..: Elfíkova krabička v Kauflandu se slevou :..

Elfíkova krabička ze supermarketu Kaufland, foto: Josef Petrák Ostrava/PrahaAktualizováno 15. 7. v 18.30 h. Prakticky přesně před měsícem jsme představili různé nabídky jízdních dokladů na vlaky Českých drah v prodejnách Pont, supermarketech Globus a Kaufland. Zatímco o poukazy na zpáteční jízdenky byl v supermarketech Globus zájem takový, že se pár dní po začátku prodeje objevovaly v diskusi zprávy o vyprodaných kupónech v jednotlivých prodejnách, o nabídkách v prodejnách Pont a Kaufland se prakticky nemluvilo. Prodejny Kaufland v tichosti snížily ceny svých „Elfíkových krabiček“ o 43 %, což jsme shodou okolností zjistili v jedné z ostravských prodejen tohoto řetězce. Zatímco původní nabídka dvou jízdenek SoNe+ společně s dárky pro děti za cenu 890 korun přinášela bonus hlavně v podobě doplňků pro nejmenší cestující, současná cena nezměněného balení je rovných 500 korun a dá se tedy předpokládat, že této nabídky využíjí nyní i ti, které původní varianta neoslovila. Zbývá jen dodat, že uvedená cena platí celoplošně — ve všech prodejnách Kaufland — do vyprodání zásob. Balení obsahuje poukázky na odběr zmíněných jízdních dokladů. Ty je třeba nechat orazit na informační přepážce prodejny a u dopravce vyměnit za jízdenky nejpozději do 31. října tohoto roku. Samozřejmě lze uplatnit dvouměsíční předprodej a získat jízdní doklady i na prosincové víkendy.

Odpovědi Kauflandu a ČD na často kladené dotazy

Po přečtení zdejší diskuze, kde se objevily rozporuplné zkušenosti, jsme požádali o vyjádření tiskového mluvčího Kauflandu pana Michaela Šperla.

Potvrdil, že oproti původním záměrům jsou v krabičce pouze poukázky místo plnohodnotných jízdenek SONE+. Zaměstnanci na pokladnách jsou informováni o tom, že při placení musí ke každé krabičce zákazníkovi vydat list s informacemi o dalším postupu, mimo jiné i o tom, že zákazník musí nechat poukázky, které jsou uvnitř krabičky, orazítkovat přímo na prodejně.

Pokud opomenete orazítkování poukázky hned při koupení a nebo pokud už ji máte doma, ale neorazítkovanou, není to žádný velký problém. Můžete si nechat orazítkovat poukázku na libovolné prodejně Kaufland v České republice a to bez předložení pokladního dokladu.

Pokud se někdo rozhodne Elfíkovu krabičku vrátit, může tak učinit v kterékoliv prodejně Kaufland v České republice, bez ohledu na to, kde ji koupil a bez pokladního lístku.

A aby byla informace úplná, doplňme ji o vyjádření z Odboru produktů a obchodu GŘ ČD od Ing. Madly Maconové, výkonné ředitelky pro obchod: "Datum platnosti uvedené na poukázce 31. 10. 2010 znamená, že nejpozději 31. 10. 2010 je nutné provést výměnu poukázek na kterékoliv pokladní přepážce ČD za jízdenky s prvním dnem platnosti do 60 dnů ode dne výměny, tj. minimálně do data uvedeném na krabičce výrobku 11. 12. 2010." Toto vyjádření ČD bude neprodleně vyvěšeno ve všech prodejnách Kaufland.

Když to tedy shrneme - pokud si koupíte Elfíkovu krabičku, máte v ruce poukázky na dvě plnohodnotné jízdenky SONE , které můžete vyřídit v předprodeji až 60 dnů předem, nikoliv jen v den odjezdu. V neobsazené stanici vyřešíte s průvodčím v prvním vlaku, kterým pojedete. Nezbývá, než Vám všem popřát příjemnou cestu.

Zdroj: Kaufland, České dráhy, ŽelPage


Sim | 12.7.2010 (0:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Tarify

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 14      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel Efcebe 
02.08.2010 (21:16)  
Zdravím, je někde v Ostravě elfíkova krabička ke koupi? Byl jsem v kauflandu u Shopingu, ale bohužel už nebyly.
Dík za odpo.
30.07.2010 (20:44)  
Dnes jsem šla do Kauflandu s jistotou koupit Elfíkův balíček se slevou 43%.Ještě před koupí jsem se chtěla ujistit zda chápu dobře datum "použitelnosti".To že pani na info koutku nevěděla o tomto produktu absolutně nic...s tím jsem počítala..poté mi telefonem spojila někoho z vedení.Vůbec se nedivím že se neprodává tento produkt ani s 43% slevou...protože kdyby slyšely ČD jak informuje vedení Kauflandu o této akci...MOJE NERVY.Balíček jsem nekoupila!!!!Až z vašich webovek jsem se dozvěděla veškeré informace.Děkuji
registrovaný uživatel Pyro 
21.07.2010 (21:07)  
Vcera jsem menil poukaz z globusu v Praze na Smichove, mlady kluk, uplne v poho, ptal jsem se ho, jestli mam mit neco vyplneneho a on ze vubec, ze si to vse vypise sam - jak to jde, kdyz se chce... Zajimavou nabidku ma take fotbalova Slavia, majitele permanentnich vstupenech si mohou po celou sezonu koupit neomezeny pocet poukazu na produkt CD NET za 210,- Kc, puvodni cena 600,- Kc.
21.07.2010 (13:48)  
R.U.R.

Teď mne napadla jedna věc. Zapamatoval jste si alespoň ten kód na té její visačce?
19.07.2010 (15:47)  
Dneska jsem byl v klatovském Kauflandu a krabice tam byli až na jednu všechny.

Ikdyž bych si přišel koupit jízdenku třeba do Bechyně, je mi povinna vydat jakoukoli jízdenku, třeba i okružní po ČR (když jsem to počítal vyšlo to 1651 km a bylo-li by to běžné jízdné, platil bych 730,- za druhou, resp. 1095,- za první vozovou třídu.

Se stěžováním na ČD by byl problém. Musel byste minimálně nahlásit datum a čas, pak ŽST a číslo pokladny. A stejně by se na hledání vybodli. A trest by pro ni byl minimální, leda tak napomenutí!
registrovaný uživatel R.U.R.  mail  
19.07.2010 (12:32)  
Na Kladně v Kauflandu mi pokladní krabičku normálně namarkovala a prodala jako jakékoliv jiné zboží, o razítkování neřekla nic. Na informacích mi dali razítko, a ještě k tomu červený papírek, že si to musím nechat orazítkovat, jinak že to neplatí. A ty papírky jsem dostal pro jistotu dva, jsou to přece dvě jízdenky. Asi se mají tyhle papírky rozdávat na pokladnách, ale někdo to zase udělal po svém...

A ke globulím: Vymyslel jem si trasu Uherské Hradiště - Kladno - Smržovka, s nástupem na Kladně a tedy nevyužitím části jízdenky.
Na Kladně mi paní na pokladně řekla, že to si musím do Uherského Hradiště, tak jsem to tam raději vzdal a jel do Prahy.
V Praze jsem nejdřív dostal vynadáno, že tam nemám vyplněné ty stanice kam chci jet, tak jsem si od paní drze půjčil propisku a dočmáral to tam. Pak se divila, proč to v Praze chci z Hradiště, ale upokojilo ji, že předtím jedu do Hradiště a lístek tam už mám (což nebyla pravda, ale na klauzuli o využití jízdenky jen na části trasy jsem neměl nervy). Ovšem "přes Kladno" ji málem shodilo ze židle, řekla mi, že to nejde, že to je úvěrová jízdenka, a ta že se musí vystavovat na nejkratší trasu, a že jsem si tohle měl zjistit. Když jsem opáčil, že jsem si to zjišťoval na internetu a že je to tak jak říkám, tak se tvářila strašně kysele a že prý se podívá, jaký je tam cenový rozdíl. Pak tam chvíli laborovala s počítačem a nakonec mi dala jízdenku a dobré, až jsem se divil, že to najednou šlo.
Nedokážu si představit, že bych se snažil získat nějakou divočejší trasu. Máte někdo nějaké tipy, jak se příště vyhnout takovému martyriu na pokladně?
A mimochodem, myslíte, že má smysl, abych ČD poslal mail se stížností na ty pokladní? (nedokážu je nijak identifikovat)
registrovaný uživatel Mozek 
17.07.2010 (11:46)  
Vlad: Z tarifu TR10 ( http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim-se-ridime/1tr10-7-3-2010.pdf , kapitola V, bod 308.):
Poslední sobotu v září může příslušnou jízdenku SONE(plus) ve vlacích ČD použít maximálně 5 spolucestujících bez ohledu na věk

edit: babilon byl rychlejší
17.07.2010 (11:41)  
Vlad, Mozek : Na stránkách ČD to sice není, ale podle tarifu (bod 308) smí jet poslední zářijovou sobotu (tj. letos 25.9.) na SONE+ pět dospělých cestujících. Není důvod, aby to neplatilo i pro SONE+ z krabičky.
editor nebo admin ŽP Vlad  mail  
17.07.2010 (11:23)  
Mozek: Z pravidel pro použití SONE+: Na jízdenku SONE+ může v sobotu nebo neděli cestovat kamkoli po republice až 5 spolucestujících, přičemž pouze 2 mohou být starší 15 let. To znamená tyto ,,maximální kombinace": 2 dospělí + 3 děti, 1 dospělý + 4 děti nebo 5 dětí. A nemusí se pochopitelně jednat pouze o rodinu, žádné příbuzenské vztahy mezi spolucestujícími se neprokazují.
registrovaný uživatel Mozek 
17.07.2010 (10:50)  
Když se tedy jedná o poukazy na plnohodnotné jízdenky SONE+, znamená to, že 25.9. na ně může cestovat až 5 dospělých cestujících (TR10, V., 308.)
  1 2 3 4 5 ... 14      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko