..: Rozšíření IDS JMK o Židlochovicko, nové přestupní body :..
Kordis JMKBrno - IDS JMK se od 1. 9. 2006 rozšířil o oblast Židlochovicka. Nově je do integrovaného systému zařazen úsek tratě č. 250 z Popovic u Rajhradu do Vranovic pod označením S3. Integrace se také týkala autobusových linek v této oblasti. Rozšíření IDS JMK o Židlochovicko je součástí etapy 3, která měla být spuštěna již od 1. 7. 2006. Zpoždění vzniklo z důvodu výstavby přestupního terminálu v Brněnské části Židenice, který začal fungovat od soboty 2. září 2006. Terminál slouží k přestupům mezi městskou a regionální autobusovou dopravou a železnicí. Na tomto terminálu jsou ukončeny městské linky 56 (jezdící směr Líšen, Jírova), 64 (směr Podzimní - Červený písek), 78 (směr Vinohrady - Líšeň - Slatina - Chrlice - Modřice) a regionální linky 201 (směr Křtiny - Jedovnice) a 202 (směr Ochoz u Brna - Hostěnice). Terminálem projíždí vlakové linky S2 (Křenovice hor. n. - Brno - Blansko - Dolni Lhota) a S3 (Vranovice - Brno - Tišnov - Níhov). Tento přestupní terminál zlepší dopravu jak pro obyvatele mimobrněnské tak i pro Brňany. Například cestující vlakem ve směru od Tišnova nebo Blanska získají možnost velmi rychle a snadno dojet do průmyslové zóny v Maloměřicích nebo v Líšni. Cestující z Líšně nebo Vinohrad naopak získají možnost velmi snadného přestupu na vlaky ve směru do Kuřimi nebo Blanska. V blízkosti terminálu bude fungovat nákupní středisko s možností parkování.

Nově se také posiluje význam přestupního bodu v Chrlicích. Některé autobusové spoje linky 509 jsou ukončeny v této části Brna a nepokračují dále do Komárova. V Chrlicích je zajištěn přestup na vlak linky S2 (Křenovice hor. n. - Brno - Blansko - Dolni Lhota).

IDS JMK v současné době pokrývá 32 % rozlohy Jihomoravského kraje. Doprava zajišťuje celkem 168 linek, z toho 7 vlakových a 80 regionálních autobusových, zbývající linky jsou vedeny jako městské. IDS JMK může využívat již 60 % obyvatel Jihomoravského kraje.

zdroj: KORDIS JMK


Jiří Hovorka Poslat mail autorovi | 3.9.2006 (15:58)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Služby Tarify

Další z regionu ČR Jihomoravský


04.09.2006 (10:10)  
Drobné nepřesnosti opraveny, omlouvám se.

Slovo terminál je mezinárodního významu - označuje přestupní bod mezi judnotlivými druhy dopravy se zázemím, což je v tomto případě splněno
registrovaný uživatel M 
03.09.2006 (16:57)  
Drobne nepresnosti, rekl bych...

Veta "Například cestující vlakem ve směru od Tišnova nebo Blanska získají možnost velmi rychle a snadno dojet do průmyslové zóny v Maloměřicích nebo v Líšni s přestupem na hlavním nádraží." ma znit patrne ...BEZ prestupu. Pak jsou tady jeste drobne nuance a to jestli je v Lisni (nebo i v Malomericich) nejaka prumyslova zona

A druha vec - terminalem (no, nevim, proc se tomu rika terminal - je to porad stary hnusny nadrazi, akorat se tam postavil Kaufland a novej kruhak...) projizdi mimo S3 samozrejme take S2 (trat Krenovice-Blansko)
03.09.2006 (16:34)  
64ka končí na Červeném písku, ne mlýně...

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Logowanie
 
 
  
 
   Zarejestruj się

© 2001 - 2022 ŽelPage - administratorzy


Info
informacni okenko