..: Astra Vagoane Călători dodá 100 vozů do Brazílie :..

Astra Vagoane Călători, foto: Astra Vagoane Călători Arad — Rumunský výrobce železničních vozů Astra Vagoane Călători vyhrál kontrakt na dodávku stovky vozů do Brazílie. Odběratelem se stal tamní největší logistický operátor Vale do Rio Doce, který odebere celkem 98 vozů 1. a 2. třídy a k tomu dva poštovní vozy. Celková cena kontraktu přesáhla 100 milionů eur. Součástí smlouvy je také ustanovení, že odběratel může u Astra Vagoane Călători zvýšit svoji poptávku až o 50 procent při zachování finančních podmínek jako u první stovky vozů. Pro rumunského výrobce tak tento kontrakt znamená návrat na brazilský trh, kam naposledy dodal vozy před dvaceti lety.

Zdroj: ActMedia.eu


JiříK. | 4.3.2012 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from Svět Rumunsko


  1 2      Zpráv na stránku:   
16.03.2012 (22:03)  
JiříK: To je něco, co ví asi 20 lidí na světě. Třeba už jsou problémy s financováním vyřešeny. RJ říká, že první vozy budou ještě letos.
14.03.2012 (14:15)  
Jak může být opožděná výroba něčeho, co se nevyrábí? RJ jasně deklaroval, že byly problémy s financováním ze strany bank a mezitím se naskytla možnost koupě dalších ojetin. Proto kdyby se kupovaly novostavby, tak až na případné další projekty. Případně kdyby byla poptávka na OV taková, že by nestačily nakoupené ojetiny.
Registered user victor 
13.03.2012 (12:36)  
O zpožďování dodávek jsem neslyšel (jsem jen "koncový uživatel", detaily neznám). Ale kdyby Astra měla s dodávkami velké průšvihy, to by se určitě v hlavních zprávách objevilo.
Jinak obnova parku u vlaků vyšší kvality než osobáky probíhá dost rychle. Zase je to vykoupeno tím, že spousta spojů se ruší a dopravní obslužnost je čím dál horší, staré vagony jdou z velké části asi definitivně do šrotu - takže se pak při pohledu na nádraží zdá, že těch modernizovaných je spousta.
10.03.2012 (0:09)  
victor: Jak často se Astře v Rumunsku stává, že Astra opožďuje dodávky? Jinak, co se týče lůžkáčů, tady vidím spíš částečně u CFR, minimálně v prvních dvou věcech je na tom Astra nevině. Ale ty skříňky nad umyvadlem, to už je čistá chyba výrobce. Ještě, že Jančura nekupuje lůžkové vozy, nicméně, po tvém příspěvku jsem zvědav na ty vyčnívající šroubky. Třeba má Jančura kolem sebe tak dobrej tým, že zpoždění dodávky je způsobeno opravdu požadovanou kvalitou výroby.
Registered user victor 
09.03.2012 (13:31)  
To zpoždění pro Regiojet klidně může být neschopností výrobce. Jsem velmi častým uživatelem vagonů od Astry (v Rumunsku už nějakou dobu dělám) a i když na první pohled ty nové nebo spíš rekonstruované vagony vypadají dost komfortně, na druhý už je to bída (komponenty nelícují, křivé okraje, vyčnívající šroubky...). K tomu ještě o něco temperamentnější cestující, než jsme zvyklí v ČR, ti tomu také dají zabrat, no a pak relativně nová sedadla se začínají brzy rozpadávat, okna nedovírají správně...). Za největší neštěstí od Astry považuju nový lůžkový vagon ve vlaku vyšší kvality EN Bukurešť-Budapešť - postel tvrdá jak prkno, strašně málo místa, vrže to, skříňky nad umyvadlem už nedovírají, takže v noci se občas zničehonic otevřou a světlo se rozsvítí... (ještěže s sebou vozím leukoplast). Starý lůžkáč od Siemensu, co tam jezdil dřív, poskytoval daleko lepší komfort.
Takže pokud ty vagony Jančura přiveze, věřím, že na pohled budou pěkné. ale o jejich trvanlivost mám obavy.
04.03.2012 (17:08)  
Už jsem si myslel, že se jedná o nějakou novinku ze světa žlutých.

PS: Nevíte, kdy má být vyroben prototyp?
Registered user isidor 
04.03.2012 (14:36)  
RegioJet (na svém FB profilu) několikrát napsal, že s rumunskými vozy se počítá, ale už ne na ostravskou linku (díky výhodnému nákupu dalších vozů od ÖBB), ale snad do Brna.
04.03.2012 (14:23)  
C.M.Burns O tom, že rumunské vozy pro Regiojet nebudou, jsem se dočetl zde:
http://ekonomika.idnes.cz/jancura-udela-ze-stevardek-i-maserky-nove-vagony-budou-ze-starych-p9i-/eko-doprava.aspx?c=A120110_133653_eko-doprava_spi
Nicméně nenašel jsem tam informaci o tom, zda to je rozhodnutí Regiojetu nebo neschopnost výrobce. Nějaké přesnější informace by nebyly?
04.03.2012 (14:21)  
Mraky-něco podobného jsem chtěl napsat,byl jsi rychlejší.kolega z práce jezdí vlakem dost často posledně mi říkal že chtěl jet s RJ ze zábřehu ale měl smulu,měl jenom 3 vozy.jestli je to pravda tak ještě chvíly a bude jezdit akorát tak na ukázku.
Registered user Mraky_  mail  
04.03.2012 (14:15)  
to Burns: není to spíše tak, že problém ma RegioJet s penězi? :)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko