..: Eurotunnel se oddluží a předá věřitelům kontrolu :..

EurotunnelLondýn - Britsko-francouzská firma Eurotunnel, která provozuje dopravní tunel pod kanálem La Manche, podepsala s věřiteli předběžnou dohodu, která z ní sejme značnou část dlužní zátěže. Kontrola nad firmou ovšem přejde do rukou věřitelů.

Dohodu však bude muset schválit 800.000 francouzských akcionářů firmy. Ti se již v minulosti projevili například tím, že si v roce 2004 vynutili výměnu vedení. Podle dohody by nynějším akcionářům zůstalo méně než 30 procent akcií a svou moc by do značné míry ztratili.
Dohoda navrhuje odepsat téměř polovinu z celkového dluhu devíti miliard eur. Za posledních deset let to bude již třetí změna podmínek splácení dluhu. Firma tento měsíc oznámila, že se již dohodla s věřiteli představujícími přes polovinu dluhu, zbývá jich však ještě více, s nimž se ještě nedohodla.
Firma Eurotunnel byla založena v roce 1987 a její potíže s dluhem souvisely od počátku s vysokými náklady na výstavbu tunelu. Po otevření trasy v roce 1994 se začalo ukazovat, že Eurotunnel nevydělává tolik, aby mohl své dluhy obsluhovat. Podnik se od začátku potýkal s konkurencí trajektů a později nízkonákladové letecké dopravy.

Zdroj : České noviny (ČTK)


JRtrain Poslat mail autorovi | 25.2.2006 (22:36)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from Francie Spojené království


27.02.2006 (14:12)  
Jenže tohle "železná Lady" nehodlala připustit. Ono je taky dost naivní si myslet, že ten kdo pojede z Amsterdamu do Skotska nebo střední Anglie pojede přes Eurotunel. Ono to tím trajektem Hoek van Holland – Harwich je "bohužel" rychlejší. Pravda nejezdí tk často, ale kamionů, autobusů i osobních aut pojme docela dost.
Registered user Petryk 
26.02.2006 (10:41)  
Když u takovejhle akcí prostě nemůže bejt jediný měřítko byznys... Buď ten stát chce něco takovýho realizovat a pak je to prestižní záležitost nebo to má bejt byznys a pak se to nikdy nevyplatí....

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko