..: Rozhovor: Tiskový mluvčí by rád rozšířil komunikační spektrum ČD :..

Ondřej Kubala, tiskový mluvčí ČD Praha — Od 1. 5. 2007 vykonává pozici tiskového mluvčí Českých drah Ondřej Kubala, který v této funkci nahradil Aleše Ondrůje. Ten v současné době zastává pozici ředitele Odboru marketingu v osobní dopravě. Před ním působil na pozici tiskového mluvčí Petr Šťáhlavský, který je v současné době ředitelem Kanceláře náměstka pro osobní dopravu ČD.

1) Pane Kubalo, proč jste se rozhodl odejít od novinařiny v Českém rozhlase na pozici tiskového mluvčí ČD?

Železnicí a vším kolem ní jsem se zabýval už dlouho před tím, než jsem začal pracovat na Radiožurnálu. Po dobu, kdy jsem měl v rádiu na starosti ekonomické vysílání, jsem často pracoval na železničních tématech, ať už to byla stavba koridorů, úvěry přes Eurofimu, investice do vozového parku nebo výběrová řízení na provozování rychlíkové dopravy z Liberce do Pardubic a z Mostu do Plzně. Když jsem byl jednou osloven, jestli bych nechtěl dělat tiskového mluvčí Českých drah, neváhal jsem.

2) Co obnáší práce tiskového mluvčí u ČD? Myslíte si, že je náročnější než u jiných společností?

Práce tiskového oddělení Českých drah je specifická v tom, že kromě klasického PR a snahy prodat jméno i produkty společnosti co nejlépe, řeší mluvčí také situace, jako jsou nehody, spadané stromy nebo sněhové kalamity. Jestli je to práce náročnější, nebo méně náročná, si netroufnu porovnat. Rozhodně je to ale práce, která nekončí po osmi a půl hodinách. Vlastně nekončí nikdy – uvědomíte si to o to víc, když ve tři hodiny ráno volá hlavní dispečer kvůli nehodě.

3) Kterou zatím z absolvovaných akcí (prezentace vozů, tiskové konference apod.) považujete za nejúspěšnější? Kolik takových akcí uspořádáte během jednoho měsíce?

Josef Bazala, generální ředitel a předseda představenstva ČD a Ondřej Kubala na tiskové konferenciNa hodnocení po tak krátké době je příliš brzy. A kolik plánujeme akcí s novináři? Na měsíc to nebudu přepočítávat, každý bude jiný. Třeba na začátku června plánujeme tiskové konference ve všech krajských městech ke změnám jízdního řádu a novým produktům, budeme předávat další Regionovy – včetně třívozových, každý týden zastavuje Galerijní vlak v jiném městě, pokračuje také Kinematovlak… zkrátka, není toho málo a tento trend rozhodně nezvolní.

4) Na co se chcete soustředit při vykonávání práce? Plánujete nějaké změny ve stylu práce tiskového oddělení?

Prací mluvčího Českých drah je především komunikace s médii a aktivní PR politika. Rozhodně nečekejte, že přijdu a řeknu: „Od teď se bude dělat všechno jinak“. Zlepšování image Českých drah je neustálá a dlouhodobá práce, která musí mít kontinuitu. Jinak nebude mít smysl. Mám představu o tom, jak komunikační spektrum ještě rozšířit, na její prezentování je ale zatím ještě brzy.

5) Cestujete vlakem často? Jakých slev jste využíval před nástupem na ČD? Využíval jste i pro cesty do zahraničí vlak? Co si všeobecně myslíte o železniční dopravě?

Nejsem pravidelný cestující ve smyslu každodenního dojíždění do práce. Jsem „rekreační cestující“ a člověk, který si nenechá ujít železniční zajímavost. Často jezdím vlakem s kolem a párkrát týdně z pražských Modřan do centra. Hodně jsem využíval Junior pas ISIC, pak KMB a zpáteční slevu. Z cest do zahraničí pro mě byla nejzajímavější cesta z rumunského Rumnicu Vilcea, kdy uprostřed hor nevydržela lokomotiva a všechny přípoje směrem na Česko vzaly za své. Zajímavá byla i cesta do černohorského Baru. Osobně považuji železniční dopravu především za velmi ekologickou alternativu vůči ostatním způsobům přepravy a čím větší bude mít na dopravním trhu podíl, tím lépe.

Děkujeme za rozhovor!


CSPSV | 15.5.2007 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Rozhovory

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
17.05.2007 (13:10)  
Podle mého nározu a vědecké studie z Karlovy Univerzity jsou 75 % šotoušů homosexuálové. Myslím že to bude asi pravda kluci, když si honíte nad svýma komentářema a nemáte nic jinýho na práci.
Registered user tgw 
15.05.2007 (22:25)  
Jsem ne jsme.Ehm omyl.
Registered user tgw 
15.05.2007 (22:22)  
kenzo kenzo.Čteš první příspěvek nahoře a v tom bude tvůj omyl.Já například viz níže jsme psal,že jsem položil tiskovému mluvčímu otázku na 5 koridor.V této otázce nestálo nic o jiných občanech sexuálně orientovaných na stejné pohlaví.Když už ale o nich mluvíš,tak já osobně je nechápu,Ale atˇ si žijou.Nicméně na pustém ostrově by se asi těžko rozmnožili.
Registered user kenzo 
15.05.2007 (21:52)  
Připadáte mi nemožný...Řešíte tu orientaci jiných ale ještě mi nikdo nevysvětlil jak to souvisí s odvedenou prací tiskových mluvčí u ČD.Zameťte si každý před svým prahem!Ubožáci...
Registered user Jim  mail  
15.05.2007 (20:11)  
VB: Ja myslim, ze komunikaci pro zamestnance s jinou sexualni orientaci ma nastarost Ondruj
15.05.2007 (16:11)  
No podle mě nevděčná funkce u které nikdo dlouho nemůže vydržet.Zatím sice mluví rozumně ale to je dáno že je tam chvíli a tak si vystačí s obecnými frázemi.Jak budou přibívat průsery ČD a nepříjemný otázky tak jim s tím sekne.Vid si vemte jak dlouho tam vydržel Alda.Já mu dávám max.2 roky.
Georgo:souhlas.
Na GŘ ČD chybí odbor komunikace pro zaměstnance s rozdílnou sexuální orientací.(teplouš,lesby atd)
Registered user tgw 
15.05.2007 (15:38)  
Dnes jsem se ho zeptal na 5 koridor.Nevíte něco podrobnějšího?.Kdy se asi zhruba bude stavět?Zde je informace pouze informativní.Nevííííííííííííím.Zeptej te se na správě dopravní cesty!
Registered user tgw 
15.05.2007 (15:32)  
Zatím mě moc neoslnil.Položil jsem mu otázku a místo toho aby něco zjistil, napsal mě odkaz kde se si to mám najít kontakt.A poté položit stejnou otázku.Jak obětavý přístup!Asi se zase na něco zeptám!
15.05.2007 (14:44)  
No, celkom fajn. Kubalu si pamätám z Radiožurnálu a vždy to bolo veľmi dobré, takže nech sa mu darí na novej pozícii. Len by to možno chcelo dohľadať tie reportáže o výberových konaniach na rýchliky a zistiť, či odvtedy (ako správny hovorca) zmenil názor :))

Pri pohľade na ZSSK a ich PR môžem akurát krútiť hlavou a pýtať sa,prečo si neberú príklad. Napr. ich hovorca Číkovský počas sviatkov zásadne nekomunikuje s médiami. Má voľno a hotovo. A potom sa divia, že im klesajú počty cestujúcich...
15.05.2007 (13:50)  
Všechno je lepší než Ondrůj... ale uvidíme jak moc zdivočí a opustí realitu všedního dne cestujícícho...
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko