..: Podzimní ŽelPage jízda aneb Posázavský lehátkáček :..

Souprava v Ronově nad Doubravou zastávce, foto: Vladislav Píša Praha - aktualizováno 20.9. — Podzim se blíží a to znamená, že se uskuteční další ŽelPage jízda. O víkendu 11.-12. října se v čele zvláštního vlaku objeví „velký hektor“ T 458.1549 společnosti JuniorMarket. Velká lokomotiva si zaslouží majestátní soupravu a proto za ní budou řazeny vozy klasické stavby. Soupravu tedy budou tvořit tři vozy řady Bc a jeden vůz řady WR. Vlak ráno vyjede z Kolína do Prahy, odkud zamíří na tratě Posázavského pacifiku, konkrétně přes Davli do Kácova. Zde je pro zájemce připravena exkurze do pivovaru Hubertus s následným posezením do pozdních hodin. Poté, co se prospíme, odjedeme z Kácova přes Světlou nad Sázavou zpět do Kolína.

141.018 (E 499.1018), foto: Louis Armstrong Zvláštní vlak vyjede v sobotu 11. října z Kolína přesně v 8.00. Účastníci ze vzdálenějších koutů republiky nemusí mít z časného odjezdu strach, neboť dalšími nástupními místy jsou stanice Praha hlavní nádraží, odkud vyjedeme v 9.30 a Praha-Vršovice s odjezdem v 9.40. Potom nás čeká jízda překrásnou scenérií dolního Posázaví s možností pořízení zajímavých fotografií ve stanicích během křižování a na mnoha dalších místech. Mohou tak vzniknout neobvyklé snímky hektora s brejlovcem či bardotkou na pravidelném osobním vlaku. Zhruba dvě hodiny po poledni opustíme dolní část Posázavského pacifiku a zamíříme do Kácova, kde se cestou naskytnou pohledy na neméně pěknou krajinu. Do Kácova dorazíme před čtvrtou hodinou odpolední. Zájemce o exkurzi či posezení v pivovaru Hubertus vysadíme na zastávce Kácov zastávka, odkud se sunutím vrátíme zpět do stanice Kácov. Zde bude souprava odstavena do nedělního rána.

T 458.1549, Červený Potok - Podlesí, foto: Vladislav Píša V neděli 12. října se náš vlak vydá na zpáteční cestu zpět do Prahy. Odjezd z Kácova je naplánován na sedmou hodinu ranní. Díky brzkému odjezdu bude možnost si soupravu zvěčnit také v oblasti horního Posázaví. Po úvrati ve Světlé nad Sázavou se vydáme po dvojkolejce do Čáslavi, kde si neodpustíme zajížďku na vojenské letiště. Bude to patrně první zvláštní vlak v klasické soupravě, který vlečku navštívil, pomineme-li vojenské transporty. Do Kolína dorazíme před třetí hodinou.

141.018 (E 499.1018), foto: Louis Armstrong Jedním z důvodů, proč jsme si vybrali vozy řady Bc, je jejich postupné vyřazování a ukončování provozu u ČD. Na jejich stálých výkonech do Budapešti a Krakova již byly nahrazeny řadou Bcmz834 odkoupenou od Rakouských státních drah a na výkonu pro slovenskou společnost Wagon Slovakia Košice (R 443/2 „Šírava“ Praha - Košice a zpět) budou nahrazeny v nejbližších týdnech také. Přestože v pravidelném provozu končí, naše jízda ukazuje, že při nostalgických jízdách určitě najdou uplatnění.

Základní cena za účast na dvoudenní akci je stanovena na 1699 Kč. Členové spolku ŽelPage zaplatí 1499 Kč. V ceně je kromě jízdného započítána také exkurze do pivovaru i s ochutnávkou. První den akce, tedy sobotní část programu, nabízíme za 1200 Kč a nedělní část samostatně pak za 800 Kč. V ceně jednodenních jízdenek není započítaná exkurze. Tu si u nás mohou cestující doobjednat za 80 Kč. Přihlášky na akci najdete v našem rezervačním formuláři. Po dobu jízdy bude k dispozici vlakový bufet ve voze WR, kde se cestující budou moci občerstvit točeným pivem či teplým jídlem. Samozřejmostí je také možnost koupě vybraných položek našeho internetového obchodu.

Aktualizace: Vzhledem k tomu, že počet přihlášených cestujících zaostal za očekáváním a akci bychom museli rušit, hledali jsme cestu, v jaké podobě by ji šlo přesto uskutečnit. Většina cestujících chtěla ukončit svoji jízdu v Kolíně při prvním průjezdu nebo v Praze, proto jsme se nakonec rozhodli zrušit závěrečný okruh s Bobinou a naopak přidat nemálo fotostopů do dopolední části s Hektorem. Více času a méně cestujících pak výrazně zlepší komfort účastníků jak ve vlaku, tak při fotozastávkách.

Těšíme se na setkání s vámi a doufáme, že budete s akcí spokojeni!


Michal Šimek Poslat mail autorovi | 6.10.2014 (19:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Středočeský ČR Vysočina


  1 2      Zpráv na stránku:   
11.10.2014 (15:17)  
Omlouvám se za chybou informaci - ten pravý vlak projel zřejmě nyní. Nevidím totiž na trať a usuzuji pouze na základě zvukových projevů z trati. Před těni cca 2 hodinami to ale také nebyl šukafon či jeho klon a stejně jako vlak nyní nestavil v Ratajích.
11.10.2014 (14:07)  
A na hlavní se nakonec dorazilo bez hnití v libeňském ranžíru v 9:05. ;-)
11.10.2014 (12:55)  
Aktuálně - právě prohučel Ratajemi saměr pivovar :-)
09.10.2014 (11:02)  
bazala68: Díky za info, snad na tom pragotronu bude, jinak by to při tom tříminutovém pobytu byl docela adrenalin:-(
Registered user bazala68  mail  
09.10.2014 (9:48)  
re Tomáš R: ano, měl by být napsán na pragotronu jako "zvláštní vlak" s cílovou stanicí Kácov. Doufejme, že to tak bude. POZOR! pobyt na Praha hl. n. bude pouze v čase 9:35 - 9:38 , více technologicky není možné, není tam prý místo.
09.10.2014 (8:44)  
Mám jeden organizační dotaz: bude vlak v sobotu ráno v Praze uveden na odjezdové tabuli, abychom veděli, z kterého pojede nástupiště? Přeci jen hl. n. je docela velké, tak abychom tam nemuseli pobíhat:-). Díky
Registered user PES38 
23.07.2014 (1:25)  
Mám tomu rozumět tak, že v léhátku šotoušů po návštěvě pivovaru je jiný odér. než v lehátku normálních lidí po návštěvě pivovaru? :-)

Šestilehátko plné šotoušů dřímajících po návštěvě pivovaru? Ta atmosféra by se dala doslova krájet:-)))
Registered user PES38 
22.07.2014 (10:53)  
No, tomu říkám jízda! Konečně něco lepšího, než motorák. Samozřejmě tomu odpovídá i cena. Teď jsem hlavně zvědav, jestli se to vyprodá (a potvrdí se, jestli jsou si lidi ochotni tolik připlatit) a nebo ne...
Registered user Sim 
17.07.2014 (11:53)  
Jiří Hovorka > predpokladam, ze prenocovanim v mistech, kde i ve stanici lze :-D
17.07.2014 (10:20)  
A jak bude řešeno "Ve stanici nelze"?
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko