..: Sedmé narozeniny ŽP :..

Ilustrační obrázek Kralupy nad Vltavou - Je to již sedm let ode dne, kdy byly založeny stránky ŽelPage. Původně stránky o provozu na trati 210 se díky neúnavnému úsilí mnoha a mnoha lidí rozrostly do podoby kompletního železničního portálu s uznávanou galerií, zpravodajstvím a dalšími podprojekty. U příležitosti takového výročí uspořádalo občanské sdružení za pomoci členů a dobrovolníků o víkendu 1. a 2. března jízdu zvláštním vlakem 35600/35601 / 36501 po okruhu Kralupy nad Vltavou - Libochovice - Čížkovice - Obrnice - Louny - Kralupy nad Vltavou. Během této jízdy se výročí pořádně oslavilo, fotografové dostali dostatek příležitostí realizovat se ve své zálibě a také došlo k vyhlášení ankety Fotografie roku.

Hodiny v sobotu ukazovaly 9:20, a vzorová souprava orchestrionu 809 a dvou přípojných vozů 010 vyrazila z Kralup na svou okružní jízdu. Nikdo nečekal excelentní počasí, ale že bude tak proměnlivé, to také ne. Větu jednoho z VIP hostů "budou panovat silné nárazové větry", by nikdo nebral vážně, kdyby krátce po vyřčení neudeřila smršť krup a deště doprovázená silnými poryvy větru, díky které nebylo vidět ani na metr. Za této přeháňky jsme projeli až do Straškova, odkud bylo již možné kochat se krajinou a případně uskutečnit fotozastávky na předem oznámených místech. Za Straškovem se začalo počasí zlepšovat a tak úvrati v Libochovicích, celému úseku do Čížkovic a pobytu v této stanici panovalo větrné, avšak slunečné počasí.

Ten den nám komplikovaly dvě ženy. Tou první byla výpravčí ve stanici Čížkovice, pro kterou úvrať zvláštního vlaku, jež by mohla křížit trasu jiného (pravidelného) vlaku, představovala hodně velký oříšek. Takže nechala náš spoj čekat, následkem čehož vzniklo 60minutové zpoždění. Někteří jedinci se v obavě ztráty přípoje na spoje domů raději vzdali pokračování v jízdě, či se vrhli na internet hledat alternativní přípoje na své další cesty…

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Výpravčí byla slabý odvar proti tomu, co pro nás připravila Emma - orkán, který udeřil na Evropu. Obrnice nás přivítaly výpadkem zabezpečovacího zařízení a naše zpoždění bylo povýšeno na 70 minut. Ostatně celá republika na tom nebyla o moc lépe - Babitron byl všude rudý jak čínská vlajka, a cestující obdařeni mobilním připojením se po zbytek cesty vedle krajiny kochali gigantickými čísly zpoždění.

Získaný čas v Obrnicích jsme využili k tomu, aby byla vyhlášena anketa Fotografie roku a byly předány ceny. Jelikož úspěch se má zapít, neležela láhev sektu ladem, ale byla otevřena. Servíroval se i kaviár, historicky poprvé na palubě vlaku ŽelPage. Za Zlonicemi na nás Emma udeřila podruhé. Spadlý strom za zastávkou Tmáň byl další z jejích hříček. Díky pohotovosti strojvedoucích byla překážka odstraněna a my za řádění orkánu dojeli již bez zastávek až do Kralup.

Nedělní jízda byla podobná svou trasou, jen Emma a výpravčí v Čížkovicích již své představení nepředvedly. Věříme, že všichni cestující si jízdu užili, a budeme velice potěšeni, shledáme-li se s Vámi i při dalších jízdách na palubě zvláštních vlaků ŽelPage. Několik snímků je přiloženo v této reportáži a další najdete v galerii.

A pokud vám to bylo málo, rádi se s vámi potkáme na akcích, které chystáme v nejbližší době s partnery:

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Ilustrační foto: Josef Petrák, PES38, JTB, karloslt, Hawkey_CZ, Miloš


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 18.3.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže ŽelPage

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
18.03.2008 (15:53)  
Hele, když zmiňujete počátek Želpage, existuje někde záloha, jak ty stránky tenkrát vypadaly?? Přeci je to také kus historie....
18.03.2008 (14:19)  
byla to skvela akce, moc rad na ni vzpominam...skoda, ze uz je to pryc:(
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko