..: GySEV objednal Desira ML, musí být kompatibilní s ÖBB :..

ÖBB cityjet, foto: ÖBB Sopron — Maďarsko-rakouský osobní dopravce GySEV/ROeEE na základě přímého zadání objednal u společnosti Siemens Mobility pět jednotek Desiro Mainline. Kontrakt v hodnotě 30,7 milionů eur (788,4 mil. Kč) má zajistit dodání vozidel do května 2016. S jednotkami se počítá pro trasy Fertöszentmiklós – Neusiedl am See, Deutschkreutz – Wulkaprodersdorf/Eisenstadt. Důvodem realizace nákupu bez standardního výběrového řízení je podle dopravce požadavek plné provozní kompatibility s jednotkami ÖBB cityjet.

Zdroj: Railway Gazette


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 20.1.2014 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from Maďarsko Rakousko


20.01.2014 (16:55)  
Rabín: Desira ML nahrazují jednak 4020, druhak soupravy složené z HV a vozů CityShuttle. To asi dost napoví, kde u ÖBB by se mohly objevit.
Correspondent or Member of ŽelPage Rabín 
20.01.2014 (16:52)  
Vzhledem k požadované kompatibilitě se shodnými jednotkami ÖBB (jejíž součástí by měla být schopnost provozu pod oběma střídavými systémy, tj. 25 kV 50 Hz a 15 kV 16,7 Hz) bych očekával, že se kromě výše uvedených tratí budou hlavně pohybovat ve společném turnusu s rakouskými jednotkami CityJet na elektrifikovaných tratích v celém východním regionu, tj. od Fertöszentmiklós a Neusiedelu přes Sopron, Deutschkreuz, Eisenstadt, Ebenfurth až po Vídeň a možná také třeba na Semmering a třeba až do Břeclavi..., tj. těch pět jednotek bude vklad GySEV na vyrovnávku výkonů. Nechme se překvapit.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko