..: Dva osobní vozy poškozeny po řádění sparťanských rowdies :..

151 u Moravičan, foto: JohníkOstrava - Přesun fotbalových fanoušků na ligový zápas se opět jednou neobešel bez škod - tentokrát dílem chuligánů z řad příznivců pražské Sparty, kteří krátce před příjezdem do Ostravy zničili dva vozy řady B ze stavu DKV Praha. Přesná hodnota škody má být vyčíslena po návratu vozů do domovského depa v úterý. Před příjezdem do stanice Ostrava-Svinov odpálil sparťanští rowdies jednu z dvou dýmovnic a následně začali ničit interiér druhého vozu. "Byla zničená sedačka a byl zjištěn také promáčklý strop," uvedl pro deník Právo mluvčí ČD Ondřej Kubala. Přibližně 130 fanoušků bylo do Prahy přepravováno ve dvou posilových vozech, připojených k vlaku EuroCity. Policie jich několik legitimovala již ve vlaku; podle ostravského policejního komisaře Miroslava Pecha ale zatím nebyl nikdo obviněn.

Zdroj: Novinky.cz


Dominik Jaroš | 4.11.2008 (10:00)
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Moravskoslezský


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
Registered user pekař 
08.11.2008 (1:13)  
S tehdejšími ani nynějšími rozkrádači majetku si nikdo neporadí, protože to nidko neřeší. Jim bylo úplně jedno,. co rozkrádají, důležité bylo nakrást sobě. A děje se to i nyní a jestli nějaký pán s vytahaným svetrem přednášející o Bezpečnosti práce bude tvrdit opak, alespoň tím vzbudí své posluchače...
07.11.2008 (17:44)  
Pan Zikmund: Voláte po estébáckých metodách? Že by příznivce starých pořádků...? Hm, na zajímavé "lidi" zde člověk narazí.
pekař: nebo průměrného občana naší krásné vlasti, který krade jak může. Všichni působí(me) škody, jen se to dělá s jistou noblesou, že... raději bez komentáře, nebudu si kazit páteční večer.
07.11.2008 (16:36)  
pekař : z pohledu některých osob to byli hrdinové, kteří škodili socialistickému společenskému zřízení ... Jinak to byli rozkrádači majetku v socialistickém vlastnictví (podle § 132 trestního zákona), což byl v zásadě větší zločin než vražda podle § 219 téhož zákona. Nebyli to "kradeníci" podle § 247 (krádež). Rozdíl je v tom, že s rozkrádači si poradila běžná kriminálka, nebylo nutné aktivovat nějaké zásahové jednotky (v Praze byl tzv. pohotovostní pluk nechvalně proslavený zásahem na Národní třídě 17. listopadu), na rozdíl od doby současné. Taková opatření jako se dělají s "fanoušky" se nedělala ani při nástupu nebo návratu mladých z nejčestnější občanské povinnosti.

Ono by možná stačilo dělat to, co dělala StB kdysi s tzv. disidenty. Když se blížilo nějaké ožehavé datum, tak byli prostě předvoláni k podání vysvětlení a vysvětlení podávali 48 hodin... Stejná metoda by se mohla uplatnit i vůči identifikovaným "fanouškům" a ve vlaku nebo při vstupu na stadion by se provedla "lustrace" osob a když by se odchytil někdo, kdo by měl zrovna "podávat" vysvětlení tak by začal mít problémy ... především citelná pokuta. Neplatí to jen o "fanoušcích" Sparty, ale všech.
Registered user pekař 
07.11.2008 (10:24)  
Z debaty jsem pochopil, že nejvíc diskutujícím vadí škody na majetku ČD a proto tyto dotyčné nazývá verbeží. Tak mě napadlo, jak nazvat třeba socialistické železničáře, kteří kradli jako straky a působili škody ČSD nebo průměrného občana naší krásné vlasti, který krade jak může. Všichni působí(me) škody, jen se to dělá s jistou noblesou, že...
Registered user 753006 
07.11.2008 (7:48)  
Napadlo mne jako vlakovou četu s tím vlakem nechat zastavit třeba v Moravanech a dál omítnout vlak vést kvůli ohrožení bezpečnosti.Sednout si na lavičku nebo odejít do dopravní kanceláře a dál už nejet.Když opravdu párkrát nedojede vlak a ikdyby dělali větší brajgl,tak se to holt aspoň začne řešit.Já bych dál už nejel,ať si seženou někoho jiného a nechal bych se vystřídat.Dle předpisů mám na to právo.
Registered user zaza 
07.11.2008 (7:10)  
Tak tady procházím názory a nevím co říct. Tuhle zvěř nelze v pustit mezi řadové cestující, to je jasné. Když se jim připojí extra vozy, zničí je. Řešení naházet je do vozu určeného k demontáži se mi opravdu zamlouvá, ale pochybuju že to je z hlediska předpisů reálné a názor zpozdit jejich vlak mi připadne velmi zajímavá, jenže bych se obával napadení ostatních cestujících nebo vlakové čety, popř strojvedoucího...
Registered user M 
06.11.2008 (0:55)  
Cooper - podobne jako rozpusteni nejake strany to neresi fakt, ze ti lidi zustanou mezi nami. Akorat budou jezdit trebas na hazenou (pripadne zalozi stranu s jinym nazvem...).
Jinak fotbal se bez divaku hraje jiz nekolik let, tech par lidi se da uspesne splest s podavaci micu a poradateli:-)
05.11.2008 (22:06)  
Což takhle třeba jednu sezónu odehrát bez diváků? To by byl klid...
Jinak - vozy neopravovat, nechat je být a až zase pojedou bezmozci na fotbal, tak je tím opět poslat. Na vozy bych vyvedl velký nápis ve stylu - co jste si zdemolovali, tím si také jezděte. Možná by nebylo špatné vozy B nahradit vozy Ds nebo Postw - aspoň by před rekonstrukcí na 954 (či na jakou řadu je překopávají) byla ušetřená práce s demontáží interiéru.
05.11.2008 (18:37)  
zirecek : proč ŠIKANA ? Protože když budou všichni plnit svoje povinnosti samostatně tak to nebude mít efekt. Zjišťovat, že jsou cestující opilí těžko průvodčí může, zvláště u takovéto verbeže. Na tom musí pracovat celý "systém" dohromady. Například vyloučení cestujících v Pardubicích musí být "naplánováno" předem tak, že vlak již budou očekávat posunovači a poslední dva vozy budou odpojeny ...
Registered user Hanys  mail  
05.11.2008 (14:12)  
zirecek:souhlas.Ono toho je dost i bez fotbalu.Majetek se ničí čím dál víc brutálnějším způsobem.Viník se nikdy nenajde.Taky si myslím,že banda ožralejch "fanoušků" nemá ve vlaku co dělat.Každý ví že pojedou,tak je čas se na ně připravit.
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2024 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko