..: ROPID integruje mimopražskou část linky S6 do Nučic :..

ČD 810.288, Rudná u Prahy – Nučice, 28. 3. 2007, foto: Vítek Voráček Praha/Nučice — Organizátor pražské integrované dopravy, společnost ROPID, oznámil zahrnutí úseku Praha–Řeporyje – Nučice linky S6 pražského Eska do systému PID s účinností od 1. ledna 2011. Dosud byl integrován pouze vnitropražský úsek Praha–Smíchov – Praha–Řeporyje. Tuto změnu představil ROPID již v září 2010. Většina osobních vlaků na trati je vedena právě z Prahy do Nučic, což je nejvytíženější úsek této tratě. Některé spoje jsou – zejména v pracovní dny – vedeny až do Berouna. Na tratích 122 Hostivice – Rudná u Prahy a 173 Praha–Smíchov – Beroun proto byly (nebo budou) ve stanicích Zbuzany, Rudná u Prahy, Nučice a Hostivice–Litovice instalovány označovače jízdenek PID. Jednotlivé i časové jízdenky si cestující v těchto stanicích musí označit před nástupem do vlaku. Tzv. „plná integrace“ umožňuje cestujícím využít téměř celou nabídku jízdenek PID — základní jízdenky za 26 korun, celodenní (24hodinovou), tří a pětidenní jízdenky, jízdenky P+R, stejně jako předplatní kupon PID. I přes název „plná integrace“ však nejsou uznávány zlevněné jednorázové jízdenky za 18 korun a SMS jízdenky DP Praha. Dopravce České dráhy navíc nadále nebude jednorázové a krátkodobé jízdenky objednatele prodávat ve prospěch svého vnitrostátního tarifu.

Zdroj: ROPID


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 27.12.2010 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha ČR Středočeský


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
Registered user TTtrain  mail  
28.12.2010 (7:16)  
For Staňa Kulatý:V Brně se ocitnu cca 3x do roka. Ale poslední, co bych si přál, je to, aby se kdokoliv pokoušel přebírat zdejší zkušenosti z prodeje jízdenek.
Registered user PepaN 
28.12.2010 (2:34)  
Josef Petrák: ono je možná dobře, že ve vlaku se nedá jízdenka označit. Již nyní jezdí spousta lidí z Úval pouze na pásma P a 0 a jízdenku na chybějící 1 pásmo si nekupují (pak se diví že jim dám z Úval přirážku), a takto by to bylo ještě mnohem horší. To by měli jízdenku v kapse, a až v případě, že by průvodčího viděli, by si ji označili...
27.12.2010 (23:18)  
Josef Petrák: To nechápu v tom případě... Když to v JM kraji můžou v každé stanici ne odtrhnout z balíčku jízdenek, ale vytisknout na předtištěný pruh papíru, jak je možné, že na toto ještě v Praze nedošli? Zůstává rozum stát. Fakt. Hlavně, že je všude PID, PID, PID, PID.
27.12.2010 (23:03)  
Vítek_V: Ony se ty jízdenky nedají koupit na pokladně na nádraží? Já jako nevím, jízdenku PID jinou, než SMS a jinde, než na hlaváku v automatu jsem si snad nikdy nekupoval. Proto se i ptám. Poněvač pokud se to na pokladně nedá koupit, měli by se pražští banáni přiučit u IDS-JMK a to nejen v této věci....
27.12.2010 (22:30)  
A řekněme si to upřímně. To, že ještě ROPID existuje, je úspěch. Jen čekám na okamžik, kdy se linky ukončí na hranici kraje a v Běchovicích se bude přestupovat, protože "ve Středočeském kraji neexistuje přirozené spádové centrum". No, mají pravdu :-)
27.12.2010 (22:28)  
Mně vcelku vtipně a kontraproduktivně vyznívá, že na nádraží vrazí označovače. Akorát mi vrtá hlavou co že si tam ti cestující mají označit, když to nebudou zřejmě mít kde koupit. Jakože tento stav je jen o pár kilometrů dále a jižněji na trati 171, která je dle Ropidu plně integrovaná. Tam asi jezdí větší frekvence, tak přeci jen tam i s označovacími strojky dáme i automaty na jízdenky PID. Dáme je do Berouna, Karlštějna, Zadní Třebaně, Řevnic, Dobřichovic, Černošic a na Radotín, který je dle průzkumu, jejímž autorem je opět Ropid, 4.nejvytíženější stanice v rámci pražského uzlu co do frekvence, se zapomene. Je sice fajn, že jeden je na opačném konci města, druhý u zastávky autobusu MHD, ale že by byl i na nádraží jak je tomu v jmenovaných případech? Kde že, to ať si klientstvo nemaje Opencard nebo jinou lítačku připlatí za jízdné ČD.
Jo, když u práce někdo přemejšlí pozadím, nepomůže ani x mega lova lidí co se tu dnes a denně cpe do vlaků a je li všude zavřeno, mají holt smůlu.
27.12.2010 (19:56)  
M 474 003: To je cíl MUDr. Ratha, který má na starosti Středočeský kraj. Já nikdy nepochopím, proč ta předměstí Prahy mají vlastní kraj.
Registered user brqo 
27.12.2010 (16:19)  
JP: Ano, ano za 18Kč na tratích s plnou integrací (tedy na vnitroměstě už všude) na 2 pásma, tedy P nebo 0,B. Venku neplatí ani v PIDbusech (alternativa za 14Kč i do vlaku). Stran SMS jízdenky lze najít na webu spoustu článků o možnostech jejího využití a zmiňují se i o off-line validaci. Proto beru zpět, co jsem řek a nevím...:-)
27.12.2010 (15:52)  
Josef Petrák: v posledním Informačním zpravodaji na webu ROPIDu jsou i uvedeny nové ceny předplatních jízdenek. Jinak, ten kdo třeba po Praze používal dvouhodinovou jízdenku za 32 korun, teď za ní zaplatí 40 kč, takže zdražení se takto dotýká i vnitřních pásem.
Registered user brqo 
27.12.2010 (15:38)  
Nesedí mi v článku několik informací. Prosím, uveďte mne na pravou míru.:-)
1) Úsek P.-Řeporyje - Nučice je již několik let v systému PID částečně integrován, používání předplatních kupónů a kupónů pro vnější pásma tedy není novinkou. Nově se dá využít většina jednotlivých jízdenek.
2) Není jednotlivou jízdenkou, neplatnou ve vlacích ČD, míněna jízdenka za 10Kč, resp. 5Kč (od 1.1. 12Kč, resp. 6Kč)? Dle tarifu PID je jízdenka za 18Kč neplatná pouze na lanové dráze, nočních linkách a přívozech.
Je možné, že jsem si to pouze špatně vyložil, ale schválně jsem prohlédl web ROPIDu, abych netlachal. Děkuji!
Problém SMS jízdenky je snad pouze technický, jelikož by vlakové čety musely mít mobilní přístup k intenetu, pro kontrolu kódů doručených SMS jízdenkou.
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko