..: Prodloužení metra C v Praze :..

Ilustrační obrázekPraha - 8. května bude slavnostně otevřeno prodloužení linky C pražského metra. V souvislosti s tím bude od 9. května výrazně reorganizován (a zpravidla zjednodušen) provoz především autobusových linek v celé oblasti (sahající až po Zahradní Město). Bližší informace najdete v podrobném rozpisu změn.

První dvě zastávky obsluhují sídliště Prosek, konečná stanice vznikla "na zelené louce" a bude sloužit jako přestupní terminál na povrchovou dopravu s potenciálem přesunu výstaviště Letňany a výstavby sportovišť pro případnou olympiádu v Praze.

Podrobně se stavbě prodloužení metra věnuje partnerský MetroWeb

Znalce pražských poměrů asi nepřekvapí, že novostavba nejen nezlepšuje katastrofální neprovázanost městské hromadné a kolejové příměstské dopravy (k zastávkám linky S3 provozované po trati 070 do Všetat se neblíží) ale ani nevytváří podmínky pro její zlepšení do budoucna.

Připomeňme si kde nadále dochází k jízdě vlaků v těsné blízkosti stanic metra:

  • Kačerov - od roku 1974, okolím projíždí linka S8 do Vraného a Čerčan/Dobříše
  • Rajská Zahrada - od roku 1998, okolím projíždí linky S2 a S3, stavba zastávky nebyla s prodloužením metra realizována a stále se odkládá
  • Depo Hostivař - od roku 2004, linka A končí v blízkosti pro osobní dopravu nepoužívaného nádraží Malešice, kterým projíždí řada odklonových vlaků

Za zmínku určitě stojí i trvale nevyhovující návaznost nejen mezi následujícími stanicemi. Možnost přestupu v těchto místech tak používají jen zlomek těch, kteří by je používat mohli.

  • Hradčanská - Praha-Dejvice
  • Vltavská - Praha-Bubny
  • Nádraží Holešovice - Praha-Holešovice zastávka

Vídeň - prodloužení metra se o pouhé dva dny později odehraje také ve Vídni, kde bude v souvislosti s pořadatelstvím fotbalového šampionátu Euro 2008 prodloužena linka U2 přes stanice Praterstern (návaznost na S-Bahn) do Prateru přes výstaviště ke stadionu. Více informací k připravované slavnosti najdete na stránkách dopravce Wiener Linien.


Zdeněk Michl Poslat mail autorovi | 7.5.2008 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Praha


  1 2      Zpráv na stránku:   
09.05.2008 (16:44)  
Važte si toho, to je na 10 let poslední prodloužení. Bylo s tím hodně zlobení, doufám že příští prodloužení zažiju v důchodu.
Registered user stoupa  mail  
08.05.2008 (9:51)  
2 M. Zikmund:

Souhlas. Ale ani v 70. letech kdy se už kutalo na Bubnech a rušily se koleje, jaksi nebylo nalezeno komunikace. Navíc Metrostav tam, a právě tam vykládal doposledka "týbinky". No a pak počaly řeči o lukrativnosti pozemků pod celou Žst. Bubny.....
Registered user M 
07.05.2008 (19:50)  
sAd - aha, dekuji. Prislo mi divne, ze by naraz postavili 11 stanic, ale jak jsem napsal - nikde jsem tam nevidel "ve vystavbe", tak mne to zmatlo
07.05.2008 (19:22)  
Pěkně jde fotit v Hostivaři. Když je vyjetá jednotka na tom viaduktu nebo co to tam je za nadjezd, tak jde blýsknout i nějakou pěknou lokotkou ;)
Registered user sAd 
07.05.2008 (19:13)  
M: S ještě nedávnou lehce nedorostlou U2 jsou velké plány. Původně linka opravdu končila na Schottenring, ale teď je prodloužena o 5 stanic na Stadion. Do budoucna (konec roku 2010) se pak čeká další prodloužení na Aspernstraße (dalších 6 stanic, mimo jiné propojení na S-bahn v Stadlau).
07.05.2008 (17:32)  
Stavebně je stanice metra Vltavská založena tak, že lze dostavět severní vestibul směrem ŽST Bubny, je předpoklad využití při modernizaci trati 120 a vytvoření přestupního uzlu. Podobně součástí modernizace trati 120 bude zahloubení ŽST Dejvice a přímé propojení s vestibulem metra Hradčanská.
Registered user M 
07.05.2008 (17:06)  
A jeste jednou ta Viden teda - krome Pratersternu je i jedna dalsi stanice spolecna s zeleznici
07.05.2008 (16:55)  
František: Vlečka do areálu Letova již byla snesena, areál patří soukromým vlastníkům a pokud vím, ti se železnicí nepočítají:-(
Correspondent or Member of ŽelPage mouka  mail  
07.05.2008 (16:49)  
A já se divil, kde jsem viděl v neděli v Praze na plánku Letňany. Že by to už prodloužili? Hmm, tak odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.
A olympiáda v Praze? Hmm uvidíme.
Registered user M 
07.05.2008 (16:15)  
Je ve Vidni metro (U2) prodlouzeno o tri stanice nebo o 11? Vim, ze to zni divne, ale na zadnych mapkach apod. poznamku "ve vystavbe" nevidim (ostatne Stadion je od Schottenringu kde ted U2 konci vzdalen ne tri, ale pet stanic)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko