Děčín/Oldřichov u Duchcova — Po téměř dvou letech se opět rozjely vlaky na trati 132 (Děčín – Oldřichov u Duchcova). Zasadily se o to některé obce podél této trati, přezdívané „Kozí dráha“. Původně měly vlaky jezdit již v době letních prázdnin, nicméně kvůli různým průtahům, kdy se nepodařilo zajistit požadovanou částku peněz na pokrytí ztrát dopravce, vyjely vlaky pouze dvakrát (na začátku a na konci prázdnin), a to pouze v úseku Děčín hl.n. – Telnice, pod hlavičkou soukromé společnosti Railtransport. Když se nyní konečně podařilo zajistit finanční prostředky, byl 17. října po dohodě s Českými drahami zahájen v celém úseku tratě Děčín hl.n. – Oldřichov u Duchcova víkendový provoz.
Vlaky budou jezdit o sobotách a nedělích až do 20. prosince tohoto roku, informuje na stránkách obce Novosedlice její starosta Karel Kalaš. V sobotu budou vypraveny 3 páry osobních vlaků a v neděli dva. Vlaky jsou určeny zejména turistům přijíždějícím do okolí za krásami krajiny, sportem či jen za odpočinkem. O tom, že obce ležící v okolí trati mají turistům co nabídnout není pochyb – turisté se mohou vydat například do Telnice, kde se nachází poměrně velký lyžařský areál a nebo se nechat vyvézt lanovou dráhou, jejíž dolní stanice je nedaleko bohosudovské zastávky, na vrchol Komáří vížka (809 m.n.m.). Z Malého Chvojna se můžeme vydat za krásami CHKO Českého středohoří nebo v letních měsících můžeme využit relaxaci a koupání ve vodní nádrži Barbora, bývalém, nyní zatopeném lomu nedaleko Oldřichova.
Osobní vlaky vyjely již tuto sobotu 17. října a plánované jsou zatím do neděle 20. prosince 2009. Dopravu budou zajišťovat, stejně jako v minulosti, motorové vozy řady 810 Českých drah. Jízdné je stanoveno dle běžného tarifu Českých drah. Tři páry osobních vlaků naleznete již v jízdních řádech IDOS nebo v jízdních řádech na stránkách jednotlivých obcí. Stručný jízdní řád si můžete prohlédnout i v následující tabulce.
Číslo zvl. vlaku | Odjezd ze stanice Děčín hl.n. | Příjezd do stanice Oldřichov u D. | Jede v sobotu | Jede v neděli |
---|---|---|---|---|
36660 | 09:50 | 11:06 | • | • |
36662 | 13:00 | 14:16 | • | • |
36664 | 16:00 | 17:15 | • | × |
Číslo zvl. vlaku | Odjezd ze stanice Oldřichov u D. | Příjezd do stanice Děčín hl.n. | Jede v sobotu | Jede v neděli |
36659 | 11:33 | 12:48 | • | • |
36661 | 14:38 | 15:53 | • | • |
36663 | 17:33 | 18:48 | • | × |
Na provoz Kozí dráhy v celkové výši 184 tisíc korun přispělo deset obcí. Dotaci ve výši 150 tisíc korun poskytl i Krajský úřad Ústeckého kraje. Starostové obcí věří, že se podaří v roce 2010 prázdninový provoz na této turisticky zajímavé trati zajistit včas, a že trať bude opět hojně využívána za cestami k odpočinku a relaxaci.
Související zprávy na ŽelPage:
- 25. 12. 2007 - Obce se skládají na zvláštní vlaky
- 20. 3. 2008 - V sobotu vyjedou po Kozí dráze první protestní vlaky
- 5. 6. 2008 - Na Kozí dráze už nesmí projet ani kolo
Zdroj: Novosedlice, Telnice, Krupka
Twix + skibus: a z Děčína také jezdí přímí skibus?
Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.
- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.