..: ČD otevírají nové půjčovny kol na Vysočině :..

ČD Bike Jihlava — Po nabídce přepravy jízdních kol po Praze zdarma a otevření nových půjčoven kol na Moravě, mají České dráhy pro všechny cyklisty další dobrou zprávu. Na Vysočině, která je pro cykloturistiku velmi atraktivní, otevřely ČD 28. března další cyklopůjčovnu — ve Světlé nad Sázavou. Kola si ale můžete půjčit také v Novém Městě na Moravě a v Telči, po předchozí domluvě si také můžete nechat kolo bezplatně dopravit do jiných stanic na Vysočině. Půjčená kola pak můžete po kraji přepravovat bezplatně vlakem a kolo vrátit v jiné z vybraných stanic než v které vám bylo zapůjčeno. ČD nabízejí i další výhody v ceníku výpůjčného, vlastníte–li platnou jízdenku, nebo In–kartu. Pro půjčení kola musíte předložit dva osobní doklady a zaplatit zálohu, ta činí 1.000 korun za jedno kolo, za dvě až pět kol pak 2.000 korun. Kola si můžete rezervovat 30 dnů před půjčením telefonicky, e–mailem či elektronicky na stránkách půjčoven. Půjčovny na Vysočině jsou otevřeny od 1. dubna po celý rok.

Půjčení kola na jeden den stojí 180 korun, pokud však předložíte platnou jízdenku nebo In–kartu, jednodenní nájemné pak činí 140 korun. Polodenní půjčovné, při kterém si můžete kolo půjčit maximálně na 5 hodin, vás přijde na 140 korun, s jízdenkou nebo In–kartou 110 korun. Hodinové půjčení stojí 35 korun, zvýhodněné 25 korun. K dispozici je také koloběžka, nebo přívěs pro děti, za cenu kola. Půjčit si můžete i přilbu za 25 korun. Kompletní ceník půjčovného a oprav je k dispozici taktéž na stránkách půjčoven.

Kola si můžete půjčit po předchozí telefonické domluvě ve stanicích Žďár nad Sázavou, Přibyslav, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Jihlava, Okříšky, Třebíč, Náměšť nad Oslavou, Kralice nad Oslavou, Moravské Budějovice, Horní Cerekev, Pelhřimov, Dobronín, Jindřichův Hradec, Golčův Jeníkov město, Ledeč nad Sázavou a Humpolec. Vrátit je pak můžete v jedné z těchto stanic nebo opět po předchozí domluvě ve stanicích Bystřice nad Pernštejnem, Rožná, Nedvědice, Tišnov, Jindřichův Hradec, Golčův Jeníkov, Leština u Světlé, Okrouhlice, Tábor, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, Třeboň, Třeboň lázně, Majdalena, České Velenice, Kardašova Řečice a Nová Bystřice (JHMD).

Tratě s bezplatnou přepravou půjčeného kola

 • trať 212: Světlá nad Sázavou - Ledeč nad Sázavou
 • trať 224: Horní Cerekev - Pelhřimov - Tábor
 • trať 225: Havlíčkův Brod - Jihlava – Jindřichův Hradec - Veselí nad Lužnicí
 • trať 227: Slavonice – Telč - Kostelec u Jihlavy
 • trať 230: Havlíčkův Brod - Světlá nad Sázavou - Golčův Jeníkov
 • trať 237: Havlíčkův Brod - Humpolec
 • trať 238: Havlíčkův Brod – Chotěboř - Ždírec nad Doubravou
 • trať 240: Jihlava - Třebíč - Rapotice
 • trať 241: Okříšky - Moravské Budějovice - Znojmo
 • trať 250: Tišnov - Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod
 • trať 251: Žďár nad Sázavou – Tišnov
 • trať 252: Křižanov - Velké Meziříčí - Studenec

Zdroj: České dráhy


Vojtěch Beran Poslat mail autorovi | 12.4.2011 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from ČR Vysočina


13.04.2011 (16:58)  
BigDye: jo, a k tomu platbu za kolo v kazdem vlaku, rozdilne ceny za spoluzavazadlo a uschovu a ke vsemu povinne rezervace do rychliku s nejvetsi poptavkou, ktere se daji koupit jen v obsazenych stanicich (nebo pres internet, kdyz jste polohacker).

Super podpora kol a jeste jednou za ni CD dekuju, jako tradicne pod kazdym PR clankem na tema "CD Bike"...
12.04.2011 (20:07)  
No ještě otevřou pár půjčoven, a zrušej přepravu kol, bo to už nebude zapotřebí ;-)
Registered user BigDye 
12.04.2011 (19:47)  
Tak nevím, jestli se dá mluvit o systémové podpoře turistiky: nejdřív se zruší (pardon, znevýhodní) SONE resp. RegioNet, a pak slavnostně otevřeme pár půjčoven kol v oněch hadích prdelích (pěkný úsloví, Pikeheade).
12.04.2011 (14:15)  
To mne zostáva na Slovensku len tíško závidieť. A aj tu je vidieť, že to je všetko len a len o ľuďoch. Ale celkový stav domácej spoločnosti je rozvátený, tak čo sa čudujem. Dávam za uvedenú službu prst hore!!
12.04.2011 (13:09)  
Tak mne napadlo - dostanu s kolem nářadí, náhradní duši, apod.? Anebo v případě problému mi nezbude nic jiného, než odtlačit kolo na nejbližší nádraží.
12.04.2011 (9:35)  
Kua a mate pravdu: proc by se oni jako meli obtezovat s nejakym faktickym zlepsenim katastrofalniho stavu prepravy kol ve vlacich (myslim tim zejmena rychliky, ale i stani v 810 u hajzliku je labuz)? Vzdyt se da kazdy mesic otevrit jedna pujcovna kol nekde v hadich prdelich a pak o tom vydavat tiskovka a psat o tom clanky v CD Pro vas...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko