..: Mezi Kopidlnem a Dolním Bousovem v pracovní dny autobusy :..

Ilustrační obrázekKopidlno - Na základě údajů o využití spojů dojde v Královéhradeckém kraji ke zrušení 1 % vlaků, jejichž provoz je vysoce neefektivní. Mezi nejméně využité spoje patří například vlaky na trati 063 v úseku Kopidlno – Dolní Bousov. Na této trati dnes jezdí v pracovní dny 6 párů vlaků, ale od letošního prosince místo nich pojede 7 párů nových autobusových spojů.

„Náhrada za vlak bude více než stoprocentní. Místo každého vlaku pojede autobus, navíc dopoledne bude doprava rozšířena o nový spoj, který umožní lidem například dopravu na nákupy nebo k lékaři. Také návaznost na vlaky je vyřešena, autobusy budou zajíždět k železničním stanicím v Dolním Bousově a Kopidlně.“ informuje Ing. Tomáš Jurček, technolog společnosti OREDO. „Pro cestující, kteří dnes využívají vlak, se nic nezmění, pouze místo vlaku pojede autobus. Ten navíc obslouží centra obcí Libáň a Rokytňany, jejichž docházková vzdálenost k železničním zastávkám je 2 kilometry. Zastupitelstva obcí Libáň a Rokytňany návrh na zavedení autobusů místo vlaků schválila a deklarovala, že nová autobusová linka zlepší dopravní obslužnost a bude pro ně přínosem,“ dodal Jurček. Víkendová železniční doprava by podle něj měla být zachována.

Zdroj: OREDO


Njorloj Poslat mail autorovi | 5.10.2007 (9:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from ČR Královéhradecký ČR Středočeský


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
Registered user pekař 
08.10.2007 (16:06)  
V některých spojích i 50% osazenstva tvoří režijkáři, zejména pak v pracovní dny-toto je opravdu velmi směrodatná věta:)))
Registered user pekař 
08.10.2007 (16:05)  
Tu petici podepsalo několik tisíc lidí . Je to velmi demokratický způsob vyjádření názoru a příjde mi jako velmi primitivní toto hanit nebo podceňovat!!
08.10.2007 (15:48)  
Jenomže problém petic proti zrušení tratí (třeba ta 132) je ten, že ji podepisují i lidé, kteří zde nejezdí a nemají k trati žádný vztah. A to jsou právě ti režijkáři.

Jinak u té 132 je to dost typické. V některých spojích i 50% osazenstva tvoří režijkáři, zejména pak v pracovní dny.
Registered user pekař 
07.10.2007 (22:21)  
Ideesak:já se tady v několika příspěvcích snažím něco vysvětlit a vy si snad sedíte na vedení...
07.10.2007 (22:06)  
pekař - z obcí, které jsem sice nejmenoval, "řval" jenom na obci vlivnější člověk a na žádnou petici se nevzmohli. Nakonec potom jeden ze řvoucích lidí po donucené projížďce prázdným vlakem stichl.

Obce schválně nejmenuji, protože s některými lidmi se setkávam pracovně, jiní jsou zase na malé vesnici, kde by se únik informací rychle prozradil. Nerad bych přidělával problémy nejen sobě, ale hlavně oněm informátorům.
Registered user pekař 
07.10.2007 (13:22)  
Oni sice místní píšou i petice , které podepíše i několik tisíc lidí , ale jak píše Ideesák-to určitě budou sami ražijkáři...
07.10.2007 (13:04)  
Tak právě čistim doma akvárko asi objem 60 litrů,to teda taky nemam pro 3 ryby provozovat,no já to rušit nebudu třeba můžou bejt mladý (mam tam tři samce) kdybych koupil samici,no ty lokálky taky nerušit.Jenže ten ogar vyžírka MD Řebíček byl ve volbách jako dvojka za Šulcem psali to v halo novinach,takže asi stranickej úkol zrušit možné i nemožné.
Registered user pekař 
07.10.2007 (10:44)  
lákali
Registered user pekař 
07.10.2007 (10:44)  
Ideesak:já mám taky neověřené informace o příbuzných zastupitelů , kteří provozují autobusovou dopravu a jimž by zastavení provozu na vybraných tratích moc pomohlo...
Registered user pekař 
07.10.2007 (10:43)  
Celé to je směšné...Zastavuje se osobní doprava na tratích kde lidi vlakem stále v poměrně slušném množství cestujou , a místo aby se do toho vlaku lákaly ještě vě větším houfu , tak se jim hážou klacky pod nohy , omezujou se spoje , busy a vlaky jezdí ve stejný čas a pak dlouho nic...
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko