..: Ceny místenek do pendolin budou závislé na včasnosti nákupu :..

Kontrola jízdenek, foto: CSPSV Praha — Prázdninová sleva na povinné rezervace do spojů SC Pendolino nebude od září pokračovat. V červenci a srpnu nabízel eshop většinu místenek do 2. třídy zadarmo, na pokladnách byly k dostání za 35 či 70 korun. České dráhy se k původnímu konceptu cen ale nevrací. Nový ceník bude více dynamický, poprvé zohlední také konkrétní obsazenost jednotlivých spojů a nebude brát ohled na vlastnictví věrnostního produktu In-karta. Nově tak bude nejnižší cena SC místenky mezi Prahou a Ostravou v 2. třídě 35 korun, na vybraných trasách dokonce zdarma, ale nákup na poslední chvíli může znamenat až dvousetkorunový příplatek k jízdence.

Běžná cena rezervací do druhé třídy bude tedy nově začínat na 35 korunách a v závislosti na dané trase, dnu v týdnu a nově také obsazenosti konkrétního spoje, může cena rezervací stoupat i po cenových hladinách 70, 100, 150 a 200 korun. Pro vybrané relace (nejčastěji na nejkratších trasách typu Ostrava – Olomouc) pak může být nabízen omezený počet místenek i za 0 korun. To se bude také týkat rezervací na již jedoucí spoje. Například pokud spoj jedoucí z Ostravy opustí stanici Olomouc a budou v něm ještě volná místa, pak budou nabídnuty místenky za 0 korun pro cestující z Pardubic do Prahy a podobně. Dynamický tarif povinných místenek bude zaveden také v 1. třídě spojů SC Pendolino, v tomto případě budou nabídnuty tři cenové úrovně místenek a to v hodnotách 100, 150 a 200 korun. Kontingenty budou oddělené pro prodej přes eshop a ostatní distribuční kanály. Na druhou stranu nebudou rozlišovat, zda je kupující vlastníkem In-karty či nikoliv.

Nejlevnější jednosměrná jízdenka z Prahy do Ostravy v 2. třídě tak může s In-kartou stát 235 korun a v 1. třídě 624 korun.

Zdroj: České dráhy


JiříK. | 16.8.2013 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Dopravci Tarify

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel Sim 
16.08.2013 (15:55)  
Petr Mareš > pokud se nepletu, zruseni dopravy na dane trati je jednim z duvodu, proc lze inkartu vratit. Jestli je tim i zruseni/posunuti konkretniho spoje, to uz nevim.
registrovaný uživatel suri 
16.08.2013 (15:16)  
Edmont Dantes: Cheb (resp. Fr. Lázně) - Plzeň má být bez povinné rezervace, ovšem Plzeň - Praha už povinná rezervace má být zachována - tzn. kdo pojede ze stanic za Plzní dále do Prahy, povinné rezervaci se nevyhne - tj. nutnost vynaložit peníze za místenku navíc a starost se sháněním místenky. Druhá varianta bude přestup v Plzni do koženky.
16.08.2013 (14:55)  
Hm, ty "dynamické" ceny jsou sice zajímavé, ale bojím se, aby to ve výsledku neznamenalo jen nepochopitelný zmatek.

A ohledně toho dalšího klacku hozeného pod nohy inkartistům, jsem rád, že pendolinem nejezdím, a na Ostravu už vůbec ne. Jinak bych byl asi nas***
registrovaný uživatel Petr Mareš  mail  
16.08.2013 (14:51)  
Sim: jak jsem psal, tento případ poškodí pár lidí

Obdobný případ nastane, když kraj neobjedná spoj. Majitel slevy je taky poškozen, popř. je i zvýhodněn, když se objedná spoj navíc, ale nedoplácí :) Nebo když kraj neobjedná vůbec nic jako v Chornici apod.

Já bych v tom žádnou spravedlnost nehledal, prostě má InKarta různou "hodnotu" při stejné ceně podle místa bydliště, podle počtu spojů, podle kvality vozidel a navíc se to pořád mění podle objednávky kraje, změny vozidel apod.

ČD můžou maximálně InKartu vykupovat s nějakou srážkou, pokud není zákazník spokojen.
16.08.2013 (14:47)  
Díky letní akci se hodně lidí naučilo nakupovat přes zbytečně komplikovaný e-shop ČD a v Pendolinech bylo plno (alespoň v těch víkendových chebských - předchozí rychlíky absolutně prázdné). Asi se ČD v Pendolinu vyplácí menší než 50% obsazenost, na kterou se spoje v září zřejmě zase vrátí. Podle nového jízdního řádu bude Pendolino čtyřikrát denně jezdit do Chebu a zpět jako běžný (zřejmě i dotovaný) rychlík zastavující v takových aglomeracích jako je Stříbro a Planá u Mariánských Lázní – inu Super-city! Zajímalo by mě, zda se i v těchto případech počítá s místenkou a jaká bude její cena...
16.08.2013 (14:33)  
bartik09: Nikde není řečeno, že se budou ve velkém uplatňovat místenky za 150 či 200 Kč. Pokud bude nejčastější hladina místenek 35 nebo 70, tak nepředpokládám, že by zas nastal tak výrazný odliv cestujících.

A pro ty, co nechtějí dát za SC místenku do dvojky nikdy víc než 100 Kč, tak tu mám jeden tarifní tip z PTV:

2. 4. Pokud cestující poruší přepravní podmínky tím, že nastoupí do povinně
místenkového vlaku SC bez místenky, zaplatí:

a) při použití 1. vozové třídy přirážku dle čl. 94 SPPO,

b) při použití 2. vozové třídy odchylně od čl. 94 SPPO přirážku ve výši 35 Kč za
použití vlaku SC v jednom mezistaničním úseku trasy vlaku, v ostatních případech
zaplatí přirážku ve výši 100 Kč.
registrovaný uživatel rpet  mail  
16.08.2013 (14:32)  
@ bartik09:

A co kdyz zrovna tu vasi shellku zavrou?

rekl bych, ze pri patku uz nektere tvoje soucastky maji vikend...
registrovaný uživatel Honzy 
16.08.2013 (14:26)  
Komín: Ostrava (sjezd na dalnici u Svinova) - Brno (Vankovka) zabere tak 1:20, ze Svinova nadrazi by to bylo +5minut. Udaje neberu z mapy, ale z vlastni zkusenosti. Jo, vim, ze jsou tam mizerne koleje a kdyby ten vlak jezdil rychle, bylo by to jen dobre, rizeni me nebavi, jenze...

belkin541: v tomto pripade CD maji alespon toho zakaznika, podle me je ale problem v tom, ze lidi do Ex z Pendolina ve velkem nepujdou. Osobne radim vlaky: Pendolino, LE (rychlost), RJ (sluzby) a pak az nekde na konci Ex, kterym jsem od zavedeni RJ nejel. => pokud mi CD (navic jako zakaznikovi s In-kartou) nedaji rozumnou cenu na Pendolino, tak s nimi nepojedu vubec. In-kartu tim padem neprodlouzim a s CD koncim. Kdybych mel s In-kartou mistenku zadarmo nebo za 35(70), tak s nimi jezdim porad :)
16.08.2013 (14:24)  
Sim: A co kdyz zrovna tu vasi shellku zavrou?
Jinak samozrejme chapu, ze se vam klesajici vyhodnost in karty na trase kterou pouzivate nezamlouva.

Ale s tema mistenkama je to skvelej napad. Uz to zacalo vypadat, ze diky mistence zdarma tim budou jezdit lidi. Je dobre, ze se to vedeni CD snazi zarazit :-)
registrovaný uživatel belkin541  mail  
16.08.2013 (14:12)  
Slevy o prázdninách jsem viděl jako možné osvobození místenek od Pendolin.V září budou zase debilní místenky a pro slevu místenky si budu muset koupit mnohem dřív...A jako držitel In-karty mi neumožní slevu.Sice skvělý vlak,ale drahý.Budu jezdit radši Ex...
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko