..: DB s vozidly ICE získaly povolení k užívání Eurotunelu :..

ICE Lok-Führer, Feldkirch, foto: Josef Petrák Berlín — Dvacet let od zahájení komerčního provozu Eurotunelu pod kanálem La Manche mezi Velkou Británií a Francií se konečně otevírá možnost jeho komerčního využití v osobní dopravě i pro další dopravce. Po tříletém úsilí a zkoumání bezpečnostních aspektů bylo povolení uděleno DB se vozidly ICE od společnosti Siemens. Informaci podala společnost provozující Eurotunel, zprávu pak přinesly agentury a média dne 14. června 2013. Tunel se má obecně otevřít všem, kdo splní bezpečnostní a další technické parametry. Dosud zde v osobní dopravě jezdily pouze vlaky dopravce Eurostar, dceřiné společnosti SNCF. Potěšení nad rozhodnutím úřadů a doporučením komise vyjádřil i šéf Eurotunnelu Jacques Goudon s tím, že „jde o pokrok pro miliony cestujících“. Oproti současným cca 10 milionům cestujících ročně si od vstupu Deutsche Bahn na trasu pod kanálem slibují nárůst o zhruba 3 až 4 miliony. DB rovněž uvažují o pravidelném provozu mezi Frankfurtem nad Mohanem a Londýnem, avšak pravděpodobně až od roku 2016, po dodávce nových souprav.

V časově shodném okamžiku byla vydána zpráva, že Siemens získal zakázku na dodávku regionálních vlaků do Velké Británie. Jde o 1140 vozidel v hodnotě řádově 1,9 mld. eur. Konkurenční Bombardier reagoval sdělením, že tímto rozhodnutím je v jeho továrnách ohroženo na 1400 pracovních míst.

Zdroje: AFP, DPA, n-tv, t-online.de, ZDF Teletext


stoupa Poslat mail autorovi | 15.6.2013 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Služby

More from Německo Spojené království


  1 2      Zpráv na stránku:   
15.06.2013 (17:35)  
To je celkem dobrá zpráva. Myslím, že EUROSTARu konkuŕence jedině prospěje a povede to ke snížení ceny dnes velmi drahých jízdenek.
15.06.2013 (14:22)  
Jedna se o jednotky Velaro D, u DB rada 407. Mely byt dodány jiz v roce 2011, z jejich skutecným zprovoznením se pocitá v roce 2014.

http://de.wikipedia.org/wiki/Siemens_Velaro
15.06.2013 (13:33)  
Ty nové soupravy do roku 2016 budou asi ICE 3, že
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko