..: Zákaz kouření ve vlacích CFR :..

Ilustrační obrázekBukurešť – Již od září loňského roku platí ve všech vlacích Rumunských železnic CFR striktní zákaz kouření. Po zavedení zákazu je nekouření dodržováno, protože pokuty za porušení byly na rumunské poměry nastaveny velice vysoko (rozmezí je v přepočtu mezi 1200 až 4100 Kč). Příkaz se samozřejmě týká i průvodčích, kteří jsou také nuceni kouřit mimo vlak. Rumunsko bylo a je zemí vášnivých kuřáků, proto zde tento zákaz vyvolal velkou nevoli. V rumunských vozech nebyly ani v minulosti téměř žádné kuřácké oddíly, běžně se však kouřívalo na toaletách či chodbičkách.

zdroj: IBSE


CSPSV | 18.1.2007 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from Rumunsko


  1 2      Zpráv na stránku:   
20.01.2007 (14:45)  
Dobře no. O žádném konkrétním případu nevím, nádražáci mezi nádražáky je taky spousta kuřáku a spousta jich nemá chut to řešit. Ale pro mě je to výslovně zakázané v SPPO a to má cestující znát a tím se já řídím.
20.01.2007 (12:20)  
Vážení, řešíte bona fide právní džungli v tomto státě, uvědomte si, že nežijeme v právním státě a praxe je taková jaká je - fakt je, že pokud není přímý zákaz není postih kuřáka právně vymahatelný, ví snad někdo o konkrétním případu, že by tomu bylo jinak - ne odkaz na nějaký paragraf v naší právní džungli - ale konkrétní kauzu!!
Vchází se nakonec vždy prostě z toho, že co není výslovně zakázané je povolené a pokud není zákaz přímo na dveřích oddílu, je jedno proč, prostě kouřil lze a nevím, že by byl nějaký postih!
Registered user lada 
19.01.2007 (19:05)  
to ABBYSIAL: Zakazuje se kourit na verejnych mistech, kterymi jsou ... nastupiste ... s vyjimkou stavebne oddelenych prostor ke koureni vyhrazenych a pri pobytu osob trvale vetranych do prostor mimo budovu.

Tot citace ze zakona 379/2005, paragraf osmy, odstavec prvni, pismeno a). Jinak receno zony se rusily asi proto, ze je zakazuje zakon.
19.01.2007 (18:53)  
Podle mě platí "neznalost zákona neomlouvá" a jestli je v přepravních podmínkách napsáno, že se kouřit nesmí, tak se tak kde to není povoleno kouřit prostě nesmí. A jestli cestující nená SPPO je to jeho chyba, když se chce přepravit má vědět jaké má práva a povinnosti. Prostě i kdyby tam nebyla žádná zančka já bych kouřící pokutoval
19.01.2007 (18:07)  
Já jsem kuřák ale když čekám na vlak tak si chodím zakouřit na konec nástupiště, taky mi vadí když si nějaký buran zapálí přímo u východu z podchodu- ale opravdu nerozumím tomu proč se rušily ony kuřácké zony (jak je tomu například v Rakousku)
Osobně si myslím že lidi ale musí ještě víc štvát jak si chodí kuřaci zapálit před vchod na nadraží, kde už jaksi kouřit můžou, takže se celý zákaz o ,,zvýšení kultury cestování" míjí účinkem. Alespoň mě to tak připadá.....
Registered user lada 
19.01.2007 (17:37)  
to nasoska: Ve vagonech to je. Nevsiml jste si nikdy piktogramu nepreskrtnute cigarety na vagonu a zaroven na kupe? To je ono.

A na nastupistich to je taky. Urcite v Praze hln. a v Ostrave Svinove. Na konci nastupiste je napis ve smyslu "kuracka zona". A ze kuraci smrdi vsude jinde bez optani, to je jen jejich drzost, abstak a zvyk... Nutnost zakazu dnes opravdu neplati - uz je to zakazano v zakone.
19.01.2007 (17:04)  
Lado - kde je to ve vagonech? A na nástupištích to už taky neplatí, naopak musí být cedule se zákazem! Taková je praxe! Kuřácké koutky na nástupištích taky už zmizely - leda bych přehlédl.
Registered user lada 
19.01.2007 (14:00)  
to nasoska: Prostory vyhrazene pro kuraky musi jejich provozovatel oznacit zjevne viditelnym napisem "Prostor vyhrazeny ke koureni" nebo jinym obdobnym zpusobem.

Tot citace ze zakona 379/2005, paragraf osmy, bod treti. Tedy v tomto pripade opravdu je zakazano, co neni dovoleno.
19.01.2007 (13:39)  
A ještě jeden postřeh, dost často je vagon či motorák pasivně kuřácký smradem linoucím se z prostorů pro průvodčího čí v plecháči pro fíru, kterej se snaží vzbudit zdání, že vlak táhne parní lokomotiva.
19.01.2007 (13:31)  
Povoleno = není zákaz!
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko