..: Vlaky na trati Čelákovice - Mochov nahradí od prosince autobusy :..
810Čelákovice - Od 10.12.2006 budou muset cestující ve směru Čelákovice - Mochov a zpět místo vlakem cestovat autobusem. Kvůli malé vytíženosti tohoto spoje totiž vlak od zmíněného data jezdit nebude. Zástupci kraje a Českých drah se včera vydali právě po této trase, aby lidem rozhodnutí vysvětlili. Z analýz, jež si Středočeský kraj, který vlakové spoje dotuje, nechal vypracovat, totiž vyplývá, že doprava na trati je nahodilá a nevytížená. Průzkum ukázal, že vlak průměrně využívají dva až pět lidí za jednu jízdu.

Přestože má být vlak v plném rozsahu nahrazen linkou Pražské integrované dopravy, lidem se očividně změna moc nezamlouvá. "Naši pradědečkové tady nevybudovali koleje pro nic za nic," rozčiloval se jeden z pěti cestujících s tím, že třeba ve Švýcarsku je upřednostňována železniční doprava. Podle Karla Vyšehradského, náměstka pro oblast dopravy a integrovaný záchranný systém, se však vlak na této trati nevyplatí. "Budeme tak moci podpořit trasy, které jsou mnohem vytíženější," řekl Vyšehradský. "Navíc vlak pro tři lidi by si nemohli dovolit ani Švýcaři," podotkl Alois Kašpar z Českých drah. Cesta z Čelákovic do Mochova by však po desátém prosinci měla být levnější, a to o dvě koruny.

zdroj: Nymburský deník


Rastislav Štangl Poslat mail autorovi | 22.11.2006 (19:30)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Jízdní řád

Další z regionu ČR Středočeský


23.11.2006 (11:43)  
Vlaky stojí, busy jedou. Smutné, ale ľudia predo mnou to vystihli celkom správne.
23.11.2006 (10:13)  
Při té nabídce spojů se nedivím. Kdo by tím jezdil? Otázkou je, zda je lépe i ty poslední vlaky zrušit, a nebo zavést spoje tak, aby vyhovovaly cestujícím. Autobusy v tomto případě přebírají páteřní dopravu, a to není dobře. Podobný problém je třeba v Zásmukách. Kamarádka tam chtěla jezdit do práce vlakem, ale když tam jedou jen dva spoje večer, tak je pochopitelně nevyužívá. Takových lidí bude podle mě hodně, a proto jsou vlaky prázdné, ne že by tam nechtělo jezdit dost lidí. Většinou.
registrovaný uživatel Crozz  mail  
22.11.2006 (22:42)  
vlak za kazdou cenu? nesmysl
22.11.2006 (22:13)  
Když letos na železniční rallye jeli vlakem do Mochova tři soutěžící, tak zvýšili počet cestující o 300 %, zpátky jeli sami a strojvedoucí říkal "Franta dneska nejede? Žeby byl marod?"
registrovaný uživatel Hamster  mail  
22.11.2006 (21:56)  
K predchozimu nutno podotknout, ze ve Svycarsku v je doprava ve stavu v jakem je, ne jen kvuli dokonalemu sladeni autobusove a zeleznicni dopravy, ale predevsim kvuli dokonale symbioze vlady (statnich organu), statnich drah (vlastni prave i autobusove linky) a dalsich soukromych prepravcu (jak po zeleznici, tak i po silnici). Zrejme jim jde predevsim pouze a jen o tu o tu dopravni obsluznost, obyvatele a jejich zivotni prostredi.....v nasich podminkach pravdepodobne sci-fi.....
22.11.2006 (20:42)  
Jojo. Lavina se začíná valit a postupně s sebou bere všechny ztrátové a nepotřebné spoje ČD. Tak to má být. Docela jsem se zasmál tomu pánovi, co odkazuje na Švýcarsko a pradědečka. Inu můj dědeček chodil všude pěšky, lokomotivy za něj byly parní a topil uhlím. Jen proto, že to dělal on, to nebudu dělat já. A co se týká země Helvétského kříže, tam jsou dle mého názoru vlaky a autobusy v dokonalé symbióze. Alespoň co jsem měl možnost vypozorovat.

to padly_andel: nebyl první, zato se evidentně projevuje mezera ve vzdělání. Jinak si "rozmyslý" nedokážu vysvětlit. :-)
registrovaný uživatel ladik 
22.11.2006 (20:41)  
no díval sem se na poslední jř tady na žp a viděl sem ře na této poměrné krátké trati jedí hodně lidí. nevím proč tuto trať nespojí s ttratí na neratovice. stejně hodně spojů na trati do neratovic jezdí jen do Brandýsa. tak by tam mohli jezdit už z Mochova. A na víc jsou v mochově mrazírny a ty zaměstnávají hodně lidí
22.11.2006 (20:27)  
sem myslel, že čédé forever bude první, kua sem se zmylil :-)))))))
registrovaný uživatel ČD4ever  mail  
22.11.2006 (20:16)  
Odporný autohnusy........ Budu na ně asi házet granáty...... Pak si to kraj rozmyslý....... Pokud chtěj cestující dostat do vlaků musejí zavést min. 2hodinový takt vlaků.....
22.11.2006 (19:45)  
Ve Švýcarsku jezdí autobus místo vlaku na posledních večerních spojích i na poměrně hlavních tratích, byl tam ten cestující vůbec někdy? Buďto tam vhodně zaveďte autobusy nebo dostatečný počet vlaků, s tím co tam jezdí teď je i těch 5 lidí zázrak.

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko