..: Letní dopravní škola v Děčíně pro studenty středních škol :..

440.001-6, Děčín hlavní nádraží, foto: Patrik Děčín — ČVUT v Praze, Fakulta dopravní připravila pro studenty středních škol Letní dopravní školu, která proběhne od 12. do 16. srpna v Děčíně v historických prostorách zámecké sýpky. Dopoledne bude vždy přednáška zaměřená na dopravu, odpoledne pak exkurze spojená s tématem dopravy. Účast, strava i nocleh jsou účastníkům plně hrazeny z evropského projektu Popularizace výzkumu a Evropského sociálního fondu. (Vzhledem k pravidlům financování projektu bohužel není umožněna účast studentům z Prahy.)

Přednášet budou odborní asistenti ČVUT Fakulty dopravní. Z železničních témat bude již tradičně zastoupen integrální taktový jízdní řád a vysokorychlostní železnice včetně vize Rychlých spojení v ČR.

Odpolední program bude zahrnovat například návštěvu velína tunelu dálnice D8, prohlídku města Děčína s důrazem na vývoj dopravního systému či dopravní exkurzi do nedalekých Drážďan.

Více o programu jednotlivých dnů Letní dopravní školy naleznete na facebooku. Pojedete? Stačí se jen přihlásit.

Zdroj: Doprava nás baví, Facebook


Michal Drábek | 5.8.2013 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Ústecký


06.08.2013 (11:00)  
Ještě doplním informaci, že je nutná přítomnost zákonného zástupce při příjezdu v případě nezletilého účastníka.
Registered user Honza  mail  
05.08.2013 (21:54)  
návštěvu velína tunelu dálnice D8
Nějak nevím kterého, tunely v Českém Středohoří ještě přece otevřené nejsou (a hned tak nebudou) a o jiných nevím.
05.08.2013 (15:51)  
Lukáš: Taky zdravím. Teď jsem panu Říhovi napsal mail, tak snad mi co nejdřív odpoví.
05.08.2013 (14:15)  
Cestovné do Děčína platí každý sám, nebo bude účastníkům proplaceno? Zdravím všechny, se kterými se uvidím v Děčíně.
05.08.2013 (13:53)  
Super projekt, je akorát škoda, že se nemohou zúčastnit studenti z Prahy. Je u tohoto kritéria rozhodující trvalé bydliště, nebo umístění školy, kterou daný člověk studuje?
05.08.2013 (12:58)  
Když už je tu řeč o letních dopravních školách, tak zájemcům o kolejová vozidla (zejména asi z řad doktorandů) mohu z vlastní zkušenosti vřele doporučit Rolling Stock Summer School, kterou pořádají páni profesoři Simon Iwnicki, Stefano Bruni a Marek Sitarz jednou za dva roky v polském Krakově. Protože se to ale konalo loni v září (viz třeba tu: http://kts.polsl.pl/nowastrona/index.php?option=com_content&view=article&id=197:rolling-stock-summer-school-2012&catid=39:aktualnoci&Itemid=48, nebo tu na straně 18: https://dokumenty.upce.cz/Univerzita/zpravodaj/archiv/rok-2012/zpravodaj-73.pdf), zájemci nechť si počkají na 3. ročník zhruba za rok. Za účast sice zaplatíte asi 650 EUR (plus dopravu), ale po odborné stránce i z hlediska získání nových kontaktů to určitě stojí za to... ;o)
05.08.2013 (11:05)  
Dobrý den pane Hanzale,

do prváku k nám nastupuje zhruba 300 studentů do Prahy a 100 do Děčína.
Při tomhle množství a snižující se kvalitě maturantů je téměř jistě, že se tam najde i pár jedinců "pod úroveň". Na exkurzích, kterých jsem se zúčastnil (a že jich bylo), si vybavuji pouze JEDEN takovýhle případ. Dotyčný pak předčasně zanechal studia, pokud vím.

Prosím Vás tedy, abyste nás neházel do jednoho pytle.
05.08.2013 (9:44)  
Fajné. Jen příště, až zase pojede ČVUT - fakulta dopravní vlakem, bylo by dobé poučit studenty, že existují věci jako sprcha, mýdlo, deodorant a že není zcela košer ve velkoprostorovém voze křičet a tleskat jako kráva na celý vagon... Děkuji

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko