..: Vlaky na Doupovskou dráhu vyjíždí :..

Osobní vlak Doupovské dráhyKadaň - Od neděle 14. června 2009 opět vyjedou pravidelné sezónní vlaky na Doupovskou dráhu z Kadaně do Podbořan s odbočkou do Kadaňského Rohozce. Motoráky zde budou jezdit v počtu čtyřech párů každou sobotu, neděli a svátek, až do konce prázdnin.

Vlaky pro turisty zde již jezdily v předchozích letech a získaly u turistů na oblibě. Letos však dochází k malé kosmetické změně. Místo Českých drah, které zde zabezpečovaly na objednávku regionu dopravu předtím, zde poprvé vyjede na koleje soukromý dopravce. Koordinátor dopravy, Konzultační dopravní společnost, oslovila Jindřichohradecké místní dráhy, které mají s provozováním turistických vlaků dlouholeté zkušenosti. V jižních Čechách, kde JHMD železnici provozují, se dráha stala impulzem k rozvoji regionu a vlaky každoročně přiváží tisíce spokojených cestujících. Na provozu turistických vlaků letos participuje spolu s JHMD také Společnost železniční Jaroměř.

Na Doupovské dráze dojde oproti loňskému roku k lepší návaznosti vlaků ve směru na Chomutov a Most. Nezanedbatelným zlepšením budou také dva další páry vlaků z Kadaně do Krásného Dvora. Samozřejmostí bude přeprava jízdních kol a jistě příjemnou novinkou bude nabízené občerstvení na palubě doupovských motoráků. Cestující určitě také přivítají nižší jízdné oproti ČD, které navíc bude platit pro každého, aniž by musel být držitelem nějakého průkazu.

Více informací o této malebné trati v podmanivě tajemném koutě naší vlasti se dozvíte na internetové adrese www.doupovskadraha.cz

zdroj: Tisková zpráva JHMD, a.s.


karloslt | 18.6.2009 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Pozvánky

More from ČR Ústecký


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
Registered user DJ 
23.06.2009 (14:25)  
Je opravdu zajímavé, jak to, co u monopolního dopravce "nejde", najednou u soukromého dopravce možné je. A to za nižší cenu i daleko průhlednější zjištění nákladů i výnosů z provozu (to, že tam neplatí síťová jízdenka, SONE nebo nedejbože tzv. režijka, snad nikomu nevadí a rád za tu cestu zaplatí jednotlivé jízdné).

Raději tímto ještě dodávám, že níže uvedený příspěvek o ČD a "hamižných soukromnících" jsem myslel silně ironicky, aby si někdo nemyslel něco jiného.
Registered user Kakov 
23.06.2009 (10:42)  
karloslt: bohuzel jste dalsi clovek, ktery zije v pohadkach, ja jsem nenapsal, ze konkretne toto zadani dopravy je netransparentni, to se mi pouze snazil podsunout SYN
Registered user Kakov 
23.06.2009 (9:42)  
mates111: bohuzel musim rict, ze jste uplne mimo, protoze uz podruhe si domyslite neco, co jsem vubec nikde nepsal.....
ja jsem nenapsal ani ze me vadi, ze neco dostal soukromnik, ani ze ma zustat zachovan monopol CD, a dokonce prave kvuli domysleni od ruznych JancuraUltraz, jsem to tam i dopsal,
22.06.2009 (23:52)  
KK: ja bych se zase nerad dockal doby, kdy budou soukromnikum rozdavany trate k provozovani za zahadnych podminek bez VR

Tak záhadné podmínky jsou ty dnešní, kdy dostávají ČD zakázky bez VŘ, kdy jsou sice podepsány smlouvy mezi ČD a kraji, ale po jejich podpisu ČD nadávají, jak jim to nestačí a chtějí doplácet peníze bokem. Kde je transparentnost??

Jinak je zajímavé, že u těchto malých zakázek většina lidí souhlasí s tím, aby zde dostali šanci soukromníci, ale u těch velkých pak mnozí z nich chtějí, aby je měli stále ČD a to bez výběrového řízení. Přitom mi přijde logické, že čím větší zakázka, tím by měla být levnější (u ČD to bohužel tak neplatí) a z toho tedy vyplývá, že podstrkujeme nezajímavé zakázky soukromníkům, z nichž mnozí je berou především z toho důvodu, aby se udrželi na zdejším železničním trhu......
22.06.2009 (21:32)  
To DJ:
Už vidím, jak ČD, neschopné vyjezdit jakž takž slušně běžný jízdní řád, zajišťují takovéto mimořádné jízdy! Zatím nejsou schopny zajistit plně elektrický provoz ani z Chomutova do K. V.
Registered user Kakov 
22.06.2009 (12:41)  
SYN bohuzel jste vubec nepochopil o co mi jde, ale takove reakce jsem cekal.....

Mě naopak štve že ČD obdržela poptávku jako první a až na základě jejich neakceptovatelné ceny byly osloveny další firmy, to podle mne hraničí s nerovným zacházením ve prospěch ČD. Naštěstí nemělo toto nerovné zacházení v tomto případě negativní důsledky.
pod toto se klidne podepisu
Registered user DJ 
22.06.2009 (11:59)  
Hamižným soukromníkům jde jenom o rýžování zisku. Klidně se může stát, že ze dne na den přestanou jezdit, protože se jim to přestane rentovat. Anebo proto, že firma zkrachuje.
Nebo ti soukromníci rozprodají, co se dá, aby na tom všem vydělali.

Proto by měly všechno, včetně takovýchto příležitostných jízd, provozovat státní dráhy. Tam je jistota, že ty nezkrachují, protože mají za svými zády český stát. Nejde jim o zisk peněz, provozování vlaků považují za službu občanům.
České dráhy byly vždy nejlevnější, pokud záludní soukromníci nepodplatili nějakou kompetentní osobu, aby dosáhli svého.
Registered user SYN 
22.06.2009 (11:44)  
Karel Kovařík: jak pravi ustava CR kazdy ma pravo na pravo.... Ano? A to podle Vás znamená co, že mohu požadovat aby byla konečně vypsána VŘ na desítky tratí které má bez VŘ přiděleny ČD? Naprosto logicky bych totiž začal u těch největších zakázek a ne u těchto frcků...

V tomto případě se navíc téměř určitě jedná o "zakázku malého rozsahu" a tedy je zvolený postup (oslovení několika dodavatelů o kterých se předpokládá že jsou schopni zboží/službu dodat/poskytnout) zcela dle zákona, a požadované dodržení zásad transparentnosti, nediskriminačního postupu a rovného zacházení je celkem dodrženo, nebo snad tvrdíte že ne?
Takže jediné co můžete maximálně napadat je "netransparentnost" ale pokusil jste se ověřit zda tomu tak je? Zkusil jste nahlédnout na web zadavatele, případně vznést dotaz? Pokud ne tak těžko můžete netransparentností operovat. A nazývat "záhadnými podmínkami" poloviční cenu je dost nepatřičné.

Mě naopak štve že ČD obdržela poptávku jako první a až na základě jejich neakceptovatelné ceny byly osloveny další firmy, to podle mne hraničí s nerovným zacházením ve prospěch ČD. Naštěstí nemělo toto nerovné zacházení v tomto případě negativní důsledky.
Registered user Kakov 
22.06.2009 (9:52)  
mates111: ja bych se zase nerad dockal doby, kdy budou soukromnikum rozdavany trate k provozovani za zahadnych podminek bez VR

jak pravi ustava CR kazdy ma pravo na pravo....

tim nehajim soucasny stav a soucasnou pozici CD, jen je nutne si uvedomit, ze je potreba zmenit i legislativni ramec a hlavne zavest svedomitost objednatelu (kontroly atd.), nestaci jen vyhodit CD a najmout soukromnika
20.06.2009 (17:45)  
mates111 :
Ano, müslím 500 (vlakových) kilometrů za den ...
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko