..: Matěj 433.002 vás odveze do Velkých Karlovic na Formanský den :..

433.002, foto: Petr Borženský Velké Karlovice — Začátek prázdnin je ve znamení relaxace, her, dobrodružství, volání dálek. Symbolem toho všeho je houkání parní píšťaly v údolí, sykot páry a supění lokomotivy při zdolávání kopců. Toho všeho v míře vrchovaté se Vám může dostat, když se v sobotu 13. července vypravíte parním vlakem z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašské Meziříčí a Vsetín do Velkých Karlovic. Parní lokomotiva 433.002 „Matěj“ a historické vozy „rybáky“ vás dovezou z „civilizace střední Evropy 21. století“ přímo do lůna valašské přírody, kde na vás bude čekat romantika divokého západu, ržání koní, svist bičů a třeskot zbraní. Jste zváni na již 29. Formanský den.

Od 12 do 17 hodin se můžete kochat krásou koní i poníků, jezdeckým uměním. Připravena je ukázka akrobatické jízdy, speciální disciplíny nejen v podání mistra svého oboru Stanislava Hošáka. Jestli se v našem fotbalu už zase uplácí, tak tady to hrozit nebude – u koňského fotbalu se může uplácet tak akorát mrkví, jablíčky nebo kostkami cukru. Uvidíte starokladrubské koně ze stájí pana Haitla, dostihové šampióny ze stájí Red Rebels a Valencio Holčák, ale i koně policistů. Chybět nebudou ani tradiční formanské závody.

Od 17 hodin vás pak podvečerem a večerem provede moderátor Ondřej Carda a kromě šikovných ogarů a dcérek z Valašska – souboru Polančan a cimbálové muziky Vincůch – přijedou zahrát skupiny Čechomor a Buty. O půlnoci pak vyjede z Velkých Karlovic mimořádný motoráček na Vsetín.

Pokud dáváte přednost sedlu, ale ne na koňském hřbetě, pak jste zváni na závod horských kol BIKE VALACHY, který startuje v 11.00 h. Budete se moci potkat i s vítězem z londýnské olympiády Jaroslavem Kulhavým. Máte na výběr ze dvou tras:

  • 45 km a 1560 metrů převýšení: okruh vede přes Miloňovou, následně dvakrát překonává hřeben Vsetínských Beskyd, poté závodníky zavede před Třeštík kolem hotelu Horal na Oselnou a hřeben Javorníků a přes sjezdovku Razula do cíle;
  • 25 km a 897 metrů převýšení: trasa závodníky vyvede kolem hotelu Galik a údolím Hanzlůvky na hřeben Vsetínských Beskyd; poté před Třeštík kolem hotelu Horal na Oselnou a hřeben Javorníků a přes sjezdovku Razula do cíle.

Přesto, že jsme na železničním webu, přidejme ještě informaci, že společnost ARRIVA MORAVA provozuje nový cyklobus na lince z Přerova na Bumbálku. Z Bumbálky do Velkých Karlovic je to kousek. Čeká vás tu přes 100 km cyklostezek.

Tak 13. července na shledanou ve Velkých Karlovicích, ať už přijedete vlakem, na kole, na koni… Pokud ještě váháte, takové to bylo vloni. A nebojte se – slivovice i frgály určitě budou.

zdroj: ARRIVA MORAVA, Resort Valachy, Valašská společnost historických kolejových vozidel


Tomáš Krajcar Poslat mail autorovi , Vlad Poslat mail autorovi | 8.7.2013 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Zlínský


12.07.2013 (16:57)  
Zelpage,udělejte něco s kalendářem akcí.Určitě nejezdí tak málo nostalgických vlaků v naší republice
08.07.2013 (21:01)  
Tady je vidět, že mořský živočich na souši není normální :D
08.07.2013 (9:37)  
Přeji příjemnou cestu, hlavně aby se nepletli do cesty žádní Rumuni.
http://www.hasici-roznov.cz/04_07_13.html
Chudák žralok - sotva si očuchal koleje a už si narazil čumák.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko