..: Od 28. 11. 2005 bude na dalších tratích v okolí Prahy plná integrace :..
451Praha - Od 28.11.2005 bude zavedena plná integrace na tratích v okolí Prahy do Pražské integrované dopravy (PID). Jedná se o úsek tratě 070 Praha Vršovice - Praha hl. n. - Praha Čakovice a o úseky na trati 210 Praha hl. n. - Vrané nad Vltavou - Davle a Praha hl. n. - Vrané nad Vltavou - Měchenice. Na trati 231 se od 2.12.2005 zařadí do plné integrace nově zřízená zastávka Ostrá, která bude ve 4. tarifním pásmu.
Do PID jsou zahrnuty všechny tratě vycházející z Prahy. Na části z nich je zavedena plná integrace, díky které lze využívat přestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu. Na ostatních tratích platí pouze časové jízdenky. Na jízdenky PID lze cestovat v osobních a spěšných vlacích (Os, Sp) a vyjmenovaných rychlících (R).

Tratě s plnou integrací
011: Praha Masarykovo nádraží - Pečky
060: Poříčany - Sadská
070: Praha Vršovice - Praha Čakovice
091: Praha Masarykovo nádraží - Kralupy nad Vltavou
093: Kladno - Kladno-Ostrovec
120: Praha Masarykovo nádraží - Kladno
171: Praha hlavní nádraží - Beroun
210: Praha hlavní nádraží - Davle/Měchenice
221: Praha hlavní nádraží - Senohraby
231: Praha Masarykovo nádraží - Lysá nad Labem, od 2.12. Ostrá
232: Lysá nad Labem - Milovice

Zdroj : ROPID, ČD

CSPSV | 24.11.2005 (21:57)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha ČR Středočeský


  1 2      Zpráv na stránku:   
Frantisek
04.12.2005 (22:04)  
Když už se diskuse stočila k tarifu PID - nějak nechápu, jak je možné, že když pásmo P má dvojnásobnou tarifní hodnotu, stojí jízdenka pro P+0 (tedy tarifně tři pásma) 20 korun, zatímco jinde v tomtéž systému se v přepočtu na jedno pásmo platí 6 korun. Nebo čtrnáctikorunová jízdenka, která platí například pro dvě pásma 0+1. Pořád mi tam někde přebývají dvě koruny...
Registered user xyz  mail  
28.11.2005 (14:18)  
t:

Jenom na okraj pro pobaveni. Myslim, ze tu situaci si dovedu predstavit, protoze bydlim ve vsi na Vychod od Prahy a pracuji na Cernem moste (byt v zadnem z tamnich kramu).

Stejne jako (predpokladam) vetsina dojizdejicich mam jezdim na jizdenky predplatni, takze me "P", "PP" ani "0" nijak zvlast nezatezuji. Ale i tak, kdyz jsem psal, ze tarif je slozity, nemyslel jsem jej "zjednodusit" tim, ze cele mesto bude jedno "dve pasma" a okraj tim proste zdrazi.

Nevim, jake mate prakticke zkusenosti s tarifem PID, ale osobne nemam dojem, ze by "0" + vnejsi pasma bylo "mnohem levnejsi" nez "PP+0" + venjsi pasma.

Napriklad v pripade nase vsi (3. pasmo) by vas nejlevnejsi "0,1,2,3" kupon vysel na 2240Kc/kvartal, ale jste vazan na jedinou cestu na CM a to busem. Jenomze posledni semerem z Prahy s navaznosti k nam do vsi jede v 18,00. Kombinace "PP+0" + "1,2,3" vas prijde na 2650Kc/kvartal. Tedy rozdil je 410Kc, coz podle me neni mnoho. Mavic muzete i vlakem pres Bechovice (z CM byste se tam na pasmo "0" nedostal"). To vam pak umoznuje luxus dostat se nejpozdejsim spojem VHD k nam do vsi, kdyz z Prahy muzete vyrazit az o pul osme v noci. :( Nebo staci jet 10x za ctvrt roku do "vnitrni Prahy" (mj. jsou tam krajske urady) a rozdil se vam srovnal...
Registered user t
28.11.2005 (13:46)  
Když například pojedete z Černého mostu do Čelákovic po trase ČM -> nádraží Horní Počernice -> Čelákovice (a nemáte předplatní jízdenku), vyplatí se vám počkat na autobus 3xx, protože zaplatíte 20Kč za tři pásma "0"-"2". Pokud se ovšem zapomenete a nastoupíte do autobusu <300, tak za naprosto shodnou trasu (někdy i v kombinaci týchž dopravců) musíte zaplatit 30Kč za 5 pásem: "P+P" + "0"-"2".

Takhle by to bez pasma 0 bylo vzdy 5 pasem za 30 Kc - nebot jizda po Praze za 20 Kc pozadavana vzdy bez onoho 0 tedy 3 pasma a pak ony 2 pasma.

Takze sice komplikace, ale setrici vasm peznize....
Registered user t
28.11.2005 (13:43)  
"Pásmo "0" umělo roztomilé věci ještě před dvojpásmem "P"

Ja ho nevychvaluji - je to samozrejme komplikace , ale az budete pracovat v hypermarketu na Zlicine, a bude tam jezdit ze sousedni mimoprazske vesnice BUsem PID tak pochopite duvod - pokud by pasmo 0 nebylo tak by se proste pasmo P povazovalo ted za 3 pasma - predtim za 2 - nebot za jizdu po Praze s moznosti prestupu na metro by byla vyzadovana jizdenka za 2O Kc a to je 3 pasmova jizdenka. Za jizdu z vesnice by samozrejme priplatila jedno pasmo - tedy 1 - takze by si koupila 4 pasmovou jizdenku za 24 Kc - takhle se koupi 2 pasmovou jizdenku 1+0 a to co vim tak je za 8 Kc (maximalne za 14 Kc pokud by to neslo) - takze usetri min. celych 10 Kc !!! S jizdenkou za 24 kc bylo levnejsi pockat na autbus nezaintegrovany do Pid - vyslo by to pro cestu jen na Zlicin zcela jiste levnejc.
Takze pasmo 0 je pouze vlastne pro usetreni pnez lidem , kteri jedou po praze PIDem jen kousek a zaroven snaha vybrat vzdy za jizdu az do centra pozadovanych 20kc + 4Kc priplatek za 1 pasmo.....
Pokud ma tramvajenku - tak si koupi 2 pasmovy kupon pro vnejsi pasma+0 a to za cenu ktera je mnohem levnejsi nez jinak bez toho pozadovana cena prazskeho kuponu (nejvetsi pasmo a proto mnohem drazsi) bylo byt to pouze ono P + 1 pasmovy doplnkovy kupon do 1 pasma. Tuto kombinaci pouziva ten, kdo jede z one sousedni vesnice za Prahou na Zlicin a pak pokracuje metrem az na Mustek....

Registered user xyz  mail  
28.11.2005 (11:48)  
t:

Předpokládal bych, že většina zde diskutujících tarif pochopila do té míry, že ví, jakou jízdenku potřebují. Ale to pořád ještě neznamená, že tarif není (zbytečně) složitý.

Pásmo "0" umělo roztomilé věci ještě před dvojpásmem "P" (krom toho, že v mapkách ČD to bylo hodně dlouho hodně špatně značené, což vedlo k tomu, že průvodčí s chutí kasírovali nešťastníky, jež nepochopili, že v jejich přehledu pásmo "0" znamená, že stanice má tečku a pásmo "P" se značí tak, že se vynechá trať i nádraží.

Když například pojedete z Černého mostu do Čelákovic po trase ČM -> nádraží Horní Počernice -> Čelákovice (a nemáte předplatní jízdenku), vyplatí se vám počkat na autobus 3xx, protože zaplatíte 20Kč za tři pásma "0"-"2". Pokud se ovšem zapomenete a nastoupíte do autobusu <300, tak za naprosto shodnou trasu (někdy i v kombinaci týchž dopravců) musíte zaplatit 30Kč za 5 pásem: "P+P" + "0"-"2".

Je to sice „šotoparáda“ a pá nadšenců může dělat chytrýse, když poučuje své známé, jak jezdit prostředky VHD, ale za ideální tarif bych to opravdu neoznačil ani s pořádnou dávkou dobré vůle.
Registered user t
28.11.2005 (11:17)  
Takze nejdriv - komplexensji diskuze s vetsim pocetm lidi se vede na http://www.metroweb.cz/diskuze/viewtopic.php?t=238 - diskuzni forum - mhd-Tarif PID

"stavba oznacovacu a dotace draze - od toho je ROPID, aby to vyresil. opet neni muj problem"
To skutecne neni vas problrm a proto tam kde nejsou oznacovace proste neni plna integrace - stejne jako MHD nestavi, tam kde neni postavena zastavka.


"pokud zeleznice akceptuje listky PID za 20CZK (24 CZK...) nechapu proc by mi nemohla takovy listek prodat. vase argumenty o tarifni vzdalenosti atd. me jako zakaznika nezajimaji."
Az ji k tomu donutite, tak zrejme ROPID bude vam zrejme velice vdecny.
Zatim se zelecnice zde chova jako prepravce, kteremu platbu za prepravu hradi pausalne podle pruzkumu ROPID a vic nez ze kontroluje platnost PID zde jizdenek nedela.

" muj pozadavek je koupit si v kazdem POS daneho systemu jeho nejvyhodnejsi jizdenku."
Podobny problem - draha si proste sama prodava sve vlasstni jizdenky pouze navic akceptuje jizdenky PID - az se vam k tomu podari donutit drahu tak vam bude velice vdecny ....

Pasmo 0 je proste proto, ze na uzemi hlavniho mesta jsou dve pasma P+0- je proste uzemi prahy nejvesti a proto potrebuje 2 pasmovou jizdenku.
O pasmo je pasmo dojezdobvych autobusu primestske dopravy po uzemi Prahy.
Proste muzete doject na 2 pasmovou jizdenku az na Zlicin a tudiz za podobnou cenu jako ostatni dopravci(zavedeni moznosti ject pak po cele Praze - rovnou pasmo P by znamenalo tento dojezd podatne zdrazit a tuziz by byli ostani dopravci levnejsi - pro ty kteri z konecne PID jiz nejedou dale do centra) a zaroven nemuzet pokracovat bez priplaceni metrem az do centra.
Pokud chcete pokracovat metrem, tak si v koupite v 1 pasmu 4 pasmovou jizdenku - 2*P+0+1 - tedy 4 pasma a muzete ject z prvniho pasma kamkoliv po Praze - v ramci casove platnosti - a bude vas to stat 24 Kc misto 20 Kc kdy byste jel jen po praze a tudiz cesta z prvniho pasma na metro vas vyjde pouze na 4 Kc !!!!!
Pro dojezd z druheho pasma se potrebuje 5 pasmova jizdenka atd..
Registered user Semela
28.11.2005 (8:39)  
Pokud vím tak jde koupit jízdenku na MHD v pokladně ČD. Ostravanku jsem kupoval v Luhačovicích a pokud si chcete koupit jízdenku v Otrokovicích do Zlína tak mi automaticky prodají lístek na MHD než klasickou jízdenku na Z kartu s tím, že je to levnější - aspoň před rokem to tak bylo.
Registered user mike
28.11.2005 (3:58)  
pro t:
vy ty ROPIDove nesmysly obhajujete jako kdybyste je vymyslel. ja nerikam, ze neco zasadne a principialne nejde, ale pokud chcete hromadnou dopravu prodavat lidem, musi byt mj. i jednoducha na pouzivani.

je super, ze "nekde jsou automaty PID", ale muj pozadavek je koupit si v kazdem POS daneho systemu jeho nejvyhodnejsi jizdenku.

pokud zeleznice akceptuje listky PID za 20CZK (24 CZK...) nechapu proc by mi nemohla takovy listek prodat. vase argumenty o tarifni vzdalenosti atd. me jako zakaznika nezajimaji.

penalizaci pri opusteni prahy jsem nemyslel tramvajenku, ale to, ze musite zaplatit za dve pasma namisto jednoho.

vase vysvetleni nulteho pasma jsem bohuzel vubec nepochopil.

stavba oznacovacu a dotace draze - od toho je ROPID, aby to vyresil. opet neni muj problem.

vztahy Ropidu a magistratu: oni to nedelaji zas tak okate, ale jiste jste si vsiml, za kym jde tak 98% vykonu na mestskych autobusovych linkach. nebo ze existuji streky (napr. Radotin-Smichov), ktere by mohl jezdit vlak, nebo primestske autobusy pokracujici dale (313) namisto DPP s l. 244...
27.11.2005 (20:08)  
Přepravní podmínky musí být srozumitelné dítěti, pokud je oprávněno cestovat samo bez doprovodu jako plnohodnotný zákazník.
Složitost a nesmyslnost systému dokládá skutečnost, že mezi dvěma místy lze v Praze (pásno P) dle podmínek PID (teoreticky jednotného systému) za 4 různé ceny, případně za pět.
Např. v rakouském VOR (Vídeň a širé okolí) tvoří město Vídeň tzv. Kernzone 100. Jízdenka v jednom pásmu, včetně Kernzone 100 stojí 1,50 EURO. Naprosto jednoduché. Předplatní časové jízdenky pro KERNZONE 100 platí ve všechn vlacích, včetně EC, takže cestující s časovou jízdenkou KERNZONE 100 jedoucí do Břeclavi si kupuje jízdenku až ze zastávky WIEN Süßenbrunn.
Problém Prahy, resp. PIDu je v tom, že ve Praze je mnohdy výhodnější kupovat si jízdenku ČD (7/10 Kč), která je levnější než jízdenka MHD (20 Kč)(například z Masaryčky do Libně), zatímco ve Vídni vyjde použití jednorázové jízdenky VOR levněji než kdyby si cestující kupoval jízdenku ÖBB. Např. za jízdu WIEN Südbahnhof – WIEN Süßenbrunn dle tarifu ÖBB cestující zaplatí 3,20 EURO, dle tarifu VOR 1,50 EURO (KERNZONE 100).
Registered user xyz  mail  
27.11.2005 (12:57)  
f:

Osobně se domnívám (jako zde i jiní), že tarif PID je pekelně a navíc zbytečně složitý. Kdo nemá VHD jako hoby, tak chápu že nemá náladu věnovat dlouhý čas studiu tarifu a i když tak udělá, že to správně pochopí...

To, že síťová jízdenka města platí jenom ve městě taky není tak samozřejmé, jak se domníváte. Třeba ve Stockhholmu si koupíte za 90 korun denní jízdenku (platí to samozřejmě i pro jiné časové doklady), na kterou můžete jezdit v celém IDS (tak 100-150km okruh kolem města).
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko