..: Království železnic - 10 000. návštěvník získá hodinky Askania :..

Anděl City, foto: Jiří Randa, JRtrain Praha — Návštěva Království železnic – největší modelové železnice u nás může pro některé z návštěvníků znamenat i něco více než je návštěva tohoto úžasného malého světa. Stačí, když projdete turniketem u vstupu do expozice jako v pořadí desetitisící návštěvník a získáte od Království železnic a společnosti Askania ručně natahovací kapesní hodinky Askania v hodnotě 25 000 Kč. Unikátnost hodinek podtrhuje gravírované logo Království železnic na jejich dýnku.

Značka Askania

Hodinky Askania Historie značky Askania sahá až do roku 1871. V tomto roce Pařížské komuny a dalších převratných událostí založil v Berlíně Karel Bamberg, žák Karla Zeisse a syn hodináře, firmu pro vývoj a výrobu přístrojů na přesná měření – společnost Askania. Díky přesnosti, vysoké užitné hodnotě a širokému spektru velmi kvalitních přístrojů si značka Askania rychle našla uplatnění v nejrůznějších oborech - v námořní dopravě, na železnici, hvězdárnách, meteorologických stanicích, výzkumných laboratořích a při celé řadě expedic. Letecké chronografy dodává také pro piloty letounů JAS 39 Gripen a Aero L 159 ALCA Vzdušných sil AČR.

Jak nám sdělil pan Josef Miřácký, který má v Království železnic na starosti marketing, v současnosti již prošlo turniketem několik tisíc návštěvníků, kdy průměrná návštěvnost činí přibližně 750 osob denně. Desetitisící návštěvník se tak dá očekávat již v nejbližších dnech.

Zdroj: Království železnic, ŽelPage


JRtrain Poslat mail autorovi | 9.7.2009 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky Modelová železnice

More from ČR Praha


Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
10.07.2009 (15:37)  
M. Pošta: Ano, pokud máte nárok pouze na základní vstupné, tak v létě 105 Kč. Ovšem pozor, při předložení jízdenky ČD platné v den návštěvy sleva 10 % (tedy 95 Kč), při předložení InKarty sleva 15 % (89 Kč). Tak mě napadá, proč já jsem jim neukázal svou InKartu :-D
10.07.2009 (13:22)  
Chapu to dobre ze za navstevu modelove spatneho a nijak rozsahleho kolejiste zaplatim 105 kč?
Correspondent or Member of ŽelPage topič  mail  
09.07.2009 (17:30)  
Včera jsem KŽ navštívil s potomky (těmi mladšími). Dvacetiměsíční syn byl nadšený, protože se to hejbalo, svítilo, cinkalo. Pětiletá dcera to pozoruje již více kritickým okem. Líbily se jí přenosné stupínky pro malé děti (jako máme doma), aby vůbec viděly na kolejiště. Méně se jí líbily plastové stoličky pod nohy z IKEA, které jsou velmi vratké a kterou jsme již dávno raději vyhodili do kontejneru.
Divila se proč cinkají závory, ale nesklopí se dolů při průjezdu vlaku, divila se, že vlaky jezdí na červenou a taky se divila tomu, že elektrická lokomotiva zajede "pod dráty" do tunelu, ale ven z něj již vede trať bez troleje. Jsou to asi jen dětské nemoci, ale jak vidět všimne si jich i menší dítě. Líbilo se jí střídání dne a noci, rozsvěcující se a zhasínající budovy, jezdící auta, lidi na peronech. V zasněžené krajině by raději než tábor s vojenskou technikou viděla sáňkujicí či lyžující lidičky a nebyl to jen její názor.
Já se divil tomu, proč se platí vstupné sice o 30% nižší, ale ke shlédnutí je zatím jen 10-15% (můj odhad) ze zamýšlené expozice. Platí každý bez výjimky, včetně těch nejmenších špuntů, alepsoň podle vyvěšeného ceníku. Takže i kojenci v kočárku zacálují nyní 14 Kč, později 20 Kč. Větší děti přes 1m výšky pak platí 65 Kč, resp. 100 Kč. Taky jsem se divil tomu, proč mě znuděná slečna u pokladny v prodejně na můj dotaz, kde je kolejiště, sice odpověděla, že dole, ale už se neobtěžovala mi říct, že si musím u ní koupit vstupenky. Takže jsem si dal dvakrát nahoru a dolů jízdu eskalátorem, na který se stěží vejde kočárek. Velký výtah, který jsem v prodejně i expozici v podzemních patrech viděl zřejmě není určen pro vozíčkáře či kočárky. Taky jsem se divil, že krabice s modely či hračkami vystavené v mnohých vitrínách ve druhém podzemním podlaží jsou jen na výstavu a ne k prodeji. Sortiment v prodejně mi přišel jako ve zchudlém království. Konkrétně třeba Mašinka Tomáš. Vystaveno velké množství krabic s různými výrobky a v prodejně jeden nijak velký stojan se zbožím k prodeji. Celkový dojem by se dal shrnout jak "málo muziky za hodně peněz".
09.07.2009 (13:59)  
rpet) Tak mladých uživatelů je to víc než dost. A někteří se aktivně podílí na přidávání obsahu. Což nám pomůže více, než bezobsažná kritika. Já bych radši slyšel od kritiků náměty, co zpracovat na pátek za aktuality a nebo ještě lépe, aby se ty náměty objevily v redakci na stole a já jim mohl za spolupráci upřímně poděkovat.
Registered user rpet  mail  
09.07.2009 (13:55)  
to martinp: a proc uboha?? pamatuju si ze svyho mladi, ze jsem ukrutne zavidel jednomu kamaradovi jeho "pudni kralovstvi" zeleznice (dodnes jezdi jako fira u PJ usti n.l.) a chodil jsem k nemu hodne casto. v dnesni dobe, kdy haranty zajima youtube a na nem ulozeny videa bitek, ucitelu a podobny "hodnotny" veci, mi prijde tento druh informace - byt je reklamou - spravnym pocinem. byt samozrejme, nedelam si iluze o tom, kolik deti cte stranky zelpage...
09.07.2009 (10:47)  
Redakce >
Jak již bylo psáno v předešlé zprávě, ŽelPage je mediální partner, tudíž to znamená, že z toho plyne právě toto, či další informace o dění z KŽ, jak psal JRtrain
09.07.2009 (9:05)  
Tak tohle už mi připadá jako pouhá ubohá reklama, což na těchto stránkách není příliš obvyklé. Považoval jsem ŽP za něco více :(

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko