..: ČD zablokovaly Babitron :..
Praha - České dráhy zablokovaly populární aplikaci na zjišťování zpoždění "Babitron". Vlna rozhořčených hlasů ale následně přivedla obě strany ke kompromisní dohodě - aplikace by měla na internetu v upravené podobě znovu ožít. Problém byl v tom, že data o zpožděních jsou veřejně dostupná na stránkách ČD, v aplikaci on-line poloha vlaku. Babitron byl naprogramovaný tak, že data průběžně stahoval a zpracovával do dlouhodobých tabulek. ČD proto minulý týden zablokovaly Babitronu data a ten tak "zamrzl" na stavu z 11. července, 19:50 hodin.

"Dosavadním způsobem stahování dat pro systém Babitron docházelo k neúměrnému zatěžování systému ČD a webové aplikace. ČD službu poskytují primárně pro individuální dotazy cestující veřejnosti na zjištění polohy a včasnosti konkrétního spoje. Právě obrovské množství automatizovaných dotazů pro získání dat snižovalo funkčnost služby," uvedl mluvčí drah Aleš Ondrůj.

Na pondělní schůzce se provozovatel Babitronu Robert Babilon dohodl se zástupci drah na kompromisním řešení. "Jsem přesvědčen, že provozováním Babitronu jsem neporušil žádný zákon, stejně tak ČD neporušily zákony tím, že znemožnily mé aplikaci stahovat jejich data. Jsem rád, že jsme se sešli a dospěli ke kompromisu, který podle mého názoru bude dostatečný pro cestující při plánování svých cest. Spokojen budu, až se tento návrh podaří prosadit ve vedení ČD," uvedl Robert Babilon. Podle Aleše Ondrůje z ČD by nové řešení mělo být užitečné při plánování cesty a na druhé straně nezatěžovat informační systém Českých drah. "Součástí dalších jednání budou i úvahy o možném využití expertních zkušeností z práce systému Babitron pro další zlepšení informovanosti cestujících," dodal Ondrůj.

Informace ze stránek Babitronu

  • Na schůzce s panem Mencem z ČD a.s. dne 17.7. jsme našli kompromis, který je na jedné straně užitečný pro cestující při plánování cesty a na druhé straně nepoškozuje zájmy ČD. Pan Menc se pokusí prosadit, aby upravený Babitron sloužil jako oficiální testovací verze této služby do doby, než bude zprovozněna na stránkách ČD.
  • Stahování dat bylo zastaveno. Přehled vlaku byl upraven do cca kompromisní podoby (byly by tam jenom stanice, kde vlak zastavuje). Podobná funkce by mohla být pro přestup mezi dvěma vlaky.

Aktualizace ze stránek Babitronu 25.7.2006

Panu Mencovi z ČD se povedlo získat souhlas k provozování aplikace podobné Babitronu. Pokud to dobře půjde, mohla by se aplikace (zatím na zdejších stránkách) do týdne rozjet.

Zdroj: iDnes


CSPSV | 21.7.2006 (12:33)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Služby

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel lada 
27.07.2006 (10:22)  
Mapa uz funguje, zpozdeni v tabulkach se uvadi jen do 30 minut a vice se zapira a za to si Ceske drahy udelaly zase jednou "dobre jmeno" ve sdelovacich prostredcich... Ja bych chtel jednou to vedeni CD navstivit a chvili se kochat, to musi byt zazitek :-)
registrovaný uživatel milan 
25.07.2006 (7:19)  
citace z Babitronu: "Panu Mencovi z ČD a.s. se povedlo získat souhlas k provozování aplikace podobné Babitronu. Pokud to dobře půjde, mohla by se aplikace (zatím na zdejších stránkách) do týdne rozjet."
Vypadá to nadějně;-)
registrovaný uživatel zarkow  mail  
24.07.2006 (10:12)  
kazdopadne doufejme ze to zas bude fungovat jako pred tim....orientovat se podle tohoto moc neda...
registrovaný uživatel zarkow  mail  
24.07.2006 (10:08)  
Podle me to znamena kolikrat mel vlak zpozdeni v danem casovem intervalu..napr 0-5min celkem 10x...Ale mozna se mylim....
24.07.2006 (6:38)  
Lidi, možná budu vypadat jako pitomec - aniž by mi bylo vidět do xichtu, protože se prostě neorientuji v tom novém provedení Babitronu. Co je to 0-5, 6 - 10 atp.? Jinak nevím, zda stížnosti s tím naším státem ve státě pohnu. Mně osobně by to bylo moc ku prospěchu, kdyby to fungovalo nejhůře od 1. srpna. Plánuji dovolenou na 130 vlacích a potřebuju vědět, jaxi kdy který stojí, a jak je moc reálné stíhat ten či onen (ne)připoj.
23.07.2006 (23:55)  
Připadlo by mi vhodné, kdyby každý z nás sám napsal na ČD stížnost a popsal, jakým konkrétním způsobem vypnutí Babitronu znesnadňuje a znepříjemňuje cestování vlakem kažsému z nás. Od toho jsou stížnosti, ne? Že nás to všechny štve je asi zřejmé...
23.07.2006 (22:48)  
Nick: Jo, a jednoho Vašeho jmenovce znám v Brně. Nedávno koupil barák.
editor nebo admin ŽP Nick  mail  
23.07.2006 (18:37)  
Vite jiste, ze nejde o shodu jmen? Muj jmenovec je napriklad dost "slavny" svym cestovanim za penize Ministerstva zahranici jako zastupce Kavana. Jiny jmenovec studuje se mnou na skole. A v patek meli dalsi dva mi jmenovci obednavku v CzechComputeru ;-)
registrovaný uživatel xyz  mail  
23.07.2006 (18:18)  
JTB:

A není to pouze nástupem mladší a poučenější generace, která si již (stejně jako např. soudruzi v Čině) uvědomují nebezpečný potenciál jinak těžko kontrolovatelného méedia?
23.07.2006 (18:14)  
http://www.ahc.cz/audiclub/list_user.php?cislo=1100
Stačí napsat do google Menc Audi :)
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Logowanie
 
 
  
 
   Zarejestruj się

© 2001 - 2020 ŽelPage - administratorzy


Info
informacni okenko