..: SBB: Nákup jízdenek před mobilní telefon s MMS :..

Bern - Od 1. prosince 2005 mohou cestující nakupovat jízdenky přes mobilní telefon. Tzv. „Mobileticket“ lze objednat po předchozí registraci a vybírat lze spojení mezi 40 nejdůležitějšími železničními stanicemi ve Švýcarsku. Švýcarské spolkové dráhy (SBB) nabízejí na začátku akce 780 spojení. Zaslaný „2D-Barcode“ slouží vlakovému personálu ke kontrole a proti zneužití. Jízdenky lze zakupovat prozatím pouze pro SBB a dceřiné společnosti Thurbo a Zentralbahn.


CSPSV | 23.11.2005 (10:58)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Švýcarsko


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
Tomáš
25.11.2005 (23:51)  
Pro M: Není to zcela přesně, platnost OnlineTicket DB se ověřuje pomocí kreditky, BahnCard nebo debetní ECkarty, tedy ne nutně tím, čím byla jízdenka zaplacena.
Registered user comar 
24.11.2005 (21:17)  
MZ: ja jsem s overovanim internetove jizdenky nikdy nemel problem. Nedavno jsem si kupoval sparnight pres interne a zkontrolovat to docela rychle. U mobilnich jizdenek to bude snad podobne. Ale samozrejme se muze stat, ze overovaci technika selze...
Cestujici: zfalsovat papirovou jizdenku je pomerne jednoduche. Prostredky k takovemu padelani jsou volne dostupne. Bezpecnostni prvky jizdenky jsou oproti bankovkam nebo treba dokladum skoro nulove.
Registered user M 
24.11.2005 (18:25)  
Tu nemeckou "internetovou" jizdenku pruvodci overi pomoci karty, kterou byla zaplacena. Stejne jako si na letisti tisknete boarding pass. Nebo se pletu?
24.11.2005 (17:26)  
"Internetovou" jízdenku DB si cestující vytiskne sám na papír A4 a z podstaty věci tam nejsou žádné ochranné prvky. Věrohodnost dokumentu si ověřuje průvodčí na základě čísla jízdenky přes terminál "on line". Vyžaduje to kvalitní a rychlý komunikační systém.

O problémech s rakouským "mobilovýmm" systémem jsem slyšel od známého "eisebahnfreund" z Rakouska. To ověřování trvalo velice dlouho a průvodčí trávil s jedním zákazníkem dlouhé minuty.
24.11.2005 (15:40)  
Anatol J.: Zrušíme e-banking, internetové obchody, elektronickou poštu a vrátíme se zpátky na stromy.

Mysliš, že se papírová jízdenka nedá zfalšovat?
Registered user Petr´ V  mail  
24.11.2005 (13:41)  
mě přijde, že taky snad tuto nabídku hodně lidí nepochopilo. NIKDO NIKOMU NEPŘIKAZUJE "musíš si koupit jízdenku přes mobil nebo přes internet", je to jen další varianta nákupu (podle mého názoru ta nejpohodlnější). Dnes má přístup k internetu spousta lidí, takže si vše v klidu vytiskne doma a kdo nehce, může si zasít na přepážku...

A ještě něco: v SRN i Rakousku se dá platit i slevovými kartami(VC, BahnCard), takže žádné kreditky!!!
Registered user comar 
24.11.2005 (13:06)  
Anatol: pokud je elektronicke jizdne dobre technicky udelane, tak se zfalsovat neda. Pri spravne implementaci je to proste matematicky nemozne. To same se o papirove jizdence rozhodne rict neda.
Registered user Anatol j.
24.11.2005 (12:40)  
co se týče slev, měly by být údaje konkrétní a ne typu "jede v den pracovního volna po dnu pracovního klidu mimo státního svátku kromě dnů celopodnikové dovolené"jak je to u čd. Základní chybou je neznalost u zaměstnanců: na dotaz výhodnosti při denním dojíždění do Brna mi byla doporučena v O-Svinově žákovská nebo KMB. A co síťovka na 4tvrt roku......????
Registered user Anatol J.
24.11.2005 (12:33)  
No bezva, ja se dostanu na net tak 1krát týdně na půl hodiny, mobil když nemusim tak nepouživam, a teď abych ho snad tahal ssebou kvuli listku??System chces zachranit strom,zabij bobra....Svět se zblaznil, ještě bych zavedl příplatek za to že nemáš lísek v mobilu, takže když vypnou proud, nedostaneš se na net a zvlaku tě vyhodí.....pan Edmonson se jistě obrací v hrobě.Tomu to fungovalo i bez proudu, mobilu, vždy a všude....ach jo......a zfalšovat se to prakticky nedalo...., což si při dnešním i-piratstvi nemyslím o netu a mobilech....
24.11.2005 (12:06)  
pvo: Na kilometrickou banku jsem ještě nestál větší frontu než 2 lidi ani na hlavním nádraží v Praze. Nenakupuji ale v pátek odpoledne. Pokud potřebuji 1 za měsíc, tak si koupím rovnou 3.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko