..: Adobe Shotoshop :..

Ukázka jednoho z filtrů programu Adobe Shotoshop ČD4, foto: WalkerSan Jose — Společnost Adobe v posledním průzkumu zjistila, že 15 % zákazníků, používající její produkt Photoshop, je z řad železničních fotografů. Toto číslo není pro společnost Adobe zanedbatelné, a proto se rozhodla této skupině zákazníků, odlišujících se svými požadavky od klasických fotografů, vyjít maximálně vstříc. K 1. dubnu 2010 se tedy chystá uvést na trh nový produkt Adobe Shotoshop. Ten bude svými funkcemi, o kterých ještě bude řeč, ulehčovat editaci fotek železničním fotografům. V současnosti je produkt v závěrečné fázi testování a my vám exkluzivně přinášíme první dojmy a poznatky z nového Adobe Shotoshopu.

Dle slov produktového manažera firmy Adobe Charlieho Springa, bude série programů Shotoshop vycházet z oblíbeného produktu Photoshop. Nalezneme v něm všechny původní funkce, které ale budou lépe uspořádané tak, aby ty, železničními fotografy nejpoužívanější, byly dostupné jedním kliknutím myši. Přibudou ale i nové funkce, a to především v oblastí filtrů. Spring dále uvedl, že společnost Adobe měla původně problémy s označením jazykových mutací, které ale následně pojmenovala podle nejvýznamnějšího dopravce na území daného státu. V České republice bude tedy uvedena 1. dubna na trh verze Adobe Shotoshop ČD4, v Německu to bude například DB4 a v Rakousku ÖBB4. Na dotaz našeho elektronického magazínu, proč nebylo zvoleno jednotné označení, Spring odpověděl, že každá verze bude obsahovat speciální filtry odpovídající šoto podmínkám dané země. České fotografy tvořící v zahraničí můžeme ale uklidnit, neboť jednotlivé filtry budou následně zdarma dostupné na internetových stránkách společnosti Adobe a jejich seznam se bude nadále rozšiřovat.

Splash screen Adobe Shotoshop ČD4, foto: Walker Splash screen Adobe Shotoshop ÖBB4, foto: MG

A jaké funkce tedy nová řada produktů Shotoshop přinese? Uveďme si nejdříve některé speciální funkce, které budou pro všechny verze společné. Všichni fotografové dozajista ocení funkci Weather Enhancement. S ní se vám již nikdy nestane, že by násvit nebyl dokonalý. Nebude ani problém vzít staré unikátní, leč nenasvícené, fotky, aplikovat tuto funkci a následně se radovat z krásných jedinečných fotek. Mnozí si splní i svůj sen vyfotit si vlak s duhou nebo při západu slunce. Společnost Adobe nezapomněla ani na jeden odedávný problém milovníků elektrické trakce. Vyvinula funkci Automatická korekce svätobrán, se kterou jedním kliknutím myši srovnáte veškeré deformace a kácející se sloupy. Ze společných funkcí uveďme ještě funkci Engine Wash Filter a Dirty Make Filter, kterou stejně jako předchozí zřejmě nejvíce docení slovenští kolegové. Díky ní opět pouze jedním kliknutím vyčistíte nebo zašpiníte lak na lokomotivě či soupravě.

V jednotlivých lokalizovaných verzích pro fotografy čeká také spousta vychytávek. Například verze ČD4 bude disponovat funkcí Dynamic Livery Replacement s módy CD_Najbrtize, CD_DeNajbrtize, CD_Rusty_Green, CD_ING_Red, CD_Motorama, CD_Konting_814 a mnoha dalšími. Slovenští kolegové budou moci využít módy ZSSK_Blonskify či ZSSK_HalfDippy a jejich lokalizovaná verze bude doplněna i o Strebershoroskopický kreativní filtr. Rakouští a švýcarští kolegové nepochybně docení ve verzích ÖBB4 a SBB4 speciální filtr Alpen_Generator.

831.110 v desginu Najbrt, foto: Dennis Hübsch 831.110 po použití filtru CD_Motorama, foto: Louis Armstrong Fotografie před použitím Strebershoroskopického kreativního filtru, foto: Josef Petrák Fotografie po použití Strebershoroskopického kreativního filtru, foto: Josef Petrák

Testovací verze, kterou nám společnost Adobe poskytla, naznačuje, že se máme opravdu na co těšit. Ostatně z popisovaných funkcí to jistě tušíte sami a můžete se těšit na 1. duben 2010, kdy bude Adobe Shotoshop uvolněn na trh. Tento počin společnosti Adobe v oblasti železnice není ale jistě poslední. Již nyní se proslýchá, že v blízké budoucnosti nebude problém nakreslit si v počítači celou vlastní fotku vlaku.

Zdroj: ŽelPage, agentury Wild Duck a JNP


Walker Poslat mail autorovi | 31.12.2009 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Fikce a vtipy

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
01.01.2010 (20:21)  
Osobně jsem se u všech silvestrovských článků náramně pobavil, včetně tohoto. Docela hodně a nemile mě ale překvapily negativní reakce bez špetky nadhledu u osob, od kterých bych to nečekal. Každý je strůjcem svého štěstí a Juraj to sám ví. Proč si pálíte prsty? A propo, kdyby se po mě pojmenovala nějaká editorská praktika či filtr v rámci silvestrovského pořadu, tak ještě sám rozesílám svým známým odkaz a chlamu se jak po dvou štamprlích absinthu...
Lidi probuďte se...anebo tolik nechlastejte, vždyť kdy jindy se dozvíte tolik srandy, než právě na Silvestra? ;-)
01.01.2010 (19:54)  
Juraj Streber: hovorím to každému: nie je fajn žiť s vedomím, že človek niekomu stojí aspoň zato, že si na neho spomenú vo vtipoch? To predsa je určitá forma výnimočnosti. Netvrdím, že pozitívnej, ale každopádne výnimočnosti...

A mimochodom, "silvestrovský" sa píše s malým s.
31.12.2009 (21:02)  
Pěkné toto ...
31.12.2009 (20:32)  
Ta jména na těch fotkách uprostřed článku opravdu existují?:-D:-D:-D. Jinak, budu první, kdo si ten foťák koupí:-D:-D. Ať to budou prodávat 1.4.2010 v Kroměříži nebo v Děčíně:-D.
31.12.2009 (20:03)  
Juraj Streber- ježiš vy toho naděláte chlape, buďte veeselej! A proč? Protože tu máme silvestr, a docela zábavné a povedené články od ŽP, které mě nakopli ještě více! Tak si ty vejtaho jdi vopruzovat někam jinam, přijď až dokážeš tolik jako správci tohoto webu! Šťastný nový rok!
31.12.2009 (18:04)  
Super článek a ještě lepší diskuze. Děkuji Šarimu za objasnění fórku, který by jinak mně, a asi nejen mně, zůstal skryt.
Registered user Ivča 
31.12.2009 (16:20)  
no krása :D, to se vám povedlo chlapi :)
31.12.2009 (15:57)  
autorom zelpage asi dosli napady ked musia pouzit moje meno v ramci Silvestrovskej zabavy. nie je nic jednoduchsie ako sa schovavat za PC a pisat podobne ubohosti. za to pri osobnom stretnuti si ma musia fotit z dialky telkacom a z bezpecnej vzdialenosti vykrikovat oplzlosti, taki su hrdinovia...
Registered user knemo 
31.12.2009 (15:38)  
Tomas Ruzicka: Proto je to snad snění, ne. Přece nebudu snít o něčem, co mám.
Já si třeba sním o tom, že v ĆR máme vedlejší tratě s rychlostí 120 km/h a hlavní s 200 km/h v celé délce. Tak proč si nezasnít o Photoshopu?
Registered user 350 009  mail  
31.12.2009 (15:10)  
Pepo, já se Ti ani nedivim. Být Jurajem, tak si vás za tu fotku ve Strebersdorfu taky neautorizuju ;-)

Jinak já se bavím. Všechny články jsou perfektní pobavení. Mně by se ten Shotoshop taky líbil :-).
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko