..: Tohle nezkoušejte! :..

Warszawska Kolej Dojazdowa - EN97, foto: Warszawska Kolej Dojazdowa Varšava — Teploty o letošních prázdninách lámou jeden lokální rekord za druhým, mnozí hledají stín, klimatizovanou místnost či vodní plochu ke zchlazení. Prodavači dobře vychlazeného piva a zmrzliny mají žeň. Kolegové v galerii se vás snaží občas zchladit nějakou „ledovou“ zimní fotkou. Zkusíme to taky. Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) se před časem stala základem pro nový „sport“. Pro lyžování. Když není k dispozici svah a nechce se zapojit síla paží, hledá se něco, co by mohlo lyžaře táhnout. Vyzkoušeli se psi, koně, sobi… Pak přišla na řadu technika: motocykly, sněžné skútry, auta, různé terénní čtyřkolky… Mladí Poláci to zkusili za vlakem. První pokusy byly učiněny v roce 2009; letos v zimě, kdy byl i v okolí Varšavy dostatek sněhu, si to zopakovali. Podívejte se. Ale my vás varujeme: nedělejte to, nezkoušejte to po nich, neopakujte to!

 

Redakce ŽelPage Poslat mail autorovi , Vlad Poslat mail autorovi | 4.8.2013 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from Polsko


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
05.08.2013 (12:08)  
Myslím, že v nejbližších pěti měsících to nikdo z čtenářů Želpage dělat nebude :-)
05.08.2013 (11:33)  
bartik09 - ani vyšetřovatelé to nemají jednoduché. Zvlášť, když MU je daleko od pohotovostního místa, nebo když se sejde několik událostí v krátkém sledu. Kdyby ale nebyla příčina MU (porušení pravidel), není ani to čekání na vyšetření. Proto by se ty předpisy měly v rámci možností dodržovat a ne soutěžit, kdo jich poruší více..
05.08.2013 (8:24)  
Ross: Spis to vypada na dobrou pripravu, nez na "vsechny svate".

Vlad: Mne zas mnohem vic vadi doba a zpusob reseni MU, nez pitomci, hazarderi a sebevrazi.
Editor or ŽelPage Administrator Vlad  mail  
05.08.2013 (7:47)  
(OT) mr.bean: Už jsem si zvykl, že vždy je někdo zklamán - ať už tím, co jsme vydali, neb tam není nějaká informace, kterou by čekal, nebo naopak tam je informace, kterou nečekal, nebo tím, že jsme něco nevydali.

Jistě, mohli jsme požádat třeba kolegu z Drážního úřadu, aby nám informaci doplnil o seznam předpisů, které by byly porušeny, kdyby se tohle dělo v Česku. Případně i o možné finanční "ohodnocení".

Přesto, že je léto, má to být takový lehký apel na Vás, abyste se ne ve všem nechávali inspirovat zahraničními weby. Jistě, mnozí z vás jsou skvělými lyžaři a něco podobného by zvládli. Ale náhoda je blbec, že. Stačí malá nepozornost, malý problém na cestě - a může z toho být pád, zranění... Železniční trať ne vždy vede podél silnice, kam se mohou záchranáři rychle dostat. To je jen jeden aspekt. Přidejte k tomu zastavenou dopravu (záchranáři na trati, vyšetřování) - naštvaní lidé, kteří už měli někde být, rozhozený grafikon. Opravdu lepší je ten adrenalin s rychlostí zkusit třeba na Lipně za autem, než za vlakem.

A další díl - jak se skáče pod vlak? To berete jako zábavu? Maminka mého spolužáka se takto (už je to dávno) rozloučila se životem. To jsou hodně smutné věci o kterých se mně psát opravdu nechce. Mnohdy by se možná dalo takovýmto tragédiím předejít, kdyby byl někdo "na blízku" těmto lidem, pohovořil, vysvětlil... Ale tohle smutné téma sem nepatří. Nechci ho tu řešit. (Zkuste se trošku zamyslet, než zase něco příště napíšete.)
Registered user wormik 
05.08.2013 (0:51)  
mr.bean: A proč jim to přejete? Co komu provedli špatného?
Registered user Ross  mail  
05.08.2013 (0:02)  
Viděl jsem to na Novinkách kdysi dávno. Kdyby jel dál, tak se zabije. Všimli jste si, že se odpojil kousek od vyhýbky? Nad ním museli stát všichni svatí.
04.08.2013 (23:48)  
2.dil ? Jak se skáče pod vlak?
04.08.2013 (23:35)  
Můj komentář bude pravděpodobně smazán, přesto přeji všem lidem kteří si neváží svého života aby si vyzkoušeli podobné adrenalinové zážitky a doufám, že budou umírat ve velkých bolestech než přijede RZS. Redakce ŽP mne velmi zklamala.
Registered user (gp) 
04.08.2013 (22:36)  
belkin: No nic zajímavýho by se nestalo. maník by vlak dojel a dobrzdil to s ním. Při délce toho špagátu lyžař dojede vlak za slabou vteřinu. A o kolik vlak za vteřinu odrychlí?
04.08.2013 (21:02)  
Pokud je sněhu více, než je výška kolejnice, nevidím v tom problém. Jen dotyční musí vědět kde jsou vexle.
Rychlost bych odhadoval do 80km/h. Jediné nebezpečí - kdyby pomocník na spřáhle spadl.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko