..: Výsledky auditu na Generálním ředitelství ČD :..

České dráhy, a.s.Praha - Personální audit generálního ředitelství drah, který si objednalo nové vedení dopravce, byl před pár dny ukončen. Podle jeho výsledků potřebuje generální ředitelství radikální restrukturalizaci, která mimo jiné také povede ke snížení počtu pracovních míst. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Audit, který trval celkem 5 měsíců, provedla soukromá firma BNW consulting.

„Základním důvodem, proč jsme audit prováděli, bylo zefektivnit práci generálního ředitelství. Je to vlastně další logický krok v restrukturalizaci společnosti, která probíhá už několik let,“ vysvětluje důvody auditu náměstek generálního ředitele ČD pro personální záležitosti Milan Ruttner. „Tím, že odstraníme duplicitní činnosti a lépe nastavíme některé procesy, zároveň ušetříme stovky milionů ročně. Bohužel, neobejde se to bez propouštění, na Generálním ředitelství postupně zanikne 316 pracovních míst. Naším dalším úkolem je zavést takové procesy, které budou průběžně vyhodnocovat efektivitu naší práce, abychom takto razantním krokům do budoucna předešli,“ dodal.

Počet propuštěných zaměstnanců ovšem nebude tak velký, jak se na první pohled zdá. Některé pozice totiž nejsou aktuálně obsazené a další zaměstnanci budou převedeni na jiná místa. Propuštěno by mělo být "jen" 100 zaměstnanců, o které se však i tak dráhy postarají. „Budeme se samozřejmě snažit lidem pomoci v této nelehké životní situaci. Zřídíme pro ně informační centrum, kde jim odborný konzultant poradí, jak se zorientovat na trhu práce a co je potřeba udělat pro úspěšné hledání nové zaměstnání. Všichni dotčení kolegové zároveň dostanou brožuru se základními informacemi a každému, kdo o to projeví zájem, umožníme absolvování individuálního tréninkového programu,“ dodává Ruttner. Na informačním centru budou k dispozici počítače s databází volných pracovních míst a psycholog. Lidé, kteří mají méně než 5 let do důchodu, a šance na jejich uplatnění je proto nízká, budou podle nařízení vlády č. 370/2007 zařazeni do doprovodného sociálního programu. Kromě odstupného jim bude ze státního rozpočtu vyplacen další příspěvek na překlenutí této doby. Ostatním bude vyplaceno příslušné odstupné podle kolektivní smlouvy.

Ke konci roku 2006 bylo na generálním ředitelství zaměstnáno 2293 pracovníků. Do dceřinné ČD Cargo odešlo 530 lidí. Dalších 458 pracovních míst bylo zrušeno po oddělení Správy dopravní cesty. Dnes tak na GŘ ČD pracuje celkem 1 517 úředníků.

zdroj: Tisková zpráva ČD


Samir Lepara | 3.11.2008 (19:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
07.11.2008 (0:05)  
Hehe, audit .. ono je to, co čd zveřejnily jedna věc a to, kolik lidí ve finále propustí jiná :-D
05.11.2008 (19:00)  
M : U CD se dovolena nedani?
Vy snad víte, jak zdanit dovolenou ?
Čili jak zdanit rozdíl dvou týdnů dovolené mezi nárokem vyplývajícím ze zákoníku práce a tím, co se dohodlo v rámci kolektivního vyjednávání ? Já to tedy neumím.

hrbdrb : drobet se mýlíte, zaměstnanci byli přesunuti do jiných prostor, třebas do "kulturního sálu" na hlavním nádraží, seděli taky "na Raketě" v prostorách Ústavu podnikového vzdělávání.
Registered user hrbdrb 
05.11.2008 (7:45)  
Při velké vodě v roce 2002 bylo Gř nefunkční delší dobu.Nikdo si na železnici toho ani nestačil všimnout, takže si myslím, že redukce zaměstnanců by mohla být daleko drastičtější.Měl jsem možnost se podívat na nábřeží a v některých kancelářích to vypadá tak, že uředník přehazuje na stole papíry z jedné hromady na druhou a druhý den je dává zase zpět a přitom mě stačí vysvětlit nepostradatelnost své práce.Tento příspěvek není myšlen jako vtip,ale tvrdá realita, kterou si může každý zkusit sám když půjde na nábřeží něco vyjednávat.
Registered user M 
04.11.2008 (22:05)  
U CD se dovolena nedani?
04.11.2008 (20:32)  
stoupa : očistu vozidel a drážních prostor nezajišťují ČD, ale jiné společnosti. Na ONJ např. GADE, KONTAR, na HLN ISS apod.

Vláda, resp. pan Kalousek nebo jakýkoli jiný "nejvyšší státní skrblík" může chtít rušit režijky, ale nevím, jak se se mu to povede, pokud se režijky převedou do kategorie benefitů podle kolektivní smlouvy. To by pak taky mohl chtít zrušit dovolenou nad rámec zákoníku práce nebo ji chtít zdanit ...
Registered user stoupa  mail  
04.11.2008 (14:51)  
ad waszyn:

.. nó, bylo mi v zasade ctí vyjednavat s odbory provozáku, tj. zastupující techniky a delníky provozních smen a spravy (techniky péce o zarizení) nejmenované elektrárny. I kdyz jsme se hádali, ale dohodli.

.. bylo mi humorným potesením jednat (nechat jednat) s odbory zastupujícími hrde a neochvejne zájmy nejmenovaného (a mou péci jiz neexistujícího) "regionálního GR". Zamracím se jednou - pravda vyjde na povrch = bez nas to nejde, bez nas se to sesype. Vlídne pozadam o vysvetlení a radu poradu - vysledek: Co umím a delam - no na to se mne snad nebudete ptat, ale mame malo slunicka pro kyticky a místo "vanocni besidky" by jste snad mohli konecne udelat podnikovy ples... Hodil by se nový nabytek - nejlépe dle indivindi výberu, vcetne sedacky i do referentske kancelare. Rozhodl jsem prestehovat toto Ústrední skladiste uredniku z (tehdy) okresniho mesta do volných zarizenych prostor ve fabrice (7 km, MHD, vlak, podnikova doprava, strava, sprchy, kuchynky - nové). Bezbolestne a strelhbite zbylo 10 % (tech výkoných a pouzitelych).

Obcas byl horor potkat "placené" funkcionare z odborovych centrál....
Registered user M 
04.11.2008 (14:13)  
stoupa - myslel jsem to jinak - proste umi si najit praci, kde nic nemusi delat...

waszyn - myslim, ze definici odboru jsi prave napsal sam, tak nevim, proc se tak blbe ptas:-))
Registered user waszyn 
04.11.2008 (14:04)  
stoupa:
aby se odbory bily za to, aby nekdo mohl i nadale hrat na pc pasians, chodit do kantyny a hulit v kanclu, to uz by bylo trosku prilis silna kava ne?:-) kdyz je vsude tolik prace (min.v Praze)...
Registered user stoupa  mail  
04.11.2008 (13:45)  
2 waszyn a M:

Ano i ne.

U pokladni v Hypermarketu ocekavam, ze:
- to nezvorá a nepripocita mi polozky
- ze ji to nebude trvat vecnost
U doplnovace, ze bude doplneno a dokonce spravne.

Toto ouredlnici z "centralnich uradu" dlouhodobe nemohou naplniti.

Ale M ma pravdu, umí byt vcas pro vyplatu a na podnikove oslave.

Co myslite, budou se za ne bít drazní odbory?
A co ocista draznich prostor i vozidel? Nejsou tam rezervy?
Registered user 753006 
04.11.2008 (13:00)  
Tak v Praze chybí hodně osobních pokladníků.Takže by si Ing.Hnulíková mohla vzít šichtu třeba v pátek na hlavním.Šulc noční na Masaryčce apod.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko