..: Děti na výlet - s ČD nově do Českého Krumlova nebo do Německa :..

Děti na výlet do Prahy, foto: Martina Slavíková Praha — Tarifní nabídka Českých drah, výstižně nazvaná Děti na výlet, pokračuje po velkém loňském zájmu škol i letos. Za pouhých osmdesát korun mohou školáci z celé České republiky využít vlakových spojů dopravce a v rámci školních výletů se podívat do známých a zajímavých míst naší země – Prahy, Brna, Olomouce a letos nově i do Českého Krumlova. Minulý rok nabídku školních výletů využilo asi padesát tisíc školáků a tak České dráhy přišly s novinkou – cestou do Německa. Z Prahy do Drážďan se tak žáci dostanou s výraznou slevou, kdy oproti standardnímu jízdnému ušetří až 650 korun.

S myšlenkou jednotného jízdného pro školní výlety přišel dopravce loni v březnu. Zpáteční jízdenka vyšla jednu osobu na osmdesát korun. Od března do května roku 2010 tak mohli školáci na tuto jízdenku vyrazit z libovolného místa v ČR do Prahy. Jak jsme uvedli v rekapitulaci za rok 2010, ve zmíněném období využilo nabídku asi 33 tisíc dětí. Největší frekvence byla zaznamenána v květnu. Po prázdninách byla nabídka rozšířena o cesty do Olomouce a Brna. Od 15. ledna letošního roku pak přibyl i Český Krumlov a nabídka nyní platí do 15. května tohoto roku. 

Podmínky nabídky Děti na výlet:

  • jízdenka platí jen v 2. vozové třídě
  • lze ji využít pouze v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli, navíc pak i 25. dubna
  • jízdenka platí vždy do 24.00 hodin prvního dne platnosti (tj. jeden den)
  • skupina musí čítat minimálně osm dětí + dva členy pedagogického dozoru starších 18 let
  • největší počet cestujících na jeden doklad je 30, z toho maximálně čtyři členové pedagogického dozoru; dokladů však může být více

Nově i do Německa

DB Potsdamer Platz

Pro základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy sídlící v ČR je připravena nabídka výletů do Německa. Žáci se mohou vydat do jakékoliv stanice v Německu, v případě, že je do ní možno vydat mezinárodní jízdní doklad. K vydání jízdního dokladu je nezbytné na pokladně Českých drah předložit formulář vyplněný a ověřený školou (je možné si jej stáhnout z webu ČD nebo o něj požádat na e–mailu o28sek@gr.cd.cz). Minimální počet cestujících ve skupině je 10 a maximálně 30, z toho jen dva cestující mohou být starší 26 let. Sleva z jízdného ČD činí 50 %, z jízdného na síti DB pak 60 %. Tato nabídka platí po celou dobu trvání jízdního řádu 2010/2011, její platnost tak skončí na rozdíl od vnitrostátní varianty až 10. prosince 2011. ČD uvažují i o zavedení slev na cesty do dalších zemí.

Zdroj: České dráhy


Matouš Vinš Poslat mail autorovi , Vojtěch Beran Poslat mail autorovi | 17.1.2011 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user Sim 
24.01.2011 (12:19)  
Mozna blbej dotaz... ale ... za me bejvalo ve tride decek i pres 30. Jasne, dneska je asi jina doba, aktualni prehled nemam, nicmene nemuze byt omezenim prave to cislo 30? Nebo to ma nejaky duvod (treba ze by na nemecke strane vic nez 30 lidi jet nesmelo)?
Registered user Oto 
18.01.2011 (21:01)  
V případě skupin je vlak levnější než pan Jančura docela často. Problém je, že o tom ČD neinformují.
18.01.2011 (20:53)  
Oto: 500 korun na jednodenní výlet nedá běžnému dítěti žádný rodič. 100 minut je ale celkem dlouhá doba, takže jde o to, zda i při jejím zkrácení hraním různých her bude pro děti cíl cesty dostatečným vyvážením :). Sám tedy do Drážďan takto jezdím, ale nejsem běžný konzument ani dítě. Mimochodem, hledal-li jsem správně v ceníku pana Jančury, stojí tato cesta jeho autobusem 500 korun jednosměrně... Běžný konzument jede proto autem, nebo možná objednaným autobusem. Cesta trvá 2,5 hodiny a stojí nejspíše méně.
Registered user Oto 
18.01.2011 (20:34)  
Jenže tohle vše je použitelné tak nejvýše pro děti z Ústeckého kraje, které nestráví levnou cestou půl dne :).

Rozdíl v jízdní době je jen 53+48=101 minut a úspora může být až 358 Kč. Dovedu si představit, že dát dítěti přes 500 Kč (je třeba uvažovat i vstupné) na jednodenní výlet může být pro některé rodiče moc a třída by pak nemohla jet celá.

Ostatní zase jen pro školní výpravy, jež dostanou slevu.

Jak už jsem napsal, za 488 Kč/os (tedy méně než tato školní akce) může jet z Prahy do Drážďan přímým EuroCity jakákoliv skupina, i samých dospělých, kterýkoliv den v roce, včetně MHD Dresden zdarma.

Ovšem tuto akci jako takovou neodsuzuju, protože školy přilákat může. Ono totiž není důležité, jestli zákazník opravdu ušetří, stačí když má ten pocit. A to se jistě povede, protože tento pocit (že jako škola získali lepší cenu) získá vyplněním a potvrzením formuláře (který je jinak zcela zbytečný, protože neobsahuje ani čas cesty, aby se např. posílila souprava).

Takže školy ať si klidně jedou za 512 Kč, ale na ŽelPage může zaznít, že jde pořídit lepší služba levněji.
18.01.2011 (20:05)  
Oto: Jenže tohle vše je použitelné tak nejvýše pro děti z Ústeckého kraje, které nestráví levnou cestou půl dne :). Ostatní zase jen pro školní výpravy, jež dostanou slevu.
Registered user Oto 
18.01.2011 (19:57)  
Frantisek: vida, SONE+DB mě ani nenapadlo. Takže v prvním diskusním příspěvku lze poslední variantu ještě o pětikorunu vylepšit - 130 Kč na osobu (650 Kč/5).

Na druhou stranu s Labe-Elbe tu je bonus v podobě MHD Dresden v ceně.
18.01.2011 (16:05)  
Cha, "Děti na výlet"... Již dříve byly některé jízdy kolem Prahy paradoxně výhodnější příměstským autobusem, jehož počáteční zastávka je narozdíl od vlaku VŽDY u metra - tedy dobře dostupná pro rodiče - a zároveň již v pásmu 0 - tedy tarifně výhodnější, a navíc ve vlaku neplatí krátkodobé jízdenky PID. Tehdy se to řešilo jízdou na levnější SONE+, která však byla nyní zrušena, a i rozdíl mezi krátkodobou a standardní dvojpásmovou jízdenkou se zvětšil. Tudíž cesty, které jsme dříve samozřejmě jeli vlakem, nyní jezdíme autobusem. Cenový rozdíl při cca 25 lidech (5 vedoucích a 20 dětí) je již značný.

Jednodenní výlet z Prahy do Drážďan? Na rychlíkové SONE+ za cca 100 Kč/os, přijatelné spojení v 8.50 s příjezdem na poledne, pak 4 hodiny na prohlídku se vším všudy a cesta domů s návratem po sedmé, celkem přes 6 hodin na cestě a 4 hodiny samotný výlet. Optimální poměr by byl přesně opačný, pokud už bychom se rozhodli investovat takové peníze (plus je třeba počítat vstupné) do jednodenní akce pro děti.
Registered user Oto 
18.01.2011 (12:15)  
Jan Prachař: podle odkazované tiskové zprávy se jedná o nabídku pro děti do 9. třídy, u Německa do 26 let.
18.01.2011 (10:43)  
Nevíte, jestli jsou děti do 15, nebo do 18.
Registered user Bakiy 
18.01.2011 (10:31)  
Cesky Krumlov? A cim tam ty skolni vlety budeme vozit, kdyz jsme nahradili 810 s (az) dvema Baafxy solo reginou? I dnes, a to po zmene GVD hodne lidi odpadlo, ta regina casto nestaci. A do toho dalsich minimalne 30 lidi jako skolni vylet!
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko