..: Další jednotka 471 pro Ostravu :..

Ilustrační obrázekBohumín - Ostravská flotila jednotek řady 471 CityElefant získá další posilu, nově dodanou soupravu s elektrickým vozem 471.035. Ta tak doplní jednotky 471.024 (Opava) a 471.025 (Ostrava), které již na hranici Moravy a Slezska jezdí. Podle ostravské tradice ponese jednotka jedno z jmen významných měst a obcí na Severní Moravě. Spekuluje se o dvou názvech - Český Těšín nebo Bohumín.

S novou jednotkou příjdou nové moderní spoje

Od nového jízdního řádu dojde k rozšíření vozebních ramen těchto souprav na Moravě. Nově přibude jeden pár osobních vlaků v úseku Bohumín - Zábřeh na Moravě. CityElefanty se tak podívají i do Olomouckého kraje. Dále budou tyto jednotky nasazeny na nové vozební rameno Ostrava hlavní nádraží - Ostrava centrum (Stodolní ulice) - Havířov - Český Těšín, a to v dvouhodinovém taktu. Na rameni Český Těšín - Opava východ dojde pouze k drobným změnám. Počet spojů vedených jednotkou 471 zůstane stejný, ale polovina z nich nebude garantována. V pozadí zůstává vozba nepatrného množství vlaků vedených soupravou 471 na trati 320. K současnému jednomu vlaku v úseku Český Těšín - Bohumín bude přidán jeden další.

Zdroje: Kraj Moravskoslezský, EMJ 471


Samir Lepara | 26.10.2007 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from ČR Moravskoslezský


  1 2 3 4 5 ... 8      Zpráv na stránku:   
28.10.2007 (20:55)  
luxian: plný souhlas
Correspondent or Member of ŽelPage Railfort  mail  
28.10.2007 (20:47)  
M: Škoda. Počáteční minimum je najít zdroj. Při čtení základní zprávy Vás určitě napadnou nějaké souvislosti, otázky, které by bylo možné doplnit. Pak je nutné zohlednit fakt, že článek nemusí číst lidé stejně znalí, jako Vy a z toho vyplyne nutnost text trochu zpolopatizovat, ale tak, aby se ani odborník, ani laik neurazil. To může odhalit další otázky, které je třeba zohlednit. Není to, dle mého názoru těžké, jen se musí u psaní trochu myslet a pak se poučit z případných negativních ohlasů. A také může mít někdo úplně jiný recept, než já:-)
Registered user pekař 
28.10.2007 (20:27)  
Luxian: ještěže nemám auto a nejsem obhájcem graffiti:)
Registered user Luxian  mail  
28.10.2007 (20:25)  
Rybízek: Nejlepší by bylo, aby všem těm obhájcům graffiti někdo posprejoval celé auto včetně světel a oken a pak by se vidělo, jak by za svým názorem pevně stáli. Jistě by se úplně cítili vtaženi do boje proti konzumní společnosti :-)
PS. Tak toto je už opravdu můj poslední komentář ke sprejerství.
Registered user pekař 
28.10.2007 (20:21)  
Já to smazal, jelikož mi to už přišlo příliš od tématu. Pokud se o tom chcete pobavit, napište mi do pošty.
Registered user Luxian  mail  
28.10.2007 (20:18)  
Jak vidím, tak mezitím, co jsem napsal komentář, tak pekař svojí otázku smazal. Já svojí odpověď určitě mazat nebudu, naopak přibližně zopakuju to, co napsal pekař:
"Za svojí poznámkou si stojím. Zajímalo by mě, jaký je Váš názor na lidi, co zabíjejí ve válce."
Registered user Luxian  mail  
28.10.2007 (20:15)  
pekař: V tom případě buď neumíte česky, nebo se pro Vás bezmyšlenkovité tlachání rovná všemu, co nekoresponduje z Vaším názorem.
Ano, já také neznám jiný kulturní způsob řešení než popsání a pojmenování problému. A to jsem právě v těch několika svých komentářích udělal. Jestli Vám to připadá bezmyšlenkovité, pak se zřejmě těžko můžeme dál bavit.
Ad zabíjení ve válce: nevím, co tím míníte. Myslíte jako vojáky, kteří jdou do boje a musí zabíjet? To je přeci naprosto jiná situace! Buď jdou do války nedobrovolně a zabíjejí jen proto, že musí, ale sami o sobě by tak nikdy neudělali, nebo se jedná o profesionální vojáky, kteří si však určitě nevybrali dané povolání proto, aby mohli zabíjet, nebo aby tzv. bojovali proti zkažené společnosti, ale třeba proto, aby naopak chránili společnost a stát, který je zaměstnává a v kterém žijí.
28.10.2007 (20:08)  
teď mě rozsekala manželka která prohlasila že jí je uplně jedno jestli jsou nové vlaké počmárané. na rozdíl ode mne je to gumokol
Registered user Luxian  mail  
28.10.2007 (19:46)  
pekař: S tou Vaší poznámkou o bezmyšlenkovitém tlachání jste to docela přehnal! Zkuste si rozebrat pojem "bezmyšlenkovitý" a pak se vraťte zpět k této diskuzi a znovu zhodnoťte pro ni jeho adekvátnost.
Jinak stejně jako masový vrah, který také často vraždí z protestu vůči společnosti (např. muslimští radikálové), tak i sprejer, seč můžou jeho pohnutky být sebevznešenější, jsou pro mě vyšinutí jedinci, kteří to prostě v hlavě nemají v pořádku. Normální ohleduplný člověk nedělá něco, čím akorát rozněcuje ve společnosti další zlost a negativní reakce. Tím proti ničemu nebojuje, naopak sám se stává terčem odboje. To ale těmto "inteligentům" bohužel nedochází a těžko jim to vysvětlit. Ale sprejerství jako boj proti něčemu je doménou jen nepatrné hrstky všech sprejerů. Naprostá většina stříká jen proto, aby si sami před sebou nějak připadali, tudíž mají pošramocené ego.
Toto je můj poslední komentář ke sprejerství.
28.10.2007 (19:41)  
pekař:takže tu debatu ukončíme stím že máme každý jiný názor. ostatní necť se také vyjádří
  1 2 3 4 5 ... 8      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko