..: Trojice železničářů rozkradla koleje za milión korun :..

Ilustrační obrázekSokolov/Chodov - Trestní oznámení na neznámécho pachatele bylo podáno SŽDC na základě zjištění nesrovnalostí v hospodaření. Záhy se ale ukázalo, že za trestným činem stojí zaměstnanci Českých drah, konkrétně trojice mistrů traťových okrsků. Ti měli rozkrást a odvézt do sběru koleje a kovový odpad za více než jeden milión korun, který byl majetkem SŽDC ve správě ČD. Pachatelů již byli dopadeni a obviněni z trestného činu krázeže. Po shromáždění potřebných důkazů byli umístěni do policejní cely, kde nyní čekají na výrok soudu. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Podle informací deníku Právo měli obviněni během pěti let rozkrást celkem 377 tun železného materiálu, včetně 207 tun kolejí a 170 tun dalšího kovového odpadu. Podle představitelů Správy železniční dopravní cesty se naštěstí nejednalo o nové koleje, ale o staré, poničené nebo opotřebované, určené do šrotu. Jeden z pachatelů podle všeho již před odhalením tušil, že kolem krádeží začíná být rušno: údajný organizátor před časem vytušil, že se začíná něco dít. Přestal tedy chodit do práce a zaměstnavatel s ním rozvázal pracovní poměr. Obvinění materiál prodávali do výkupen a navzájem se ve své činnosti kryli, aby při inventurách nebyl schodek viditelný. Toho se jim ovšem nepodařilo dosáhnout.

zdroj: Právo


Špáňa Poslat mail autorovi | 7.1.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Karlovarský


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
12.01.2008 (18:48)  
Zel.am : stačí přemalovat číslo vozu.
Je znám případ, kdy jeden vagon stále opouštěl síť ČSD a nikdy se nevracel a současně na síť ČSD přijížděl ze zahraničí opakovaně vůz, který nikdy neodjel. Pak se zjistilo, že se jedná o týž vůz a na každé straně vozu bylo napsáno jiné číslo …

ALBATROS498022 : tím odpovědným nadřízeným byl právě ten traťmistr, který kradl, resp. musel "upravovat" patřičnou dokumentaci.
Od dalšího nadřízeného lze těžko očekávat, že bude každoročně osobně provádět inventury - to by asi nedělal nic jiného. A ten nadřízený má dalšího nadřízného a končí to až u generálnho ředitele.

Naplnit skutkovou podstatu "navedl jiného ke spáchání trestného činu" nemůžete nedbalostním jednáním, tady je třeba konkrétního úmyslu (§ 10, odst. 1, písm. b trestního zákona - zákon číslo 140/1961 Sb., ve znění zákona číslo 161/2006 Sb.)
Podle vaší teorie by totiž mohli být rodiče každého nezletilého kradeníka stíháni za navádění k trestnému činu / přestupku krádeže, protože nedostatečně kontrolovali svého potomka.
11.01.2008 (2:18)  
Kdyz jdou cerny s pilkou na zelezo pro par metraku, to ma kazdej kecu. Kdyz kradou bily ve velkym, tak je to majstrstyk.
Registered user Zel.am  mail  
10.01.2008 (7:42)  
Já zase někde četl, že se kdysi v Opavě ztratila plná cisterna s benzínem a dodneška ji nikdo nenašel. Nevíte někdo něco bližšího? Ono odčerpat 60m3 paliva by ještě šlo, ale kde zmizel ten kotel? Ještě ktomu železu, všichni co se touláme po tratích, to denně vidíme, stovky tun železa podél kolejí leží ladem. Kolik trčí třeba jen v okolí kolejí kolejových spojek..., ale tahéjte to někam 10 km do sběrny že?
09.01.2008 (10:58)  
do Chodova se vozil materíál z Kavky a z Potůčků, jéje tam toho bylo, myslím že s několika odsouzenými jsem se osobně setkal na stavbě i přímo na montážní základně v Chodově, kdo by to byl do nich řekl
08.01.2008 (16:04)  
domnívám se , že na vině je zejména nadřízený pachatelů, který asi moc kontroly neprováděl a tím tuto skutečnost umožnil viz Trestní zákon § návodce
Registered user milos  mail  
08.01.2008 (0:37)  
PZ: jo tak to mohlo byt z HB a ne z KH. Zjistili jste, ze se to stalo drive nez jsem si myslel... a ze to byly tri lokomotivy misto jedny, to uz som toze nepamatoval... :- ))
jen ze neco takoveho uvizlo v pameti
07.01.2008 (23:53)  
Tož si myslím že to sou pašáci. Aspoň se nebude říkat že kov rozkrádají jenom tmavočeši, tolik tun to si ale dali fušku. A když ten materiál byl určen do sběru tak vlastně pomohli rychlejší recyklaci materiálu než ho sežere rez. Když krást tak jedině ve velkým. :)
Registered user Lanhut 
07.01.2008 (23:05)  
S těma lokomotivama, co byly odvezeny z Havlíčkova Brodu do Kovošrotu Praha-Hostivař tobylo takto: Bylo to asi roku 1992,nevím to přesně. Ten, co je odvezl neměl z toho ani korunu, bylo to ve prospěch jistého spolku pro železniční nostalgii. Pamatuje si někdo podrobnosti?
Registered user M 
07.01.2008 (19:44)  
My tri kralove jdeme k vam...

Je to ale chyba v zakone - ten Jerry ve sberne proste nad sebou musi mit bic. Kdyz ho bude mit, tak dost pochybuju, ze se budou vyplacet penize za "sber" kolejnic, poklopu kanalu, dopravnich znacek, atd.
Registered user pekař 
07.01.2008 (16:38)  
Vlad: co je na mých slovech nezdvořilého? Já si práce havířů vždy velice vážil, sám bych takové lopoty nebyl schopen.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko