..: ZSSK upraví tarifní politiku :..

Ilustrační obrázekBratislava - ZSSK upraví od 1.3.2007 tarifní podmínky, které nabídnou cestujícím nejen výhodnější slevy a produkty, ale i jednodušší cestování vlakem. Ve všech vlacích osobní dopravy se ruší rychlíkový příplatek, který bude rozpuštěn do cen obyčejného jízdného. Cena příplatku ve vlacích IC/EC/SC bude shodná jak v 1., tak ve 2. vozové třídě. Nově budou moci studenti cestovat ve všech vlacích se slevou 50% bez omezení a se síťovými jízdenkami získají slevu 60% na 2 tratích (1 do sídla školy a druhá podle vlastního uvážení).

Natrvalo bude do produktového portfolia zařazena sleva Skupina Mini, pro věkovou kategorii 27 - 69 let bude možné zakoupení jízdenky i pro 1. vozovou třídu se zákaznickou kartou Klasik RailPlus. Další významnou úpravou je výše příplatků v lůžkových a lehátkových vozech zavedením systému slabých a silných dní.

zdroj: Tisková zpráva ZSSK


CSPSV | 22.2.2007 (9:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Slovensko (celé)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user tatínek  mail  
24.02.2007 (19:19)  
Škoda, že na Slovensku nemají síťové jiídenky. Hned bych tam na týden se synem vyrazil.
23.02.2007 (21:32)  
Rychlíkový příplatek je diskutabilní, protože by musela existovat úměra mezi výší příplatku a časovou úsporou. Z nákladového hlediska je provoz rychlíků levnější než osobních vlaků.
Smysl měl ten příplatek někdy v dobách parních lokomotiv, kdy osobní vlak jel často jednou tak dlouho než rychlík.
Jede–li zastávkový osobní vlak řěkněme o půl hodiny déle než rychlík (např. Přerov – Česká Třebová), tak je časová úspora, resp. "poplatek za tuto úsporu času" jaksi nepřiměřený.
Registered user tenzor 
23.02.2007 (16:44)  
DJ: Pokud vím, tak osobáky pořád jezdí a mnohdy jsou daleko obsazenější než Potěmkin. Pokud by se zavedl rychlíkový příplatek 50% jako v Polsku, tak se můžou zrušit i ty rychlíky, protože myslím že s vyjímkou režijkářů a lidí s méně než třemi mozkovými buňkami úžasnými koženkovými rychlíky za tu cenu skoro nikdo jezdit nebude a autobusoví dopravci by měli důvod k oslavám
Registered user DJ 
23.02.2007 (11:36)  
Zrušení rychlíkových příplatků jsem považoval jak v Česku, tak i nyní na Slovensku považuji za značně diskutabilní. Přece jen, je to jistý příplatek za rychlost, díky němuž lidé používali na kratší vzdálenosti spíše osobní vlaky. Po zrušení takových příplatků se tito lidé přesunou do těch rychlíků, ubude těch v osobních vlacích a ty pak budou zralé na zrušení.
22.02.2007 (18:55)  
V tarifnej politike je bohužiaľ u ZSSK stále trochu stredovek a ťažko povedať, kedy skutočne niekto príde na to, že železničná doprava by sa mala zatraktívniť a motivovať potenciálnych zákazníkov, ale je fajn, že sa niečo deje - konkrétne študentská zľava platná na celej sieti ŽSR je mimoriadne príjemnou záležitosťou. Uvidíme, či sa časom pohne aj niečo ďalšie.

Je to vôbec taký zvláštny svet: vozový park by potreboval rýchlejšiu obmenu, i keď sa občas objavia perličky: 840, 425.9 či niektoré vydarenejšie rekonštrukcie (určite aj upgrade starých B či Bmee). Len tomu chýba nejaká jasnejšia vízia či systém.
Registered user rk_kn.  mail  
22.02.2007 (18:40)  
Nový žel. prepravný poriadok ZSSK je k dispozícii na stránke :
http://www.slovakrail.sk/sk/prepravny-poriadok
Registered user gissi 
22.02.2007 (17:34)  
pro qaws: nefunguje KMB, byla uplne zrusena, a s tim, ze by tam platila ceska KMB, to slysim ted uplne po prve! ale netvrdim, ze to neni mozne.
Registered user Qaws 
22.02.2007 (16:58)  
gissi: teď si nejsem jist, jestli km-banka na Slovensku ještě funguje, ale mám-li správné info, tak tam platí česká km-banka (nebo aspoň platila loni v létě;))
Registered user gissi 
22.02.2007 (16:37)  
pro junkrs: s různými využitelnými tarifními nabídkami na tom byly a jsou ŽSSK (potažmo ŽSR) vždy velmi bídně. pro příležitostné cestující na železnici bývala kdysi v nabídce alespoň kilometrická banka, nicméně předražená a s všemožnými doplňkovými restrikcemi. I ta už je ovšem přes rok zrušená.
Registered user Mozek 
22.02.2007 (14:51)  
Nic takoveho. SONE sice meli drive taky, uz je vsak zrusena. Ale doposud slo alternativne vyuzit ERUODOMINO, zel jemu uz taky zvoni umiracek :-(
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko