..: České dráhy uvedly nabídku pro děti ze základních škol :..

Děti na výlet do Prahy, foto: Martina Slavíková Praha — České dráhy připravily pro děti základních škol a dětských domovů odkudkoliv z České republiky téměř bezkonkurenční nabídku! Za 80 korun je dopravce přiveze do hlavního města a zpět, pokud cestují na společný vzdělávací výlet v doprovodu svých pedagogů. České dráhy dále připravily překvapení v podobě zlevněného vstupné do Království železnic a vybraných pražských muzeí. Třeba Muzeum hlavního města Prahy s Langweilovým modelem Prahy mohou děti navštívit zcela zdarma. Tuto nabídku mohou děti využít až do května a dále pak od září.

České dráhy nás o tomto programu již informovaly na dřívější tiskové konference o jarních novinkách v tarifu. Po konzultacích s učiteli základních škol je v přípravě vzdělávací program Děti na výlet do Prahy, který by měl poskytnout informace a zajímavosti o historii hlavního města. Děti si mohou naplánovat cestu samy a hledat informace na internetu. Prvními školami, které tuto nabídku využily, se staly základní škola Bratrství Čechů a Slovanů z Bystřice pod Hostýnem a základní a mateřská škola Ostrčilova z Ostravy. Na pražském hlavním nádraží na ně čekali ve čtvrtek 18.března ráno zástupci Českých drah v čele s generálním ředitelem Petrem Žaludou.

České dráhy ve spolupráci s partnery nabídnou návštěvy mnoha muzejních zařízení v Praze. V Muzeu hlavního města Prahy včetně Langweilova modelu Prahy mají vstup zdarma děti i pedagogický doprovod. Zvýhodněné vstupné pro děti i pedagogický doprovod nabízí Jindřišská věž, Království železnic na Smíchově a Muzeum hraček na Pražském hradě pak školákům nabízí zlevněné vstupné, pro pedagogický doprovod je zdarma.

Školy mají možnost tento program využít od 7. března do 31. května 2010 a následně od 1. září do 13. prosince 2010. Cena je 80 korun a násobí se počtem cestujících dětí. Pedagogický doprovod má cestu zdarma. Jízdenky platí pouze v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli. Jiné dny je možné jízdenku využít pouze, pokud se jedná o státem uznávaný svátek. České dráhy udávají jako důvod tohoto omezení snahz nevystavit školní skupinu přeplněným vlakům během zvýšené frekvence cestujících v pondělí a pátek. Jízdenka je pouze skupinová zpáteční minimálně pro 10 a maximálně pro 30 osob, školy jich však mohou zakoupit více současně. Platí pouze ve 2. vozové třídě.

Zdroj: České dráhy


Tomáš Poslušný Poslat mail autorovi | 23.3.2010 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
24.03.2010 (9:24)  
AD thingie:
Nevím zda-li to ještě platí, ale před časem byly nabídky od ČD, že si školy, mohou objednat vagon pro cestu například do Prahy, nebo kamkoliv, kde vlak končil, nebo se mohl odpojit. Pokud toto už neplatí, tak marketink ČD není dokonalý. Jinak s Vámi souhlasím, že se stávalo, že byla třeba půlka vlaku zamístenkovaná, spoj byl neposílený a řada cestující nadávala, protože stála a školáci byli hluční. Situace to byla mimořádná, těžko předvídatelná pro pravidelné cestující. České dráhy by měly seznámit školy o tom, jak si zajistit pohodlné cestování na školní výlety a akce v rámci marketingu. V dnešní době již rozvinutého internetu, by to snad nebylo obtížné. FRK
Registered user Pjetro 
23.03.2010 (23:37)  
Cestující: Že je to vcelku logické, je tak nějak napsáno mezi řádky poslední větou doplněnou o smajlíka.
Registered user M 
23.03.2010 (23:05)  
Kdy jsme na stredni delali exkurzi do Prahy si uz presne nepamatuju, ale vim jiste, ze to nebylo v cervnu. V cervnu jsme jezdili na "skolu v prirode"

Jinak celkem trefa od Cestujiciho
23.03.2010 (22:54)  
Pepas87: Bohužel s hlášením skupoin mám tady u nás taky velmi špatné zkušenosti. Velmi často bez reakce, průvodčí o ničem nevědí, ještě že mám vše vytisklé a podložené. Už několikrát jsem se dožadoval kontaktů a všechny, co jsem dostal, tak svými informacemi zásobuju, abych byl krytej. Všichni tedy odpovídaj, že si můžu koupit místenku a nikdo nepochopí, i když to výslovně uvádím, že jim to píši jen proto, aby se o nás vědělo, že my s místy problém nemáme, ale lidi přistoupivší na trase jej asi mít budou. Ach jo...
23.03.2010 (22:38)  
největší problém této nabídky je opravdu v tom, že děti vypadnou na hlaváku, autobus by je vyložil nad Hradem a po průchodu městem je vyzvedne na Václaváku...

co se hlášení skupiny dopředu týká, tak někdy to stejně nemá cenu, již párkrát jsem zažil, že pro nahlášenou skupinu 50 lidí neposlali nic navíc a všichni se museli narvat do jedne 810 i s normálními cestujícími, to například dopravce Conex nás v německu asi před 5 lety téměř odmítl svézt vlakem, protože nás jich bylo 12 a byla povinnost skupinu nad 10 lidí hlásit, taky hned v prvním většim nádraží byla přidána další jednotka desiro...
23.03.2010 (22:04)  
Josef Petrák: když se naše třída spolu s dalšími čtyřmi chystala jet Ex Brněnský drak v roce 2008, tak jsem se šel zeptat na předrezervaci. V ČD centru se tehdy ptali, jestli se jedná o nějaký hromadný přestup ;-) Mohlo nás být tak 130, pravidelní cestující jistě byli nadšeni, že si nemají kde sednout (my jsme nakonec nic nehlásili).
23.03.2010 (21:55)  
No hlavně já si pamatuju, že na mém gymnáziu se všechny exkurze do Prahy dělal v září, takže to přijde vůči zrovna této škole jako neutrální omezení.

thingie) Já zas viděl, že si koupilo Gymnázium Svitavy místenek pro dvě třídy a pedagogický doprovod a ČD vypravily extra vůz, aby neomezili pravidelnou frekvenci.
23.03.2010 (21:54)  
Pjetro: Tak to je ale celkem logické, nemyslíte? Slevy na zimní oblečení se taky nedávají na podzim.
Registered user Pjetro 
23.03.2010 (21:39)  
To časové omezení se mi líbí:) Že je z toho vyloučenej zrovna červen, kdy děti teda jezdí nejvíce, to je více než do očí bijící. Přece jim nedáme slevu v měsíci, kdy z nich máme největší vývar:)
23.03.2010 (21:28)  
Nabídka mi připomíná výlet do socializmu. V té době, když se jelo do Prahy na nějakou "výstavu", například Úspěchy průmyslu SSSR, tak vstupenka byla platnou jízdenkou zpět s původní jízdenkou z bodu X do Prahy. Tehdy se našli chytráci, kteří šli na "výstavu", kterou sice neshlédli, ale vstupenka v hodnotě 10 Kčs platila jako zpětná jízdenka v hodnotě například 55 korun. FRK
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko