..: V Norsku vykolejil expres se 130 cestujícími :..

Ilustrační obrázek Oslo - V Norsku vykolejil ve středu ráno vlak jedoucí z Bergenu do Osla. V soupravě cestovalo 130 osob. Zatím není jasné, zda někdo byl zraněn.

Ranní expres (Ex 62) z Bergenu do Osla se 130 cestujícími vykolejil kolem desáté hodiny mezi Hallingskeidem a Myrdalem, kde panovalo špatné počasí. Ten mohl být i příčinou neštěstí. Evakuace cestujících byla náročná i kvůli mrazům a sněžení. Na místě nehody klesla teplota na -13°C. Vzhledem k tomu, že nevykolejila celá souprava, ale pouze její přední část, přestoupili si cestující do zadních vozů a byli odtaženi do stanice Voss. Nehoda zablokovala trať z Osla do Bergenu. Řada vlaků je značně zpožděna.

zdroj: Aftenposten, Novinky


Tomislav Stokurev Poslat mail autorovi | 21.2.2007 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Norsko


Registered user jyrken  mail  
22.02.2007 (11:37)  
O žádných zraněních ani mrtvých se v žádném článku nemluví (díval jsem se na zdroje Aftenposten.no a Bt.no - tady je i video). Podle slov svědků fíra začal prý brzdit a ve smyku najel do závěje. Pak zapadl ještě osobák, který jel pro lidi z expresu, tak proto muselo dojít k tomu dojezdu nevykolejené přední části vlaku.
Jinak tahle část trati je v dost nepřístupné oblasti náhorní plošiny Hardangervidda a právě do těchto míst nevede ani žádná pořádná silnice. Nadmořská výška okolo 1000 m.n.m., což je v těchto severských podmínkách klimaticky v podstatě vysokohorské prostředí.
Jinak pro zajímavost: kousek od tohoto místa se napojuje velmi zajímavá odbočná trať jménem Flaamsbana, která překonává na 20 km převýšení 865 m a je to třetí nejstrmější adhezní trať na světě. Vřele doporučuji, ale asi spíš v létě. :-)
Video tady (bohužel televizní reportáž ala Nova):
http://www.bt.no/btv/index.jsp?file=http://www2.bt.no/multimedia/tvh/tvh.asx?pid=3754
A ještě mapka (v podtitulku píšou, že vykolejily opravdu DVA vlaky):
http://www.bt.no/lokalt/hordaland/article342602.ece?service=largeImage&myStart=1

Jinak tahle zpráva už v norských médiích docela zapadla, protože mají další problém - silnični kalamitu na jihu na E18 se stovkami zaseklých aut a kamionů.
Netřeba zdůrazňovat že pro Nory je vlaková doprava v prioritách až na jednom z posledních míst (za auty a loděmi přirozeně).
Registered user Rumcajs  mail  
21.02.2007 (23:10)  
Připojuju se k GlEx, tahle zprába má spoždění jak se patří. Čekal jsem vyčerpávající zprávu, avšak to cu tu čtu, jsem slyšel z rádia asi z hodinovým odstupem od nehody. Kde je chyba? Admini? Nebo to prostě nikdo nechtěl napsat?
(Já tu psát nechtěl, neboť jsem neznal detajly...)
Registered user Semík  mail  
21.02.2007 (22:08)  
Tak to vypadá, že epidemie pomalu začíná obcházet celou evropu.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko