..: Dráhy slibují ve východních Čechách lepší spoje a taky přibude vlaků :..
854Východní Čechy - Východní Čechy podle nového jízdního řádu čekají velké změny,většinou k lepšímu. Mezi Pardubicemi, Hradcem Králové, Trutnovem či Libercem přibude rychlíků, budou navíc méně často přepřahat a cesta bude o to rychlejší. Mají navíc jezdit v pravidelných časech. Například z Hradce do Prahy pojedou v taktu každou hodinu.

Dráhy však slibují mimo jiné i lepší spojení se světem pro Ústeckoorlicko, kudy zatím většina expresů na Prahu jenom projížděla. Snadnější cestování bude i do Brna, kde doposud převažovaly drahé EC spoje. Nárůst počtu rychlíků přitom nebude kompenzován úbytkem osobních vlaků. Údajně se má také zlepšit návaznost z Pardubic na Moravany i Přelouč. Nový JŘ však přinese taky negativa,které pocítí zejména obyvatelé vesnic mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou. Na této trati sice podstatně přibude rychlíků, ale naopak u nich už nezastaví ani osobní vlak. "Zastávky byly nevyužívané, do vesnic budou místo toho zajíždět autobusy," řekl Roman Moravčík z vedení drah v Královéhradeckém kraji.

Podle ČD cestování vlakem po regionu bude od prosince také o něco rychlejší. Třeba z Hradce Králové do Náchoda se lidé dostanou téměř o půl hodiny dříve než dnes, zrychlení spojů a někde dokonce i zvýšení počtu rychlíků pocítí rovněž obyvatelé Rychnova a Kostelce nad Orlicí. Také dojde k lepší návaznosti autobusových a vlakových spojů i v Pardubickém kraji. Trápení s dnešními nešťastnými přípoji by mělo odpadnout obyvatelům Novopacka. Takzvaný integrovaný dopravní systém, jehož snahou je skloubit železnici a autobusy v logický systém, bude rozšířen z Rychnovska a Náchodska do Trutnova a v létě dokonce až na Pardubicko.

Na žádné trati ve východních Čechách nebude narozdíl od loňska zrušena ani osobní doprava, přestože například úsek mezi Heřmanovým Městcem a Chrudimí je hluboce prodělečný. Lidem ze Svitavska se zase nelíbí, že do Brna už nepojede žádný osobní vlak. Budou muset přesedat v Letovicích, ale přípoje mají podle JŘ na sebe navazovat.

zdroj: Hradecký deník, Pardubický deník


Payus Poslat mail autorovi | 25.11.2006 (18:49)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from ČR Královéhradecký ČR Pardubický


  1 2      Zpráv na stránku:   
27.11.2006 (22:25)  
Do Ústeckoorlicka spadá také část Králicka. Tam bohužel obyvatelům "plánovači" zrušili ranní přípoj na Sp, který jede ráno z Letohradu do Pardubic. Přitom tento spoj je využíván studenty, pacienty krajské nemocnice, pracujícími. Z tohoto koutu žádný autobus do Pardubic nejede. Takže od nového jízdního řádu se cesta do Pardubic ještě více protáhne. To že obyvatelé regionu poslali stížnost na krajské úředníky se nikde v tisku neobjevilo. Dále byl zrušen rychlík Klidná síla, místo toho byl zaveden víkendový rychlík pro obyvatele HK a Pardubic na výlety do hor. Ale co obyvatelé regionu v týdnu. Takže místo zlepšení 100 % zhoršení v této části Orlickoústecka...
26.11.2006 (21:14)  
Je to tak, babilon má pravdu, okresy nebyly zrušeny, pouze již nemáme okresní úřady. Jinak okres jako územní jednotka existuje beze změn. Dost často se s tímhle chybným výkladem setkávám. Na základě okresů jsou také definovány kraje. Stačí nahlédnout do zákona ...
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
26.11.2006 (14:39)  
Atolix: s tím nápadem jsem si taky už pohrával,taky hlavně díky času,s něčím jsem se smolil a pak se to objeví pod tvou zkratkou,protože jsi byl dříve ...jsi z Práglu,tak dělej výcuc z Čech...já se zaměřím na Moravu a třeba východní Čechy ;-)
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
26.11.2006 (14:33)  
babilon: asi tě zklamu,ale je to přesně naopak...okresy zmizely,jen zůstaly některé instituce
26.11.2006 (12:28)  
twix: Okresy zrušeny nebyly, pouze zmizely některé instituce (okresní úřady, soudy), mnoho jiných zůstalo (hygienické stanice, správy sociálního zabezpečení).
26.11.2006 (11:19)  
Payus: Teda, že ses na to nevyklašlal. Jsem asi lenivý jak píšeš, ale ani ty dva odkazy co jsi předtím uvedl jsem si neotevřel - mně to opravdu takhle stačí. A když napíšu že text nemá hlavu a patu, má to být komentář k jeho autorům a ne podnětem k tomu, aby ses ty nějak obhajoval, vylepšoval to apod. Však jsem napsal že tvou práci oceňuju, tak si ty nedostatky článku na sebe tak nevztahuj. Vím že to není poprvé co jsem tě nějakým svým komentem vytočil, ale nevím co se s tím dá dělat :-)
26.11.2006 (10:54)  
Payus: No, už mě napadlo, že bychom se měli navzájem lépe koordinovat a více spolupracovat (navíc je to pro mě časově hodně náročné, abych běžně zpracovával tolik zpráv, kolik teď ode mě vyšlo v poslední době)... Jinak zrovna tuhle newsu jsem připravil také v podobné stylu, v jakém si ji původně koncipoval Ty, ale nelíbilo se to a bylo mi doporučeno ji přepracovat (do podoby na screenshotu).
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
26.11.2006 (8:50)  
spokojen,Twixi?
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
26.11.2006 (8:28)  
Twix:člověk se snaží tomu trochu odlehčit a ještě mu to hodí na hlavu...to že někdy nahrají na vlastní myšlenku,kterou využiju,přece není škodlivé...ale je to subjektivní...ale aby se ti to líbilo,tak to překopu na vážnou verzi...no problem
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
26.11.2006 (8:14)  
Atolix: kolikrát ty mě přeskočíš... ;-)
Obě zprávy byly kousek od sebe,tak jsem je smontoval do sebe...
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko