceme zůstat u regionální dopravy, soutěže na rychlíky nás zajímat nebudou,“ dodává Krigar. Pokud by Jihotransem ovládaný GW Train v této soutěži uspěl, došlo by k dalšímu rozšíření jeho pole působnosti, možná trochu symbolicky opět v příhraniční oblasti.

Zdroje: iDNES.cz, DATY [1], [2], Seznam autobusů, CIS JŘ


RaPa Poslat mail autorovi | 10.6.2014 (12:00)
Súvisiace správyopen/close

Ďalšie z rubriky Dopravci

Ďalšie z regiónu Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
registrovaný užívateľ PepaN 
11.06.2014 (16:06)  
Tak to bude jihočeský kraj pak s velkou slávou znovu provozovat zrušené lokálky, protože lobbing autobusového dopravce se zaměří i na železnici, kde jsou dotace vyšší ;)
registrovaný užívateľ tarten 
11.06.2014 (10:14)  
M99: To Jančura provozuje žluté vlaky proto, aby zlikvidoval dálkovou železniční dopravu...?

Podle hospodářských výsledků za rok 2013 to tak skoro vypadá. :-D
11.06.2014 (7:47)  
Vidím, že někteří zase plodí moudra... Pánové, proč by měl dopravce, který má autobusovou dopravu chtít zlikvidovat železniční tím, že ji také začne provozovat? To Jančura provozuje žluté vlaky proto, aby zlikvidoval dálkovou železniční dopravu a dostal více lidí do svých žlutých autobusů?
A pro ty, co mají na žlutou alergii, tak se podívejte po Evropě. Veolia, Virgin a další, kteří provozuji dopravu různými dopravními prostředky...
registrovaný užívateľ Keprt 
10.06.2014 (22:18)  
Farkac Karel: nerozumím, co jste mi chtěl sdělit.
10.06.2014 (19:08)  
ondrejskalak: Jo, proto jeden z největších autobusových dopravců v ČR založil vlastního železničního dopravce
10.06.2014 (18:19)  
Petryk: Nebo tak :-)
10.06.2014 (17:26)  
O šumavské tratě nemám starost. Jezdí tam dosti obsazené vlaky. navíc v současné době prochází trať č.194 zásadní modernizací. Výluky nebudou jen v létě.
AD-Keprt: Trasa Kájov-Volary vede několika místy důležitými pro rekreanty a sportovce místy, kam autobusy nejezdí a silniční komunikace jsou vhodné pouze pro mikrobusy, takže místo vlaku by jich muselo jet minimálně 10 vozů+2 nákladní na bagáž. V letních měsících tam jedou dva patráky+BDs. A s tím by naši ochránci, tentokráte pochopitelně, nesouhlasili.
10.06.2014 (16:35)  
ondrejskalak: A teď si představte, že v roce 2009 chtělo o regionálku v Plzeňském kraji soutěžit ČSAD Semily.
registrovaný užívateľ Leinad 
10.06.2014 (15:10)  
Dopravců se zájmem jezdit je dost. Otázkou je, jak se k tomu postaví kraje a jaká budou výběrka.
nebo spiše soutěž proběhne, zjistí se že je draho a definitivně osobní doprava vlaky zanikne - pokud by ČSAD Jihotrans zkusil být drahý, tak tu snad jsou jiní dopravci.
registrovaný užívateľ Petryk 
10.06.2014 (14:57)  
A nebo buďme optimisté: Na lokálce se naučí provozovat vlaky a pak v tomhle směru expandují...
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáre vyjadrujú názory čitateľov.
Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za ich obsah.

- dopisovateľ alebo člen ŽP, - editor alebo admin ŽP

Pridať komentár
Komentáre môžu vkladať iba registrovaní užívatelia.
Pred vložením komentára je potrebné se buď prihlásiť, alebo zaregistrovať.
Prihlásenie
 
 
  
 
   Zaregistrovať sa

© 2001 - 2026 ŽelPage - správcovia


Info
informacni okenko