..: České dráhy uvedly nabídku pro děti ze základních škol :..

Děti na výlet do Prahy, foto: Martina Slavíková Praha — České dráhy připravily pro děti základních škol a dětských domovů odkudkoliv z České republiky téměř bezkonkurenční nabídku! Za 80 korun je dopravce přiveze do hlavního města a zpět, pokud cestují na společný vzdělávací výlet v doprovodu svých pedagogů. České dráhy dále připravily překvapení v podobě zlevněného vstupné do Království železnic a vybraných pražských muzeí. Třeba Muzeum hlavního města Prahy s Langweilovým modelem Prahy mohou děti navštívit zcela zdarma. Tuto nabídku mohou děti využít až do května a dále pak od září.

České dráhy nás o tomto programu již informovaly na dřívější tiskové konference o jarních novinkách v tarifu. Po konzultacích s učiteli základních škol je v přípravě vzdělávací program Děti na výlet do Prahy, který by měl poskytnout informace a zajímavosti o historii hlavního města. Děti si mohou naplánovat cestu samy a hledat informace na internetu. Prvními školami, které tuto nabídku využily, se staly základní škola Bratrství Čechů a Slovanů z Bystřice pod Hostýnem a základní a mateřská škola Ostrčilova z Ostravy. Na pražském hlavním nádraží na ně čekali ve čtvrtek 18.března ráno zástupci Českých drah v čele s generálním ředitelem Petrem Žaludou.

České dráhy ve spolupráci s partnery nabídnou návštěvy mnoha muzejních zařízení v Praze. V Muzeu hlavního města Prahy včetně Langweilova modelu Prahy mají vstup zdarma děti i pedagogický doprovod. Zvýhodněné vstupné pro děti i pedagogický doprovod nabízí Jindřišská věž, Království železnic na Smíchově a Muzeum hraček na Pražském hradě pak školákům nabízí zlevněné vstupné, pro pedagogický doprovod je zdarma.

Školy mají možnost tento program využít od 7. března do 31. května 2010 a následně od 1. září do 13. prosince 2010. Cena je 80 korun a násobí se počtem cestujících dětí. Pedagogický doprovod má cestu zdarma. Jízdenky platí pouze v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli. Jiné dny je možné jízdenku využít pouze, pokud se jedná o státem uznávaný svátek. České dráhy udávají jako důvod tohoto omezení snahz nevystavit školní skupinu přeplněným vlakům během zvýšené frekvence cestujících v pondělí a pátek. Jízdenka je pouze skupinová zpáteční minimálně pro 10 a maximálně pro 30 osob, školy jich však mohou zakoupit více současně. Platí pouze ve 2. vozové třídě.

Zdroj: České dráhy


Tomáš Poslušný Poslat mail autorovi | 23.3.2010 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user thingie  mail  
23.03.2010 (18:31)  
To musí být stejně potěšení, dovézt kupu dětí na hlavák, a pak je po Praze vozit tramvají nebo metrem. :-) A běžní cestující ve voze s kupou dětí, sranda. :-)

Ale školy umí být hrozně zákeřné. Stalo se mi, že nějaký výlet nebo co vykoupil na místenkách skoro celý rychlík z Budějovic do Jihlavy. Fascinující zážitek. :-)
Registered user Jim  mail  
23.03.2010 (18:17)  
Jenom nechápu, proč tato ,,akce,, končí už 31. května. Vždyt nejvíc se na školní výlety jezdí právě v červnu. Takhle většina pojede klasicky busem.....
23.03.2010 (16:32)  
Osobně se domnívám, že tato nabídka si jistě najde své zákazníky. Doufejme, že ji pak tiše nezruší. Palec nahoru vedení ČD, tohle je dost dobrá nabídka, škoda, že už jsem na VŠ.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko