..: GySEV objednal Desira ML, musí být kompatibilní s ÖBB :..

ÖBB cityjet, foto: ÖBB Sopron — Maďarsko-rakouský osobní dopravce GySEV/ROeEE na základě přímého zadání objednal u společnosti Siemens Mobility pět jednotek Desiro Mainline. Kontrakt v hodnotě 30,7 milionů eur (788,4 mil. Kč) má zajistit dodání vozidel do května 2016. S jednotkami se počítá pro trasy Fertöszentmiklós – Neusiedl am See, Deutschkreutz – Wulkaprodersdorf/Eisenstadt. Důvodem realizace nákupu bez standardního výběrového řízení je podle dopravce požadavek plné provozní kompatibility s jednotkami ÖBB cityjet.

Zdroj: Railway Gazette


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 20.1.2014 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Vozidla

Další z regionu Maďarsko Rakousko


20.01.2014 (16:55)  
Rabín: Desira ML nahrazují jednak 4020, druhak soupravy složené z HV a vozů CityShuttle. To asi dost napoví, kde u ÖBB by se mohly objevit.
dopisovatel nebo člen ŽP Rabín 
20.01.2014 (16:52)  
Vzhledem k požadované kompatibilitě se shodnými jednotkami ÖBB (jejíž součástí by měla být schopnost provozu pod oběma střídavými systémy, tj. 25 kV 50 Hz a 15 kV 16,7 Hz) bych očekával, že se kromě výše uvedených tratí budou hlavně pohybovat ve společném turnusu s rakouskými jednotkami CityJet na elektrifikovaných tratích v celém východním regionu, tj. od Fertöszentmiklós a Neusiedelu přes Sopron, Deutschkreuz, Eisenstadt, Ebenfurth až po Vídeň a možná také třeba na Semmering a třeba až do Břeclavi..., tj. těch pět jednotek bude vklad GySEV na vyrovnávku výkonů. Nechme se překvapit.

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko