..: Nejkrásnějším nádražím v České republice je Ostroměř :..

Ostroměř - budova nádraží Ostroměř - Vítězem 1. ročníku soutěže o nejkrásnější nádraží České republiky, a tedy nejkrásnějším nádražím roku 2007, je nádraží Ostroměř u Hořic. Leží na křižovatce tratí Jičín – Hradec Králové a Trutnov - Chlumec nad Cidlinou. Těsné druhé místo zaujaly nedaleké Smiřice. Zvláštní ocenění získávají nádraží Děčín, Bohumín, Teplice, Železná Ruda – Alžbětín, Horní Planá u Lipna, Vrané nad Vltavou, Václavice u Náchoda, Cebiv u Konstantinových Lázní, Poláky a Želina u Kadaně. Vítěze vyhodnotili zástupci vyhlašovatelů z návrhů zaslaných veřejností.

Soutěž pořádala Asociace Entente Florale CZ – Souznění, spolu s Mikroregionem Konstantinolázeňsko, občanským sdružením Plzeňská dráha, Správou železniční dopravní cesty a Českými drahami. Cílem soutěže bylo oživit zájem veřejnosti o železnici a o její nádraží – důležité vstupní brány měst a vesnic.Uváděním pozitivních příkladů motivujeme obyvatele ke zlepšování kvality jejich vlastního životního prostředí, oceněním příkladných výsledků povzbuzujeme aktivní jednotlivce k pokračování v jejich práci. Zároveň monitorujeme požadavky cestujících a ochotu osobně spolupracovat na nápravě nedostatků“ řekla Drahomíra Kolmanová ze společnosti Entente Florale CZ – Souznění. Podle asociace budou výsledky soutěže každoročně vyhlašovány poslední zářijovou sobotu, v Den železnice.

Zdroje: COT News, denik.cz, ČD, informace o stanici


Njorloj Poslat mail autorovi | 31.10.2007 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Reportáže

Další z regionu ČR Královéhradecký


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel V. 
27.04.2008 (9:03)  
no myslím že zlín střed má možnost se umístit na poslední příčce této ankety :-D
04.02.2008 (11:10)  
Žst.Teplice SI TO NEZASLOUŽÍ!!!!!
03.11.2007 (10:49)  
Mně se líbí, i ta tajemnost. Vítám rozmanitost.
01.11.2007 (23:29)  
Gratulujem!
editor nebo admin ŽP Radek Papež  mail  
01.11.2007 (20:53)  
Mozek: Vždyť tam taky měly jezdit vlaky spojující Prusko s Vídní... (ale to už je asi 130 let nazpět...)
registrovaný uživatel pekař 
01.11.2007 (19:26)  
No jo, vstupní brána...Tohle by si měli uvědomit na 317, železnice má pro tuto oblast velký význam, ale ta nádraží na to nevypadají...Ale autobusák v Hlučíně září novotou...
registrovaný uživatel Mozek 
01.11.2007 (18:48)  
Jako důležitá vstupní brána měst a vesnic? Tak to na mně udělalo největší dojem nadráží v Meziměstí - za takovou "bránou" by člověk čekal aspoň město o 40000 obyvatelích :-)
01.11.2007 (17:10)  
ad nxau : celní správa ?
Od vstupu do EU se celní kontrola nedělá.
Na nádraží v ČT jezdí dvojice českých pasováků autem ze silničního přechodu (toho vlevo když stojíte na nádraží čelem k Polsku). Tak by tito pánové mohli odjet na nádraží do Cieszyna, kontrolu provést během jízdy do Česka a zase naopak a pak se zase vrátit. Takhle to dělají v Chalupkách, tam projde složení 1 CZ + 1 PL vlakem, sveze do BI a při cestě zpět udělají totéž.

V Č. Těšíně Poláci buď vůbec do Česka nejezdí nebo si udělají kontrolu na svém nádraží.

Uzavírání peronu je hloupý nápad někoho od ČD, protože ti pasováci to nepotřebují, natolik jsou to rozumní lidí a tu hrstku lidí si dokáží u dveří ohlídat.
Mne totiž takto na tom prvním peroně "omezili na svobodě"

V Břeclavi se taky nezavírá peron, když tam dorazí nějaký vlak z Rakouska nebo Slovenska …
registrovaný uživatel Njorloj  mail  
01.11.2007 (9:01)  
Osobně si myslím, že ale v téhle soutěži nešlo o pouhý vzhled stanice, ale o to že zaměstnanci i s tím málem co mají, dělají maximum, aby se tu cestující cítil příjemně. Hodně tu přestupuji a tak mi třeba neunikne na peróně v dobách vánočních svátků svítí krásně ozdobený vánoční stromek, v létě zase zaměstnanec kropil rozpálený beton vodou, aby zchladil vzduch. Ve státní svátky tu vždy visí prapory, je tu spousta čistých laviček, nástupiště jsou označená a záchody i když nejsou nic extra, jsou vždy umyté. To bylo dle mého hlavním krédem soutěže. Ocenit, že někdo dělá víc než musí. Že by stanice měla projít nějakou rekonstrukcí je jasné. Jinak architektonicky se mi nádraží líbí, ale to je jen otázka vkusu, která ale nebyla tím hlavním o co v soutěži šlo. Alespoň tak jsem to pochopil.
01.11.2007 (8:48)  
Já bych řekl, že nejkrásnější budovu má zastávka Kladno-Vrapice.
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2020 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko