..: Fotogalerie - detaily fotografie 754.041-2 :..
 

754.041-2


754.041-2Informace o fotografii:
 - Úsek: Hl. Zelená Lhota - Dešenice
 - Datum: 5.7.2015
 - Autor: Vítek_V 
 - Zobrazeno: 3454x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 8
 - Rating od uživatelů:
 6

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2      Zpráv na stránku:   
29.10.2015 (19:48)  
A.N. Za mě ztráta času se podrobněji vyjadřovat, jedeš stále stejnou frekvenci, ve které budeš pokračovat i nadále. Ale přeci jen ke kompozici, jiná možnost, než bokovka, se nenabízela, když je již tmavé čelo (to by bylo pro Tebe nepřípustné). Jiných fleků moc nebude, napadají mě cca dva. Vlak vychází nudně do vertikálního středu.
27.10.2015 (18:56)  
Však ano, mně se též líbí víc. Jenže je to dáno především počasím. Vidíš a "dnes" by to autor měl též bez ohrady. Jde o to, taky pochopit, že foto vzniká v nějaký okamžik a za nějakých podmínek. Někdy jsou podmínky horší, jindy lepší...Otázka na začátku zněla, jak se zde bude časem fotit, když to zaroste a nikdo neprořeže?

Obsah (vlak, lokomotiva-nátěr) dělá hodně. Si zde představ špinavou tuctovku třeba 754.015 nebo nějakou 754.049. A pokud je z toho fleku nekonečně mnoho fotek 754 a někdo přijde s fotem jiného vlaku, pak věřím, že zaujme opět o něco víc, než kdyby někdo přihodil do galerie další 754 nevýrazného nátěru.

Já jsem tuhle dal na net srovnání žehle na Lipence s Os a žehle s nákladem. Kupodivu víc rozkliknutí měl ten náklad, protože Lipenka s OS je poměrně známá.
27.10.2015 (18:16)  
A.N.: Samozřejmě, že podsouváš. Já přeci nikde nepíšu, žes to měl vyfotit s kolíkama atd. Pouze jsem napsal, že se mi ta fotka s brejlovcem líbí víc a tečka. Když tak rád porovnáváš zdejší fotky se svými výtvory, tak se nečerti, když taky porovnám tvoji fotku s jinou a napíšu, že se mi líbí.
Mě je jedno, jestli je na fotce brejlovec nebo nějakej "ultravzácnej" maňas nebo něco podobnýho. Termín "obsahově hodnotnější" sis zavedl ty a vnucuješ ho ostatním.
27.10.2015 (17:00)  
Topič:
ano, to už tu bylo, nehodí se? Škrtněte! Já ti nic nepodsouvám, ale ty mi podsouváš kolíky. Já se Tě znova ptám, co jsem tam měl zakomponovat, když tam kolíky NEJSOU = je tam jen louka a krtince.
Ano, autor tam má trávu, kolíky, sníh...atd. Ale kde jsem to měl vzít já? Můžeš mi poradit, jak jsem to měl jinak fotit, když tam tohle tebou popisované není!!!

Příp. ať odpoví jiný správce galerie.

Každopádně foto 754 je hezčí, ale je to dáno počasím a tím pádem i kresbou. Ovšem obsahově je to JEN 754, která tam lze fotit kdykoliv. Nákladní vlak tam jel po X letech a že zrovna nebyl sníh, někdo vytrhal koláky...? Co s tím?
27.10.2015 (17:00)  
Chary: V rámci tohoto pohledu na mě ze dvou fotek zde v galerii působí příjemněji volnější fotka od Pavla Martocha... http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/7541421.jpg :)
27.10.2015 (16:53)  
A.N. Pokud nevidíš rozdíl mezi louku s pár krtincema, kterou máš na fotce ty a mezi tím co má na fotce autor snímku z galerie, tak je to opravdu zbytečná debata, když nechápeš co jsou kompoziční prvky a jakou mají roli ve skladbě obrazu. A opět se mi snažíš podsouvat nějaké své výmysly. Takže končíme a debatu případně smažu.
27.10.2015 (14:45)  
Topič:
kompozice:užívá ve smyslu skladba, složenina, rozmístění, rozvržení, uspořádání...
Jenže kompozičně jsou obě fota totožné, pouze to moje je trošku redakcí ubrané na levé str. Nicméně jak můžeš vidět, foto je na chlup na stejném místě, pod stejným úhlem. Ano, já už tam neměl ohradu, ale to nemá s kompozicí co dělat, stejně jako počasí a kresba. Čímž je foto 754 lepší, nikoliv kompozičně, ale kresbou. Celkový dojem dělá i hezká 754. Až tam někdo pojede v létě, budou tam dělat seno, tak bude mít třeba balíky. Já ti místo ohrady mohl vyfotit zablácenou cestu a oraniště od traktoru.

Na foto se můžeš dívat jak chceš, ale je vidět, že flek neznáš.

PS: jen mi prosím nepiš, že jsem měl zvolit jiný termín focení. To bych ti sem musel nečekaně nalejt nějakou tuctovou najbrtí 754.
27.10.2015 (14:26)  
A.N.: Co jsem chtěl napsat, jsem napsal. Nic mi nepodsouvej. O mnou odkazované fotce z galerie píši, že se mi kompozičně líbí víc. Tak co do toho motáš brejle nebo maňas. To s tím přece nemá nic společného a pokud nevidíš rozdíl v tom, že autor fotky brejlovce do fotky šikovně zakomponoval v prvním plánu sloupky ohrady s uschlou trávou mezi nimi, která tvoří příjemnou šikmou linii a před ní má navíc kus louky, kdy sníh s vystypujícími ostrůvky trávy tvoří pěkně plastické popředí a zvolil lepší stanoviště než ty, tak je s tebou debata o fotografování zbytečná, notabene, když do svých odpovědí mícháš nesouvisející věci. Já se na fotky dívám jako na fotky a ultrašotohledisko, které zde prosazuješ ty, je mi veskrze cizí.
27.10.2015 (13:57)  
Topič:
každý i podprůměrný člověk umí zadat: google-cargovák-časopisy-číslo 7/15. Zvláště pokud řeknu, kde lze hledat a v jakém čísle.
Více vegetace ano, ale právě tu u tratě je nutno občas zlikvidovat. Až to vyroste do patřičné výšky, bude i ten strom na prd.
Srovnej si obě fota, kompozičně je to téměř stejné, jen redakce z prostorových důvodů ořízla levou stranu. Jinak je to na chlup totožné. Teď jsi trošku střelil vedle.
Ale možná jsi chtěl napsat, že kresebně je lepší, neboť jednak bylo lepší počasí - zima a druhak je to není na papíře v třetinové velikosti jako ta v časopise.

A ty třídy? Nikdy jsi neslyšel, že je něco o třídu, o dvě třídy... lepší? Nebo o level výš, o stupeň výš, o třídu výš dokonce se říká, že je to jiná liga! A může to být cokoliv, aniž by autor myslel nějaký sportovní družstvo.
Tedy i ty třídy jsou myšleny obrazně. Ostatně podobné otázky jsou zde na žp poměrně často, buď se jedná o hlupáky, kteří nechápu psaný text, a nebo to někdo píše schválně, aby otočil debatu jinam. Jiná možnost bohužel není.

Nicméně i tebou nalinkovaný snímek je pěkný, hlavně to dělá ta lokomotiva - nátěr. V případě mojí fotky, je díky počasí horší kresebně, ovšem zase zaujme vlak - není to zcela nečekaně opět brýlovec! Který je zatím na každé fotce z onoho fleku.
27.10.2015 (11:03)  
A.N. Já se jen ujišťoval, zda máš na mysli onu fotku. Uživatelsky přívětivější je nalinkovat odkaz a připsat poznámku, že se jedná o foto na 3. str. a nemusí každý individuálně hledat na webu.
Tvoje fotka je focena v březnu, kdy na stromech za tratí není listí a tudíž je tak vidět o něco více krajiny. Při stejné pozici v době vegetace by z té krajiny moc nezbylo, leda tak kopce na pozadí. Máme v galerii fotku podobnou té tvé
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/7541089.jpg
a ta mi přijde kompozičně líbivější než ta tvoje. Ale nebudu tvrdit, že je o několik tříd výše. Apropó, nějak jsi mi zapomněl odpovědět, jak se ty třídy určují atd.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2020 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko